Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 19-12-2023
Auteur: Marc Gerlings

Transavia verwelkomt eerste Airbus A321neo

Transavia verwelkomt eerste Airbus A321neo
De eerste A321neo voor Transavia. Foto: Airbus Netherlands.

De Nederlandse budgetluchtvaartmaatschappij Transavia Airlines, onderdeel van de Air France-KLM Group, heeft haar eerste A321neo in lease genomen van Air Lease Corporation (NYSE: AL). Het toestel is afgeleverd vanuit de productiefaciliteiten van Airbus in Hamburg.


Deze eerste A321neo markeert het begin van de overgang van Transavia Airlines naar een vloot die volledig bestaat uit de nieuwste generatie Airbus vliegtuigen. De A321neo voor Transavia Airlines biedt plaats aan 232 passagiers in een uniforme klasse. De cabine is uitgerust met Airbus Airspace XL-bagagebakken. Deze bieden 40 procent meer opbergruimte dan de vorige en zorgen voor een meer ontspannen instapervaring voor passagiers en cabinepersoneel. Daarnaast zijn er USB-C-poorten beschikbaar voor passagiers en er is een verbeterd interieur verlichtingssysteem in vergelijking met het vorige type.


De A321neo is het grootste lid van de Airbus A320neo-familie. De type is uitgerust met ‘sharklets’, de gebogen verlengingen aan het einde van de vleugel die onder meer het brandstofverbruik verminderen. Het wordt aangedreven door de nieuwe generatie CFM International LEAP-1A-motoren. Daardoor heeft het vliegtuig een 50 procent lagere ‘noise footprint’, verbruikt het ruim 20 procent minder brandstof en stoot het 20 procent minder CO? uit dan de vorige generatie vliegtuigen van deze grootte.


Airbus heeft het druk met de bouw van dit type. Tot op heden heeft Airbus meer dan 5.600 orders voor de A321neo van meer dan 100 klanten over de hele wereld ontvangen.

Trefwoorden: Transavia, Airbus

CELTH



||| Nieuws |||

06/06/25
Exclusief voor leden
Waar gaan Nederlanders met Pinksteren naar toe? Booking.com ziet opmerkelijke bestemmingen in top 10
Naar welke binnen- en buitenlandse bestemmingen reizen Nederlanders met de Pinksterdagen? Booking.com maakt drie top tien lijstjes met opmerkelijke bestemmingen. En ook op accommodatietype zien we een bijzondere top 5.
04/06/25
Internationaal World Leisure Congress strijkt neer in Breda
Van 25 tot en met 28 augustus is Breda het toneel van het achttiende World Leisure Congress. Dit prestigieuze, tweejaarlijkse evenement brengt zo’n vijfhonderd academici en professionals uit de vrijetijdssector samen om te praten over het thema ‘Leisure for a Better Society’.
03/06/25
Collectief van toonaangevende horecapartners lanceert cruciaal onderzoek naar digitale toekomstbestendigheid sector
Vandaag start het eerste nationale Horeca 2.0 onderzoek. Het onderzoek komt op een kritiek moment voor een sector die kampt met een ongekende combinatie van personeelstekorten, stijgende kosten en veranderende consumenteneisen
02/06/25
Horecaomzet groeit in eerste kwartaal 2025 met 3,4 procent
De Nederlandse horeca heeft in het eerste kwartaal van 2025 een omzetgroei van 3,4 procent gerealiseerd ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Tussen de deelsectoren zien we grote verschillen.
02/06/25
Horeca zoekt duurzame oplossingen voor personeelstekort
De personeelstekorten in de horeca vragen om meer dan oplossingen voor de korte termijn. Door bewuster te investeren in mbo-opgeleiden, technologie slim in te zetten en zij-instromers beter te begeleiden, kan de sector bouwen aan een stabieler en duurzamer personeelsbestand.
02/06/25
Exclusief voor leden
Vegan Food Tour zorgt voor verandering
In 2024 liepen 1.700 mensen mee met een Vegan Food Tour in drie steden: Utrecht, Amsterdam en Rotterdam. Ze bezochten in totaal 40 verschillende horecapartners van deze tourorgqanisatie, van comfort food tot fine dining. 66% van de deelnemers was geen veganist. Eten proeven leidt tot verandering.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
14/05/25
Exclusief voor leden
Tweede XL klompenpad gaat open
Zaterdag 24 mei 2025 is in Neder-Betuwe de feestelijke opening van Klompenpad XL: het Spanjaardspad. Wethouder Herma van Dijkhuizen van gemeente Neder-Betuwe en projectleider Martijn Grievink van Stichting Landschapsbeheer Gelderland onthullen het startpaneel in Opheusden.