Geplaatst op: 07-05-2015
Auteur: Marc Gerlings

Aantal congressen in Amsterdam stijgt 9%

Aantal congressen in Amsterdam stijgt 9%

In 2014 vonden in Amsterdam 820 congressen plaats. Dit zijn er 71 meer dan in 2013 (+ 9%). De hoofdstad introduceerde een label voor de congresmarkt I Amsterdam Approved.

Het aantal deelnemersdagen steeg in 2014 naar ruim 900.000 (+ 15%). Ook de gemiddelde congresduur is gestegen. Amsterdam Marketing heeft dat gisteren bekend gemaakt bij de introductie van een nieuw label voor de congressector: I amsterdam Approved.


Label I Amsterdam Approved voor congresmarkt
Amsterdam trekt met name stadsbrede congressen (5.000 en meer deelnemers) aan. Dit vraagt ook om een gepast hotelaanbod voor congresbezoekers. Hoteliers ondersteunen de groei van de congresmarkt en denken met de stad mee. Zo is het I amsterdam Approved label ontstaan. Dit label staat voor kwaliteit, betrouwbaarheid en betaalbaarheid van hotels en is tot stand gekomen in samenwerking met hoteliers, Amsterdam RAI en Amsterdam Marketing. Voor stadsbrede congressen reserveren deelnemende hotels maximaal 65% van hun kameraanbod voor een redelijke kamerprijs. Amsterdam is de eerste stad ter wereld die een dergelijk label hanteert. Met deze samenwerking werken alle partijen aan het verscherpen van de concurrentiepositie van Amsterdam als congresstad.

Een congresbezoeker die in Amsterdam verblijft, besteedt gemiddeld 350 euro per dag. Dit is bijna 50% meer dan de dagelijkse besteding van een vrijetijdsbezoeker.

Congresmarkt in cijfers
Bijna twee derde van alle congresbezoekers komt voor non-corporate congressen. In Amsterdam wordt een onderscheid gemaakt tussen corporate en non-corporate congressen. Corporate congressen worden door bedrijven georganiseerd, terwijl non-corporate congressen door verenigingen, associaties en overheden georganiseerd worden.

Van het totaal aantal deelnemers in 2014 bezocht 40,3% corporate congressen en 59,7% non-corporate congressen. De corporate congressen duurden gemiddeld 3,8 dagen en de non-corporate congressen duurden gemiddeld 3,3 dagen. Hoewel 23,2% van de congressen non-corporate zijn, zijn deze verantwoordelijk voor 58,5% van het aantal deelnemers.

Het totaal aantal deelnemers nam wel iets af - in 2014 telden corporate congressen gemiddeld 170 deelnemers per congres, ten opzichte van 167 in 2013; non-corporate congressen telden in 2014 gemiddeld 565 deelnemers per congres, ten opzichte van 777 in 2013.

Trefwoorden: congres, congresmarkt, meeting, Amsterdam, marketing

CELTH



||| Nieuws |||

03/06/26
Oerol: act over AZC dat vakantiepark wordt
Van 12 tot en met 21 juni 2026 is Oerol Festival op Terschelling het internationale podium voor locatietheater, cultuur en theater. De 45e editie speelt zich af op ruim 40 locaties.
02/06/26
Vakantieparken van de toekomst vragen om verbeelding én scherpe keuzes
In de workshop van Willem Kraanen (Ginder) op het Trendcongres Toerisme 2026 werd duidelijk dat de sector op een kantelpunt staat en dat verbeelding alleen onvoldoende is zonder bestuurlijke keuzes, duidelijke kaders en handhaving.
02/06/26
Strijd leukste terras aan het water in Rivierengebied
Sinds maandag 1 juni kan er weer gestemd worden op Het leukste terras aan het water van het Rivierengebied.
02/06/26
Exclusief voor leden
Boekingsplatform Valoma richt zich op vakantieparken in Nederland
Valoma, een nieuw Nederlands platform voor het vergelijken en boeken van vakantiehuizen op vakantieparken, is officieel gelanceerd. Oprichter Arne Bos wil het boekingsproces makkelijker maken.
02/06/26
Beleving Titanic in Utrecht
Deze zomer is Utrecht het toneel van een van de bekendste historische beleving van de 20e eeuw, de ondergang van de Titanic.
02/06/26
VVV stadion De Kraal terug naar de natuur
Het oude VVV-voetbalcomplex De Kraal aan de Kaldenkerkerweg in Venlo is in handen gekomen van natuurorganisatie Limburgs Landschap.
01/06/26
Kasteelruïne Ter Elst weer open voor bezoek
Op 31 mei heropenden Stichting Kempens Landschap en het lokaal bestuur van Duffel de kasteelruïne Ter Elst. Na een intensief restauratietraject krijgt het historische kasteel een nieuwe invulling als publieke belevingsplek.
01/06/26
Johan van de Gronden voorzitter Natuurmonumenten
Johan van de Gronden is benoemd tot nieuwe voorzitter van Natuurmonumenten. De ledenraad stemde op 30 mei in met deze benoeming. Van de Gronden neemt het voorzitterschap over van Jeroen Dijsselbloem, die na ruim zeven jaar vertrekt.

||| Agenda |||

08/06/26
08/06/26 t/m 08-06-26: Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...