Geplaatst op: 03-03-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Grote internationale conferentie Cities in Transition op NHTV

Organisatie hoopt onconventionele verbindingen te leggen

Grote internationale conferentie Cities in Transition op NHTV
NHTV organiseert op 12 en 13 maart aanstaande een groot internationaal congres rond het thema Cities in Transition. De opleiding wil middels kennisdeling en -verbinding nieuwe creatieve oplossingen vinden voor toekomstige stedelijke ontwikkelingen.


Volgens Hein van Oorschot, voorzitter van het College van Bestuur kan juist NHTV met een frisse blik naar de hedendaagse stedelijke problematiek kijken: "Door de toegenomen welvaart in de wereld verwachten mensen veel meer van de stad waar ze wonen en van de steden die ze bezoeken. De stad is traditioneel het domein van architecten en stedenbouwkundigen maar we zien een heleboel vragen opkomen, die onconventioneel zijn en raken aan de expertise van NHTV. Wij zijn natuurlijk niet de stedenbouwers van de toekomst maar wij kunnen laten zien wat wij als NHTV met nieuwe inzichten kunnen toevoegen aan de toekomst van steden.”


Feit is dat een steeds groter deel van de wereldbevolking in (mega)steden woont. Die wereldwijde urbanisatie biedt kansen en uitdagingen op economisch, sociaal, digitaal, milieu en infrastructureel niveau. Samenwerking tussen bedrijfsinstellingen, kennisinstellingen en burgers bepaalt het succes van nieuwe steden. Tijdens het internationale NHTV-congres ‘Cities in Transition’ op 12 en 13 maart 2015 wordt breed ingegaan op deze ontwikkelingen. Vanuit verschillende perspectieven en disciplines wordt gezocht naar oplossingen voor toekomstige stedelijke ontwikkeling. NHTV is vooral actief in toerisme, vrije tijd, hospitality, games, media, stedebouw en verkeer en wil die disciplines inzetten voor de steden van de toekomst. Het congres moet een internationale dialoog op gang brengen tussen de verschillende experts op dit gebied.


Steden prettiger ervaren

Volgens Van Oorschot voltrekt zich in steden een veranderingsproces hoe mensen zich door steden bewegen en hoe ze steden beleven: "En rond bewegen en beleven hebben wij het nodige te bieden. Wat kun je aan een stad doen om het er prettiger te maken, hoe kun je mensen zelf vorm laten geven aan hun eigen stad, hoe kun je informatie verzamelen over wat mensen prettig vinden in de manier waar ze naar een stad kijken, hoe kun je routes die mensen geneigd zijn traditioneel te volgen in kaart brengen en wat kun je doen om mensen meer differentiatie in hun bezoekgedrag te geven. Allemaal vragen waar de oplossing er uiteindelijk toe moet leiden dat mensen steden prettiger ervaren, zowel als bewoner en als toerist.” Ook Van Oorschot beseft dat het hier om een complex probleem gaat waar NHTV in samenwerking met andere disciplines en experts een steentje aan bij kan dragen.


Openingen voor nieuwe oplossingen

NHTV heeft op een aantal terreinen methoden, technieken en kennis die niet behoren tot het traditionele citymanagement maar wel openingen kunnen bieden voor de nieuwe oplossingen. Zo wil de opleiding de kennis die zij heeft op het gebied van bestemmingsontwikkeling inzetten voor het aantrekkelijker maken van steden. "Destination Management wordt vaak alleen gezien als een instrument voor het ontwikkelen van vakantiegebieden maar steden zijn steeds meer de bestemmingen waar mensen hun vrije tijd willen besteden. Waarom zouden we de technieken, die we daar zo goed beheersen, ook niet op de stedelijke ruimte loslaten”, vraag Van Oorschot zich af.


Zes keynotes van wereldformaat

Tijdens het tweedaagse congres in Breda worden deelnemers bijgepraat in onderwerpen als ‘slow’ en ‘smart cities’, sociale innovatie, stedelijke gastvrijheid, veranderende technologieën en de impact van ontwikkelingen in toerisme en vrijetijdsbestedingen. Vooraanstaande deskundigen op het gebied van ruimtelijke ordening, stedelijke ontwikkeling, sociale innovatie, placemaking en city marketing delen hun ervaringen en vertellen over de uitdagingen en hun successen. NHTV heeft zes keynotes van wereldformaat naar Breda gehaald.


- Ibon Areso Mendiguren (burgemeester van Bilbao, Spanje)

- Zhang Ansheng (vice president Hangzhou Tourism Committee, China)

- Stellan Fryxell (architect Tengbom Architects, Stockholm)

- Pascal Cools (algemeen directeur Flanders DC)

- Ignasi de Delàs`(President Europeans Cities Marketing)

- Greg Richards (Lector NHTV Breda).


De keynotes worden afgewisseld met inspirerende workshops en interactieve sessies. Van Oorschot hoopt dat bezoekers aan de conferentie naar huis gaan met nieuwe ideeën en concepten waar ze daadwerkelijk mee aan de slag gaan. "Daarnaast hopen we dat bezoekers naar aanleiding van deze conferentie met NHTV verder willen werken aan real live cases.” Van Oorschot heeft ook nog wel een klein intern doel: "We willen de verschillende academies van NHTV meer met elkaar laten samenwerken. Omdat juist in die verbinding interessante dingen gebeuren. Als we de stedenbouwexperts met de toerisme-experts samen iets kunnen laten maken, dan wordt één en één drie.”


Voor meer informatie over het programma, sprekers en deelnamekosten: www.nhtv.nl/cities-in-transition. Het congres wordt mede mogelijk gemaakt door CELTH, Centre of Expertise, Leisure, Tourism & Hospitality.

Link: http://www.nhtv.nl/kennis-advies-onderzoek/congressen-en-symposia/cities-in-transition.html
Topics:CELTH
Trefwoorden: congressen, stedelijk toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

20/05/26
Exclusief voor leden
'Samen steeds reisbewuster' wordt geladen in ANVR-campagnes
De ANVR lanceert de beweging ‘Samen Steeds Reisbewuster’. Met dit initiatief wil de brancheorganisatie reisorganisaties en reizigers vragen eerst even stil te staan bij het maken van bewustere reiskeuzes.
20/05/26
Retail en horeca drijft bezoek aan steden omhoog
Landelijke Data Alliantie publiceerde het jaarlijkse onderzoek naar het bezoek van de Nederlandse steden. In 2025 zijn de bezoekers tevreden met hun bezoeken en de intentie om terug te keren ligt hoog (score 4,4).
20/05/26
TUI Time Travel shop brengt je naar jaren '80 en '90
TUI opende gistermiddag aan de Haagse Dagelijkse Groenmarkt de TUI Time Travel Shop, een tijdelijke vintage reiswinkel waar 150 jaar Nederlandse reisgeschiedenis samenkomt met het boeken van de vakantie van nu.
20/05/26
Genomineerde beste B&B's van Nederland 2026
De genomineerden voor de titel ‘Beste B&B van Nederland 2026’ zijn door Stichting Bed & Breakfast Nederland bekendgemaakt.
20/05/26
Factsheets brede welvaart en Sustainable Development Goals
Vandaag publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) de Monitor Brede Welvaart en de Sustainable Development Goals. Dit jaar worden tegelijkertijd ook de Factsheets Brede Welvaart voor de ministeries gepubliceerd.
20/05/26
Exclusief voor leden
Drenthe draagt 3,5 miljoen euro bij aan vernieuwing Herinneringscentrum Kamp Westerbork
De provincie Drenthe stelt een aanvullende subsidie van € 3,5 miljoen beschikbaar voor de verdere ontwikkeling van het Herinneringscentrum Kamp Westerbork. Met deze bijdrage kan worden begonnen met de eerste fase van het omvangrijke project.
19/05/26
Nederlander wil bezuinigen en doet dat op horeca en vrijetijdsuitgaven
Bank ING meldt dat huishoudens zoeken naar manieren om te bezuinigen op de uitgaven als de hoge energieprijzen blijven aanhouden. Meet stip op nummer één komen dan de uitgaven op vakantie en horeca in beeld.
19/05/26
Ondernemen in toerisme vraagt om duidelijke risicobeheersing
Ondernemen in de toeristische sector betekent werken in een omgeving die constant verandert. Seizoenen, weersomstandigheden en trends bepalen vaak de drukte. Wat vandaag populair is, kan morgen weer anders zijn. Dat maakt het vak aantrekkelijk, maar ook kwetsbaar. Wie in deze sector actief is, moet daarom niet alleen focussen op groei en beleving, maar ook op risico’s. Duidelijke risicobeheersing helpt om stabiel te blijven wanneer omstandigheden onverwacht veranderen.

||| Agenda |||

26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...