Geplaatst op: 12-11-2014
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

Hotels ondanks groei inkomend toerisme lastige markt

Hotels ondanks groei inkomend toerisme lastige markt

De laatste maanden worden we overspoeld door positieve berichten over het inkomend toerisme. Bijna als vanzelfsprekend profiteren de hotels het meest. Ondertussen groeit het aanbod, staan veel nieuwbouw- en uitbreidingsplannen al in de steiger en raakte de markt verzadigd. In de nieuwste BrancheBarometer houdt Rabobank de belangrijkste kritische succesfactoren tegen het licht.


Volgens de bank profiteren lang niet alle hotels van de almaar groeiende stroom buitenlandse toeristen, bovendien leidt een toenemend aanbod tot forse concurrentie en prijserosie. Onderscheidend vermogen is hier een belangrijke succesfactor waar ligging, pricing en beleving de belangrijkste ingrediënten zijn. Met name 3- en 4-sterrenhotels met een standaard aanbod krijgen het lastig.


Omdat steeds meer boekingen via boekingssites lopen met scherpe prijzen en relatief hoge commissies is scherp sturen op de kosten erg belangrijk geworden. Voldoende onderscheidend vermogen door ligging en concept zijn essentieel om in deze tijd te overleven. Hotels moeten zichzelf ook online goed profileren om de vindbaarheid te vergroten en meer boekingen te realiseren.


In 2015 zal zowel vraag als aanbod net als in 2014 licht stijgen (+1%-+2%). Deze toename wordt vooral veroorzaakt door de groei van het inkomend toerisme. Daarvan profiteren vooral Amsterdam en de kustgebieden. In de rest van Nederland is de hotellerie een moeilijke markt omdat consumenten sterk gefocust zijn op kortingsacties en het bedrijfsleven terughoudend blijft. Daarnaast hebben hotels in toenemende mate last van branchevreemde aanbieders zoals vakantieparken, bed & breakfasts en particuliere verhuur. In en rond grote steden zijn lowbudgetketens sterk in opmars.

Link: https://www.rabobank.nl/images/branchebarometer_hotels_141106_29691042.pdf
Topics:Horeca
Trefwoorden: horeca, hotels

CELTH



||| Nieuws |||

09/07/26
Exclusief voor leden
Jubileumeditie magazine Kampeerauto
NKC, de club voor en door camperaars, bestaat 50 jaar. Om dat te vieren pakt de organisatie groot uit met een gouden jubileumeditie van het magazine Kampeerauto.
09/07/26
Eerste launch coaster voor Efteling
Attractiepark Efteling opent in 2029 de nieuwe attractie Missie Luminar. Het wordt de eerste ‘suspended launch coaster’ voor het attractiepark: een achtbaan waarbij de voertuigen zich onder de rails bevinden en worden gelanceerd.
09/07/26
Exclusief voor leden
Meer zekerheid voor flexwerkers
Werknemers met een flexibel contract krijgen vanaf 1 januari 2028 meer zekerheid over hun inkomen en werktijden. Een nieuwe wet moet een einde maken aan langdurige onzekerheid door tijdelijke contracten, oproepwerk en verschillen in arbeidsvoorwaarden.
09/07/26
Exclusief voor leden
QR-informatiebordjes brengen verhaal Dommeldal De Hogt tot leven
Wandelaars, fietsers en andere recreanten kunnen vanaf deze zomer kennismaken met de natuur, geschiedenis en bijzondere kenmerken van het gebied Dommeldal De Hogt. De gemeente Waalre heeft op zeven locaties nieuwe informatiebordjes met QR-codes geplaatst.
08/07/26
Exclusief voor leden
Máxima opent Amsterdam WorldPride 2026
Koningin Máxima opent zaterdagmiddag 25 juli in het Vondelpark in Amsterdam WorldPride 2026.
08/07/26
Exclusief voor leden
AquaZoo Leeuwarden vernieuwt onderwaterwerelden
AquaZoo Leeuwarden heeft twee aquaria in de binnenruimte volledig vernieuwd. Bezoekers maken hier kennis met de onderwaterwerelden van het Tanganyika-meer en de Mangrove, waarin natuurbehoud, biodiversiteit en educatie centraal staan.
08/07/26
Kabinet verandert financiering mbo
Het kabinet presenteerde op 7 juli haar keuzes voor een andere financiering voor het mbo. In een groot deel van Nederland daalt het aantal mbo-studenten waardoor het onderwijs onder druk staat. Goede mbo-opleidingen zijn van groot belang voor de toeristische sector.
08/07/26
Ralf Benda wordt voorzitter Koninklijke Horeca Nederland
Ralf Benda wordt per 1 september 2026 de nieuwe voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Ralf volgt Marijke Vuik op, die na ruim drie jaar voorzitterschap per 1 juli is gestart als voorzitter van MKB-Nederland.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...