Geplaatst op: 08-07-2026
Auteur: Marc Gerlings

Ralf Benda wordt voorzitter Koninklijke Horeca Nederland

Marijke Vuik is gestart bij MKB-Nederland

Ralf Benda wordt voorzitter Koninklijke Horeca Nederland
Ralf Benda. Foto: KHN.
Ralf Benda wordt per 1 september 2026 de nieuwe voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Ralf volgt Marijke Vuik op, die na ruim drie jaar voorzitterschap per 1 juli is gestart als voorzitter van MKB-Nederland. 

De Ledenraad van KHN heeft unaniem gekozen voor Ralf Benda als voorzitter. De officiële hameruitwisseling tussen Marijke en Ralf vindt in augustus plaats.

"Met Ralf Benda kiest KHN opnieuw voor een doorgewinterde ondernemer met een ijzersterke visie op de markt en een groot hart voor de sector. Zijn visie op innovatie en zijn drive om ondernemers vooruit te helpen, zullen de sector nog sterker maken. Ralf heeft in zijn rol als landelijk bestuurslid en zijn betrokkenheid bij diverse commissies zijn strategische meerwaarde al bewezen. Als voorzitter kan hij deze kennis en ervaring sectorbreed inzetten”, zegt Udo Delfgou, algemeen directeur van KHN.

"De fundamenten voor een toekomstbestendige sector en sterke vereniging zijn gelegd. Nu kunnen we doorpakken. Met Ralf als sterke centrale verbinder kunnen we op de strategische thema’s laten zien wat de toegevoegde waarde van onze branchevereniging is. De horeca bruist en zal er met dit boegbeeld nog meer toe gaan doen”, aldus Gijs Schapendonk, voorzitter van de Ledenraad van KHN.

Ralf Benda (51 jaar) heeft zijn roots in Limburg en woont tegenwoordig met zijn gezin in Santpoort-Zuid. Hij werkt al 30 jaar in de horeca en heeft ruime ervaring in het (internationale) hotelwezen en de catering- en hospitalitysector. Zo was hij onder meer Director of Food & Beverage voor The Ritz-Carlton Hotel Company. Ook het ontwikkelen van nieuwe horecaconcepten is hem niet vreemd. Als medeondernemer is hij betrokken bij de ontwikkeling en exploitatie van hospitalityconcepten in de A'DAM Toren. Daarnaast is hij medeondernemer van Velvet Square, dat onder meer het gelijknamige Café in Amsterdam-Noord exploiteert en hij geeft horeca-advies bij Amsterdamse projecten als Van Gendt Hallen en Westergasfabriek.
Topics:Beleid, Horeca
Trefwoorden: horeca, mkb

CELTH



||| Nieuws |||

15/07/26
Ervaart jouw gast een hoge gevoelsinflatie?
Bij de temperatuur heb je een feitelijke temperatuur en een gevoelstemperatuur. Bij inflatie werkt het ook zo. Waarschijnlijk voelen je gasten een hoge inflatie maar dat valt mee.
14/07/26
Limburg met hartstocht
Hart van Limburg presenteert Hartstocht, een nieuw tweetalig magazine in het Nederlands en Duits. Het magazine neemt lezers mee door de regio aan de hand van verhalen over mensen, plekken, natuur, cultuur en landschap.
14/07/26
Exclusief voor leden
Oss bouwt nieuw bad en behoudt tijdelijk het oude
Terwijl veel gemeenten worstelen met de kosten van zwembaden en sportvoorzieningen, kiest Gemeente Oss ervoor het hoge voorzieningenniveau van het huidige Golfbad te behouden. Dat is opvallend, want zwembaden behoren tot de meest complexe en kostbare maatschappelijke voorzieningen.
13/07/26
Duinrell opent Giulia’s Italiaanse ijssalon
Op 10 juli is op Duinrell, Giulia’s IJssalon geopend. De ijssalon op de Promenade is vernoemd naar Giulia, de kleindochter van Duinrell directeur Philip van Zuylen van Nijevelt.
13/07/26
Kajsa Ollongren voorzitter Raad van Toezicht Rijksmuseum
Kajsa Ollongren wordt per 1 oktober 2026 de voorzitter van de Raad van Toezicht van het Rijksmuseum. Zij volgt Alex Wynaendts op. Zijn zittingstermijn loopt na 8 jaar af.
13/07/26
1600 fietsers over Westfriese Omringdijk
Onder ideale omstandigheden – 24 graden, volop zon en een stevige bries – genoten op 12 juli ruim 1.600 deelnemers van een stralende jubileumeditie van de Ronde van de Westfriese Omringdijk.
09/07/26
Exclusief voor leden
Jubileumeditie magazine Kampeerauto
NKC, de club voor en door camperaars, bestaat 50 jaar. Om dat te vieren pakt de organisatie groot uit met een gouden jubileumeditie van het magazine Kampeerauto.
09/07/26
Eerste launch coaster voor Efteling
Attractiepark Efteling opent in 2029 de nieuwe attractie Missie Luminar. Het wordt de eerste ‘suspended launch coaster’ voor het attractiepark: een achtbaan waarbij de voertuigen zich onder de rails bevinden en worden gelanceerd.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...