Geplaatst op: 08-07-2014
Auteur: Marc Gerlings

Wollebrand beste terras 2014 + overzicht provincies

Wollebrand beste terras 2014 + overzicht provincies

Party- en Waterskicentrum Wollebrand is op de eerste plaats van de Misset Horeca Terras Top 100 geëindigd. Het Zuid-Hollandse bedrijf laat daarmee Spaarne66 uit Haarlem (tweede plaats) en Boshuys Hermitage uit Oisterwijk (plek drie) achter zich.

Wollebrand staat al jaren in de Terras Top 100 en schurkte enkele malen dicht tegen de nummer één positie aan. Maar nu mogen ondernemerspaar Barry en Judith Zwinkels en hun team zich het beste terras van Nederland noemen.

Misset Horeca-hoofdredacteur Martine Zuil: "Een meer dan terechte winnaar. Tijdens de mystery visits scoorde Wollebrand al enorm goed op vrijwel alle onderdelen. Toen we vervolgens met de hoofdjury op bezoek kwamen, werden we overdonderd door de efficiency, het vakmanschap én de gastvrijheid op dit indrukwekkende terras.”


Publieksprijs Hooihuis

Het terras vanZoetelief uit ‘s-Hertogenboschis gehuldigd als hoogste nieuwe binnenkomer, op plek 28. De snelste stijger dit jaar isRestaurant Havenrijk uit Uitgeest. Dit terras stond vorig jaar nog op plek 89, maar stijgt dit jaar 71 plaatsen naar plek 18. Tot slot is er nog de publieksprijs en die wordt geprolongeerd doorHet Hooihuis uit Roosendaal.

Elf van de twaalf provincies zijn dit jaar in de lijst vertegenwoordigd. Alleen de terrassen uit Groningen wisten niet tot de beste honderd door te dringen. Dit zijn de winnaars per provincie:


Naam Locatie Provincie Plek op ranglijst


Wollebrand Honselerdijk Zuid-Holland 1

Spaarne66 Haarlem Noord-Holland 2

Boshuys Hermitage Oisterwijk Noord-Brabant 3

Jachthavens Galamadammen Koudum Friesland 6

Alt Arce Arcen Limburg 8

De Olliemölle Borculo Gelderland 11

Prins Mauritshuis Blokzijl Overijssel 15

Bremerbergsehoek Biddinghuizen Flevoland 30

Waterfront Vlissingen Zeeland 31

Kasteel Montfoort Montfoort Utrecht 48

Abdij de Westerburcht Westerbork Drenthe 88

Trefwoorden: beste terras

CELTH



||| Nieuws |||

02/06/26
Vakantieparken van de toekomst vragen om verbeelding én scherpe keuzes
In de workshop van Willem Kraanen (Ginder) op het Trendcongres Toerisme 2026 werd duidelijk dat de sector op een kantelpunt staat en dat verbeelding alleen onvoldoende is zonder bestuurlijke keuzes, duidelijke kaders en handhaving.
02/06/26
Strijd leukste terras aan het water in Rivierengebied
Sinds maandag 1 juni kan er weer gestemd worden op Het leukste terras aan het water van het Rivierengebied.
02/06/26
Exclusief voor leden
Boekingsplatform Valoma richt zich op vakantieparken in Nederland
Valoma, een nieuw Nederlands platform voor het vergelijken en boeken van vakantiehuizen op vakantieparken, is officieel gelanceerd. Oprichter Arne Bos wil het boekingsproces makkelijker maken.
02/06/26
Beleving Titanic in Utrecht
Deze zomer is Utrecht het toneel van een van de bekendste historische beleving van de 20e eeuw, de ondergang van de Titanic.
02/06/26
VVV stadion De Kraal terug naar de natuur
Het oude VVV-voetbalcomplex De Kraal aan de Kaldenkerkerweg in Venlo is in handen gekomen van natuurorganisatie Limburgs Landschap.
01/06/26
Kasteelruïne Ter Elst weer open voor bezoek
Op 31 mei heropenden Stichting Kempens Landschap en het lokaal bestuur van Duffel de kasteelruïne Ter Elst. Na een intensief restauratietraject krijgt het historische kasteel een nieuwe invulling als publieke belevingsplek.
01/06/26
Johan van de Gronden voorzitter Natuurmonumenten
Johan van de Gronden is benoemd tot nieuwe voorzitter van Natuurmonumenten. De ledenraad stemde op 30 mei in met deze benoeming. Van de Gronden neemt het voorzitterschap over van Jeroen Dijsselbloem, die na ruim zeven jaar vertrekt.
01/06/26
Exclusief voor leden
Leisurelands laat met Sportfestival locatie Veluwe aan Zee zien
Zondag 28 juni staat Leisurelands locatie Veluwe aan Zee in het teken van sport, strand en gezelligheid. Het recreatiebedrijf wil aan het publiek duidelijk maken dat je bij deze locatie heel veel sporten gratis kunt doen, het hele jaar door.

||| Agenda |||

08/06/26
08/06/26 t/m 08-06-26: Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...