Geplaatst op: 01-02-2026
Auteur: Marc Gerlings

Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala

Kim Nooyens wint eerste award Kleinschalige Reisorganisatie bij Reisgala
Tijdens het Reisgala op 31 januari is voor het eerst een award voor Kleinschalige Reisorganisatie uitgereikt. De prijs ging naar Reisbrigade, aangesloten bij de Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR). 

Voor de award waren 19 VvKR-leden genomineerd, wat onderstreept hoe sterk en professioneel deze sector zich heeft ontwikkeld. De introductie van de categorie markeert een belangrijk moment. Kleinschalig reizen is niet langer een niche, maar een onmisbaar onderdeel van de branche.

Historisch moment voor kleinschalig reizen

In een tijd van polarisatie, politieke onrust en snelle digitalisering groeit de behoefte aan persoonlijk contact, vertrouwen en maatwerk. Juist daar onderscheiden kleinschalige reisorganisaties zich. Zij kennen hun bestemmingen door en door, werken met lokale partners en staan dicht bij hun reizigers. Voor, tijdens en na de reis.

De winnaar Kim Nooyens is trots: "Deze award voelt als een enorme erkenning voor het werk en de visie achter onze organisatie. Wij geloven al jaren in persoonlijk contact, korte lijnen en reizen met aandacht voor mens en omgeving. Dat kleinschalig reizen nu een eigen categorie heeft tijdens het Reisgala laat zien dat deze manier van werken wordt gezien en gewaardeerd. Het is een prachtige stimulans om hier met nog meer energie mee door te gaan.”
Trefwoorden: reizen, award, kleinschalig

CELTH



||| Nieuws |||

26/05/26
Waarom personeelsplanning de stille groeirem is in horeca en hospitality
De gast merkt het vaak als eerste. Een rij bij de receptie. Een terras waar lege tafels staan, terwijl niemand ze kan bedienen. Een kamer die later klaar is dan beloofd. Een medewerker die zichtbaar van hot naar her rent.
26/05/26
Buitenruimten met elkaar verbinden
Zodra de eerste zonnige dagen er zijn, verschuift het leven vanzelf weer naar buiten. Herkenbaar bij vakantieparken. Een coating kan ervoor zorgen dat buitenruimtes op elkaar aansluiten, van trap naar buiten tot aan de rand van het zwembad.
26/05/26
Toolkit voor veilige vakantieparken
Vakantieparken zijn kwetsbaar voor criminele inmenging. Daarom is het platform Gastvrij Veilig gelan...
26/05/26
Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder leiding van specialisten Merlijn Pietersma, Han Verheijden en Wander Groot.
22/05/26
Exclusief voor leden
Nederlands toerisme in de min
Er waren en zijn veel zorgen over het Nederlands verblijfstoerisme na de btw-verhoging begin dit jaar. Raken we veel toeristen kwijt die hun vakantieheil in het buitenland zoeken? Signalen uit de markt wijzen op een voorzichtige consument en bedrijven die een beentje bij moeten zetten om goede bezettingen te realiseren. Maar hoe gaat het nu werkelijk? Dat gaan we bij NRIT volgen aan de hand van cijfers van het CBS.
22/05/26
Shofshell actie in Den Haag
BlowUp Jubilee gaat vandaag feestelijk van start in de Haagse binnenstad, maar er is één kunstwerk dat zich dit jaar niet laat vastpinnen op een enkele locatie. Dat leidt tot een prijsvraag via Instagram.
22/05/26
Leiden opent centraal evenementenloket
Leiden heeft sinds 12 mei een centraal aanspreekpunt voor evenementorganisatoren: het Evenementenloket Leiden.
22/05/26
Reisapp Polarsteps wint Koning Willem 1 prijs
Een Nederlandse reisapp met wereldwijd succes, de enige producent van elektrische mobiele torenkranen ter wereld en een rolmodel in duurzame landbouw, zij wonnen de Koning Willem I Prijs 2026.

||| Agenda |||

28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
08/06/26
08/06/26 t/m 08-06-26: Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...