Geplaatst op: 14-04-2021
Publicatie: VTS 2021-1

De inspiratie van Jorrit Snijder

De inspiratie van Jorrit Snijder

Leeftijd: 45

Afgestudeerd aan: Universiteit Leiden, Bestuurskunde en Universiteit Twente, PhD

Huidige functie: Voorzitter College van Bestuur, Breda University of Applied Sciences (BUas)

Is momenteel inhoudelijk bezig met: het schrijven van mijn 120 dagen verhaal.

Ik ben half oktober 2020 als bestuursvoorzitter begonnen bij BUas en heb in die tijd ontzettend veel ontdekt. Het is natuurlijk een rare tijd om in zo’n nieuwe functie te beginnen en toch voel ik een enorme kracht in de BUas organisatie. Community op z’n best, als je het mij vraagt. Ik ervaar betrokkenheid bij studenten en medewerkers, zorg om elkaars welzijn en een geweldige drive om dingen om te buigen tot iets positiefs. Een aantal van de sectoren waarin wij actief zijn, is hard geraakt door de coronacrisis. Van dichtbij heb ik de inspirerende discussies en brainstorms mogen meemaken van studenten, docenten en captains of industry over hoe dan wel? Dit sterkt me in de gedachte dat BUas een innovatieve hoger onderwijsinstelling is, a buzzing place. Een plek waar we studenten opleiden om iets te bedenken en te creëren wat er nog niet is en de wereld ‘om te denken’. Vanuit mijn 120 dagen verhaal, mijn ervaringen so far, werk ik samen met collega’s toe naar een volgende strategieperiode die ongetwijfeld weer nieuwe uitdagingen met zich meebrengt.

Is naast het werk vooral druk met: mountainbiken, lekker off the road.

Weg van de gebaande paden, daar houd ik van. Vaak zijn onbekende wegen de meest interessante en leerzame routes. Mijn dagelijkse ommetje, samen met mijn vrouw, is op dit moment wat voorspelbaar, maar dan zit de uitdaging erin om op tijd binnen te zijn voor de avondklok. Houthakken doe ik ook graag, ik leg graag een witte berk om, die branden zo fraai in de houtkachel. Mocht iemand nog een exemplaar in de tuin hebben staan die om moet, ik help graag mee!

Krijgt inspiratie van: bevlogen studenten, docenten, lectoren en ga zo maar door.

Gelukkig hebben we er daar een heleboel van bij BUas. Kritische denkers, mensen die verder kijken, anders kijken. Inspiratie haal ik ook uit kranten, tijdschriften en boeken. Ik lees graag en ben nu bezig met een boek van onze lector Storytelling Moniek Hover over de ontwikkeling van de Efteling in relatie tot het ‘vertellen’ van sprookjes.

Zou, indien daartoe de gelegenheid zou zijn, graag nog eens: een roadtrip maken met mijn zonen.

Via Zuid-Frankrijk naar Barcelona. Onderweg stoppen om mijn favoriete Châteauneuf-du-Pape wijn te proeven en vervolgens naar een wedstrijd van Barcelona. Dat is win-win voor beide partijen. Toegegeven, ik vind het geen straf om Messi nog een keer in Camp Nou te zien spelen.  

Trefwoorden: onderwijs, hbo, toerisme, leisure, evenementen, attractieparken, celth, horeca, reisbranche

CELTH



||| Nieuws |||

13/05/26
Exclusief voor leden
Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
13/05/26
5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
13/05/26
DelfSail gastevenement voor Tall Ships Races 2029
DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
13/05/26
Aantal verdrinkingen daalt licht
Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
12/05/26
Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
12/05/26
Exclusief voor leden
LeadingCampings maakt inspirerend boek
De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.
12/05/26
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
12/05/26
Japanse herstellende reismarkt naar Europa
De European Tourism Association (ETOA) organiseerde recent een webinar waarin specialisten de ontwikkelingen op de Japanse markt voor toerisme naar Europa bespraken.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...