Geplaatst op: 21-07-2020
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

ILT grijpt in bij luchtvaartmaatschappijen

ILT grijpt in bij luchtvaartmaatschappijen
Thanks to Arie Wubben for sharing their work on Unsplash.
De Inspectie Leefomgeving en Luchtvaart (ILT) heeft de afgelopen ingegrepen bij vier luchtvaartmaatschappijen die passagiers niet de mogelijkheid boden om bij annulering van de vlucht hun geld terug te krijgen. Een vijfde luchtvaartmaatschappij ligt nog onder het vergrootglas.

De ILT onderzocht de handelwijze van tien luchtvaartmaatschappijen die vanwege de uitbraak van het coronavirus en kabinetsmaatregelen vluchten annuleerden. Vijf daarvan gaven passagiers wel direct de keuze tussen geld terug en een voucher. Dat zijn Lufthansa, British Airways, EasyJet, Ryanair en Delta Airlines. 

KLM, Corendon, Transavia en TUI gaven passagiers niet de mogelijkheid om geld terug te krijgen bij annulering van vluchten door corona, ook al maakten passagiers bezwaar tegen vouchers. Die vier hebben hun beleid inmiddels aangepast. Met Vueling Airlines wordt nog gesprekken gevoerd omdat daar de regels op papier kloppen maar de inspectie uit meldingen en klachten een ander beeld krijgt. 

De ILT voert nog wel interventiegesprekken over de termijn van terugbetaling. Volgens de regels moeten luchtvaartmaatschappijen binnen zeven dagen terugbetalen.  Luchtvaartmaatschappijen die na die gesprekken de regels niet naleven krijgen van de inspectie een herstelsanctie in de vorm van een last onder dwangsom.
Trefwoorden: luchtvaart, rechten, passagiers. passagiersrechten

CELTH



||| Nieuws |||

26/05/26
Waarom personeelsplanning de stille groeirem is in horeca en hospitality
De gast merkt het vaak als eerste. Een rij bij de receptie. Een terras waar lege tafels staan, terwijl niemand ze kan bedienen. Een kamer die later klaar is dan beloofd. Een medewerker die zichtbaar van hot naar her rent.
26/05/26
Buitenruimten met elkaar verbinden
Zodra de eerste zonnige dagen er zijn, verschuift het leven vanzelf weer naar buiten. Herkenbaar bij vakantieparken. Een coating kan ervoor zorgen dat buitenruimtes op elkaar aansluiten, van trap naar buiten tot aan de rand van het zwembad.
26/05/26
Toolkit voor veilige vakantieparken
Vakantieparken zijn kwetsbaar voor criminele inmenging. Daarom is het platform Gastvrij Veilig gelan...
26/05/26
Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder leiding van specialisten Merlijn Pietersma, Han Verheijden en Wander Groot.
22/05/26
Exclusief voor leden
Nederlands toerisme in de min
Er waren en zijn veel zorgen over het Nederlands verblijfstoerisme na de btw-verhoging begin dit jaar. Raken we veel toeristen kwijt die hun vakantieheil in het buitenland zoeken? Signalen uit de markt wijzen op een voorzichtige consument en bedrijven die een beentje bij moeten zetten om goede bezettingen te realiseren. Maar hoe gaat het nu werkelijk? Dat gaan we bij NRIT volgen aan de hand van cijfers van het CBS.
22/05/26
Shofshell actie in Den Haag
BlowUp Jubilee gaat vandaag feestelijk van start in de Haagse binnenstad, maar er is één kunstwerk dat zich dit jaar niet laat vastpinnen op een enkele locatie. Dat leidt tot een prijsvraag via Instagram.
22/05/26
Leiden opent centraal evenementenloket
Leiden heeft sinds 12 mei een centraal aanspreekpunt voor evenementorganisatoren: het Evenementenloket Leiden.
22/05/26
Reisapp Polarsteps wint Koning Willem 1 prijs
Een Nederlandse reisapp met wereldwijd succes, de enige producent van elektrische mobiele torenkranen ter wereld en een rolmodel in duurzame landbouw, zij wonnen de Koning Willem I Prijs 2026.

||| Agenda |||

28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
08/06/26
08/06/26 t/m 08-06-26: Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...