Geplaatst op: 26-09-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

Tattoo & Ceramics wegens succes verlengd 

Tattoo & Ceramics wegens succes verlengd 

De tentoonstelling Tattoo & Ceramics in Keramiekmuseum Princessehof in Leeuwarden is wegens succes verlengd tot en met 25 november 2018. Negen toonaangevende tattoo artists uit binnen- en buitenland werken met een nieuwe ondergrond: keramiek. In de tentoonstelling tonen de resultaten de veelzijdigheid van de hedendaagse tatoeagekunst: van ongekunstelde hand-poking tot fotorealistisch en van traditioneel pre-christelijk tot toonaangevend modern. De tentoonstelling Tattoo & Ceramics is een samenwerking tussen het Princessehof, Leeuwarden-Fryslân Culturele Hoofdstad van Europa 2018 en Sundaymorning@EKWC.

In de tentoonstelling zijn een aantal serviezen te zien die zijn beschilderd door de tatoeëerders. De opstelling laat zien dat tatoeages en keramiek veel gemeen hebben. Beide zijn het eeuwenoude ambachten die over de hele wereld beoefend worden. Een eindproduct is een kostbaar bezit en een persoonlijke uiting van smaak. Bij het zetten van tatoeages op de huid is, net als het bewerken van keramiek, het proces gewaagd, een fout is moeilijk te corrigeren. Het duurzame aspect van beide kunstvormen zorgt ervoor dat het eindproduct een bezit voor het leven is. Ook zijn de stijlen uiteenlopend, van moderne designs tot traditionele pre-christelijke kunst. In Tattoo & Ceramics komen de stijlen en ambachten samen in een intieme expositie.


Experiment
Het Princessehof en Leeuwarden-Fryslân Culturele Hoofdstad 2018 nodigden negen toonaangevende tattoo artists uit voor een uniek experiment. De tatoeëerders kregen een stoomcursus keramiekdecoratie in het Europees Keramisch Werkcentrum (EKWC). Ze hadden vervolgens één week de tijd om porseleinen serviesgoed in hun eigen stijl te bewerken. Dit keer geen levende huid, maar koel keramiek. De kunstenaars werkten in tweetallen, en een enkel drietal, samen aan de gepresenteerde ontwerpen. Onder wie; Andrew Abramchik (BLR) , Michaud Elie Jonathan (FR), Elbrich Schoorstra (NL), het duo Expanded Eye (GB), Fabiënne Demmer (NL), Maaike de Jong (NL), Jakub Vaniš (CZ) en Joris Mous (NL).


Europees Keramisch Werkcentrum
Jaarlijks verblijven verschillende kunstenaars in het EKWC, waar zij de gelegenheid krijgen te experimenteren met keramiek. Het Princessehof maakt vaker tentoonstellingen met werk van kunstenaars die een werkperiode in het Europees Keramisch Werkcentrum achter de rug hebben. Het doel is de ontwikkeling van keramiek in de beeldende kunst, design en architectuur te stimuleren.

Link: http:/www.princessehof.nl
Trefwoorden: Tentoonstelling, keramiek, museum, tatoeages

CELTH



||| Nieuws |||

02/06/26
Strijd leukste terras aan het water in Rivierengebied
Sinds maandag 1 juni kan er weer gestemd worden op Het leukste terras aan het water van het Rivierengebied.
02/06/26
Exclusief voor leden
Boekingsplatform Valoma richt zich op vakantieparken in Nederland
Valoma, een nieuw Nederlands platform voor het vergelijken en boeken van vakantiehuizen op vakantieparken, is officieel gelanceerd. Oprichter Arne Bos wil het boekingsproces makkelijker maken.
02/06/26
Beleving Titanic in Utrecht
Deze zomer is Utrecht het toneel van een van de bekendste historische beleving van de 20e eeuw, de ondergang van de Titanic.
02/06/26
VVV stadion De Kraal terug naar de natuur
Het oude VVV-voetbalcomplex De Kraal aan de Kaldenkerkerweg in Venlo is in handen gekomen van natuurorganisatie Limburgs Landschap.
01/06/26
Kasteelruïne Ter Elst weer open voor bezoek
Op 31 mei heropenden Stichting Kempens Landschap en het lokaal bestuur van Duffel de kasteelruïne Ter Elst. Na een intensief restauratietraject krijgt het historische kasteel een nieuwe invulling als publieke belevingsplek.
01/06/26
Johan van de Gronden voorzitter Natuurmonumenten
Johan van de Gronden is benoemd tot nieuwe voorzitter van Natuurmonumenten. De ledenraad stemde op 30 mei in met deze benoeming. Van de Gronden neemt het voorzitterschap over van Jeroen Dijsselbloem, die na ruim zeven jaar vertrekt.
01/06/26
Exclusief voor leden
Leisurelands laat met Sportfestival locatie Veluwe aan Zee zien
Zondag 28 juni staat Leisurelands locatie Veluwe aan Zee in het teken van sport, strand en gezelligheid. Het recreatiebedrijf wil aan het publiek duidelijk maken dat je bij deze locatie heel veel sporten gratis kunt doen, het hele jaar door.
01/06/26
Oranjekoorts neemt toe vooral met gepersonaliseerde promotieproducten
Drukbedrijf ziet een stijgende vraag naar gepersonaliseerd WK-drukwerk, zoals speelschema’s met logo, spandoeken, vlaggen, raamstickers en horeca-uitingen. Vooral personalisatie valt dit jaar op: meer bedrijven laten hun WK-materialen aanpassen met een eigen logo, slogan of huisstijl.

||| Agenda |||

08/06/26
08/06/26 t/m 08-06-26: Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...