Geplaatst op: 02-02-2018
Auteur: Redactie
NRIT Media

TUI fly vernieuwt en verduurzaamt vloot

TUI fly vernieuwt en verduurzaamt vloot


TUI fly gaat met de aankoop van 70 Boeing 737 MAX toestellen haar vloot vernieuwen en verduurzamen. TUI fly Benelux is de eerste luchtvaartmaatschappij in de Benelux die met de 737 MAX gaat vliegen. In mei zal de Benelux vloot met nog drie 737 MAX toestellen worden uitgebreid. In totaal vliegt TUI fly met 150 toestellen.


Deze week is de eerste Boeing 737 MAX van TUI fly Benelux geland op de luchthaven van Zaventem. De Boeing 737 MAX verbruikt 14% minder brandstof in vergelijking met de 737 Next Generation toestellen uit de TUI fly vloot. Deze energie-efficiëntie is te danken aan een nieuwe motor en een verbeterd aerodynamisch ontwerp. De impact op het milieu wordt daarmee gereduceerd en ook het geluidsniveau wordt met 40% verminderd ten opzichte van vliegtuigen van de vorige generatie.


Technologische vernieuwing en vlucht efficiëntie
De MAX behoort tot de 737-familie, het meest gebruikte commerciële vliegtuig ter wereld en heeft een capaciteit van 189 plaatsen. Het toestel combineert technologische vernieuwing met vluchtefficiëntie:

  • Minder uitstoot, minder lawaai: de 737 MAX zorgt voor minder CO2-uitstoot en het geluidsniveau wordt met 40% verminderd ten opzichte van vliegtuigen van de vorige generatie. Een positieve ontwikkeling voor de omwonenden van luchthavens maar ook voor de passagiers aan boord die genieten van een stillere vlucht.
  • Nieuwe motor en verbeterde aerodynamica: een nieuw type motor, ontwikkeld op basis van ultralichte en zeer sterke materialen, zorgt voor een grotere duurzaamheid en schokvastheid. De nieuwe positie van de motor op de vleugel verbetert de luchtcirculatie. Daardoor verbruikt het toestel 14% minder brandstof.
  • Groter vliegbereik: het vliegbereik van de 737 MAX bedraagt 6.500 kilometer. Dat is een toename van 19% in vergelijking met de 737 Next Generation. De dubbele winglets aan het einde van de vleugel zorgen voor een grotere opwaartse kracht dankzij een perfect evenwicht.

Moderniseren vloot
De internationale TUI Group, waartoe TUI fly behoort, is een van de eerste kopers van het nieuwste model van de Amerikaanse vliegtuigbouwer. Met de aanschaf van in totaal 70 Boeing 737 MAX toestellen investeert de reisorganisatie bewust in de toekomst én het milieu. TUI Group zal in haar 150 vliegtuigen tellende Europese vloot steeds meer duurzame en moderne toestellen opnemen. TUI fly Benelux is de eerste luchtvaartmaatschappij in de Benelux die met de 737 MAX gaat vliegen. In mei zal de Benelux vloot met nog drie 737 MAX toestellen worden uitgebreid, in december volgt een vierde toestel. Ook de TUI airlines in Zweden en Groot Brittannië ontvangen dit jaar nog toestellen.

Trefwoorden: luchtvaart, vliegtuigen, duurzaamheid

CELTH



||| Nieuws |||

08/07/26
Exclusief voor leden
Máxima opent Amsterdam WorldPride 2026
Koningin Máxima opent zaterdagmiddag 25 juli in het Vondelpark in Amsterdam WorldPride 2026.
08/07/26
Exclusief voor leden
AquaZoo Leeuwarden vernieuwt onderwaterwerelden
AquaZoo Leeuwarden heeft twee aquaria in de binnenruimte volledig vernieuwd. Bezoekers maken hier kennis met de onderwaterwerelden van het Tanganyika-meer en de Mangrove, waarin natuurbehoud, biodiversiteit en educatie centraal staan.
08/07/26
Kabinet verandert financiering mbo
Het kabinet presenteerde op 7 juli haar keuzes voor een andere financiering voor het mbo. In een groot deel van Nederland daalt het aantal mbo-studenten waardoor het onderwijs onder druk staat. Goede mbo-opleidingen zijn van groot belang voor de toeristische sector.
08/07/26
Ralf Benda wordt voorzitter Koninklijke Horeca Nederland
Ralf Benda wordt per 1 september 2026 de nieuwe voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland (KHN). Ralf volgt Marijke Vuik op, die na ruim drie jaar voorzitterschap per 1 juli is gestart als voorzitter van MKB-Nederland.
08/07/26
Nieuwe rechten bescherming luchtvaartpassagiers aangenomen in Europees Parlement
De nieuwe EU-regels zorgen voor snellere en eenvoudigere vergoedingsprocedures bij vertragingen en ook zonder extra kosten handbagage meenemen.
08/07/26
Exclusief voor leden
Consumptie stijgt in mei maar minder naar recreatie
Nederlandse Huishoudens hebben in mei 1,8 procent meer geconsumeerd dan in mei 2025, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Maar er is minder geld van die consumptie gegaan naar onder meer horeca en recreatie.
08/07/26
Exclusief voor leden
Zomerserie Leisuretalk
Na de eerste zomerserie keert LeisureTalk ook deze zomer terug met een nieuwe reeks bijzondere gesprekken. Podcastmakers Richard Otten, Kim-Elle van Ernst en Merlijn Pietersma trokken de afgelopen maanden opnieuw het land door om ondernemers, bestuurders en vernieuwers uit de recreatiesector te spreken.
08/07/26
51% slaapt slecht tijdens vakantie maar nieuwe plek went wel snel
Lekker slapen tijdens vakantie? Mwaah, dat lukt vaak niet. Uit nieuw onderzoek van Swiss Sense naar het slaapgedrag van Nederlanders blijkt dat maar liefst 51% van de ondervraagden slechter slaapt op vakantie dan in hun vertrouwde omgeving thuis. Maar een nieuwe plek went ook snel.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
21/10/26 t/m 23-10-26
21/10/26 t/m 23-10-26: Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE)
Society of Travel & Tourism Educators (ISTTE): Nederland is gastland voor haar 45e jaarlijkse co...