Geplaatst op: 11-09-2025
Auteur: Marc Gerlings

Breda: studenten binden en je stad ontwikkelen

Arjen van Drunen: "Zo vestigen zich gemiddeld 300 hbo’ers en 500 mbo’ers blijvend in de stad"

Breda: studenten binden en je stad ontwikkelen
Campagne gericht op welkom heten studenten en voor de ontwikkeling van destinatie Breda. Foto: Breda Marketing.
Dit jaar verwelkomt Breda ruim 10.000 nieuwe studenten. In totaal zijn er meer dan 30.000 studenten in de stad. Met de campagne ‘Welkom in jouw studentenstad’ heet Breda alle Nederlandse en internationale hbo- en mbo-studenten van harte welkom. In november volgt nog een activatie.

De stad nodigt de studenten uit om alles te ontdekken wat Breda te bieden heeft. Daar sluit de terugkeer van het INTRO Festival naar het hart van de stad naadloos bij aan. Op donderdag 4 september vormde Stadspark Valkenberg het decor van hét welkomstfeest voor alle hbo- en mbo-studenten. Zo maken zij meteen kennis met een van de mooiste plekken van de stad. De campagne van Breda Marketing is een vervolg op de eerste editie die vorig jaar werd uitgevoerd.

De campagne heeft resultaat. Daarbij is de gemeente blij met het sturen op technologie en creativiteit. In die richtingen wil de Brabantse stad zich graag ontwikkelen. Arjen van Drunen licht de ontwikkeling toe.

Studenten binden aan de stad

Wethouder Arjen van Drunen (Onderwijs): "Breda is een levendige en aantrekkelijke studentenstad, met sterke onderwijsinstellingen zoals Avans, BUas, St. Joost, Curio, De Rooi Pannen en de unieke KMA. We vinden het belangrijk dat studenten zich thuis voelen en echt deel uitmaken van de stad. Dat ze naast studeren en uitgaan ook lekker sporten en vrijwilligerswerk doen of meedenken over stedelijke vraagstukken. Samen met Breda Marketing zetten we ons in om studenten aan de stad te binden. En dat lukt steeds beter: jaarlijks blijven er meer studenten in Breda dan er vertrekken. Zo vestigen zich gemiddeld 300 hbo’ers en 500 mbo’ers blijvend in de stad – met name in de richtingen toegepaste technologie en creativiteit, waar Breda bovengemiddeld in scoort.”

Marjan Hammersma, voorzitter College van Bestuur van Avans Hogeschool: "Bij Avans geloven we dat onderwijs studenten niet alleen voorbereidt op een beroep, maar ook op hun toekomstige rol in de samenleving. We stimuleren nieuwsgierigheid, betrokkenheid en samenwerking. Kwaliteiten die juist tot bloei komen in een stad als Breda. Het INTRO Festival is het gastvrije en boeiende begin van een ontdekkingsreis: een feestelijke start van een periode vol leren, groei en maatschappelijke impact.”

Campagne voor de essentiële schakels

Liset Kruls, marketingmanager van Breda Marketing, verduidelijkt: "Met de campagne ‘Welkom in jouw studentenstad’ verwelkomen we nieuwe en bestaande studenten. We maken ze wegwijs in de stad, hun studie en het studentenleven, zodat ze snel hun plek vinden, nieuwe vrienden maken en zich thuis voelen. Studenten vormen een essentiële schakel in de ontwikkeling en vernieuwing van onze stad; we willen ze graag binden aan Breda en onze regio.”

De campagne start met TikTok-video’s waarin bijzondere stadsgenoten vertellen over hun ervaringen met het studentenleven in Breda en wat de stad zo bijzonder maakt voor studenten. Vanaf eind augustus is de stad vier weken lang aangekleed met banieren, posters en digitale schermen. Onderwijsinstellingen verwelkomen studenten via campagne-uitingen op hun eigen locaties en sociale media. 

In de Explore Breda Store (de VVV-winkel) op het Stadserf én via de online Explore Breda-platforms vinden studenten praktische informatie en inspirerende verhalen. Ook gaan studentreporters op pad om verslag te doen van hun favoriete hotspots en activiteiten in de stad.

Vervolg in november: GoodMood

Later in het jaar volgt een activatie. In november kunnen studenten deelnemen aan GoodMood, een initiatief van de gemeente Breda, Avans, BUas, Curio en De Rooi Pannen. Van 17 t/m 21 november zijn er gratis studentenactiviteiten verspreid over de hele stad – van workshops en rondleidingen tot diners, games en sportevents. Een mooie kans voor studenten om nieuwe mensen te ontmoeten, hobby’s te ontdekken en de verborgen pareltjes van Breda te leren kennen.

De studentencampagne is een initiatief van Breda Marketing en wordt uitgevoerd in samenwerking tussen de gemeente Breda en het hbo- en mbo-onderwijs in de stad: BUas, Avans, St. Joost, Curio, De Rooi Pannen en de KMA.

Trefwoorden: student, campagne, Breda, dmo, marketing, activatie

CELTH



||| Nieuws |||

30/12/25
VrijetijdsTrends 2026: Balans, Kamperen en Hyperpersonalisatie domineren het jaar
Het jaar 2026 zal voor de vrije tijd draaien om balanstijd, camping comeback, slow travel en hyperpersonalisatie. Bestedingen aan leisure en toerisme stijgen licht met 1-2%. Wat ziet Goof Lukken in deze trends nog meer?
23/12/25
Horeca in 2026: Gematigde groei, bij stijgende prijzen
De vooruitzichten voor de Nederlandse horeca in 2026 zijn voorzichtig positief. Consumenten geven naar verwachting iets meer uit dankzij een verbeterde koopkracht, maar uitbundige groei blijft uit. ING Research voorspelt een volumegroei van circa 1% voor de sector bij een gemiddelde prijsstijging van 4%. Het lage consumentenvertrouwen en zorgen over hoge prijzen temperen de bestedingen.
22/12/25
Tien reistrends voor 2026
De wereld van toerisme verandert razendsnel. Reizigers zoeken niet alleen bestemmingen, maar ook vrijheid, comfort, betekenis, rust en authenticiteit. NBTC presenteert in de Trendpublicatie 2026 tien trends die de komende jaren richting geven aan de Nederlandse toeristische sector. Ontdek de 10 trends.
22/12/25
Mauritshuis introduceert €4-ticket en verbreekt bezoekersrecord
Het Mauritshuis in Den Haag sluit 2025 af met een historisch hoog aantal bezoekers én kondigt een opvallende nieuwe maatregel aan. Vanaf 1 januari 2026 kunnen bezoekers het museum dagelijks na 16.00 uur binnen voor slechts €4. Met deze stap wil het Mauritshuis kunst toegankelijker maken voor iedereen.
19/12/25
Van plan een roadtrip te maken? Denk ook aan deze praktische zaken
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
18/12/25
Toerisme en recreatie spelen structurele rol in de leefbaarheid
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
18/12/25
Musea trokken 32 miljoen bezoeken in 2024
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
18/12/25
Alumni get-together opleidingen tourism management op vakdag
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...