Geplaatst op: 18-06-2025
Auteur: Marc Gerlings

Tourist Info punt in Zweeler kerk

Tourist Info punt in Zweeler kerk
Kerk Zweeloo. Foto: Stichting Toeristisch-Recreatief Coevorden.
Op 20 juni vindt de officiële aftrap van het uitvoeringsplan ‘Kiemen in Drentse grond’ plaats door het openen van de Tourist Info in de Zweeler Kerk. 

Het uitvoeringsplan heeft als doel om het toeristische en culturele aanbod in Zuid- en Oost-Drenthe aantrekkelijker en meer zichtbaar te maken. In de gemeenten Emmen, Hoogeveen en Coevorden worden inspiratie- en bezoekpunten ontwikkeld, waarin het verhaal en de kunst van Vincent van Gogh centraal staan.

Omdat Van Gogh in 1883 Zweeloo bezocht en er, onder meer, het kerkje schilderde, is het een van de locaties voor de ontwikkeling van een inspiratieplek. In deze context hebben Stichting Toeristisch-Recreatief Coevorden (ToReCo) en de Zweeler Kerk besloten de handen ineen te slaan en er een Tourist Info te openen. Vanaf 20 juni zijn op elke vrijdag en zaterdag ToReCo-vrijwilligers aanwezig om de bezoekers in het kerkje te verwelkomen.

Afgelopen december was in de kerk een eerste presentatie van de plannen en de uitwisseling van ideeën. De eerste stappen voor samenwerking en invulling van de inspiratieplek zijn inmiddels gezet. Een werkgroep, bestaande uit een vertegenwoordiging van de Zweeler kerk, Stichting ToReCo, gemeente Coevorden en projectleider Jakob Ponstein, zorgt voor beweging en ontwikkeling. Daarnaast is het ‘Meedenkpalet’ opgericht; een denktank met vertegenwoordigers van bedrijven, kunstenaars, dorpsbelangen en organisaties met focus op erfgoed en/of historie. Deze groep bundelt creativiteit, ervaring en visie om vanuit verschillende invalshoeken te adviseren en mee te denken. De uitvoering van de plannen vindt plaats in de periode 2025-2027.

De officiële opening vindt op 20 juni plaats vanaf 12.15 uur door wethouder Erik Holties, Gilbert Mulder namens de Zweeler Kerk en Jan Seubring namens ToReCo. Muzikale ondersteuning wordt verzorgd door Annemiek Drenth. Om 13.00 uur gaan de deuren van de Tourist Info open voor publiek. Bezoekers worden ontvangen door Vincent van Gogh en bij een aankoop krijgt iedereen een Van Gogh-tas cadeau.

Tourist Info
•     Gastvrije ontvangst door vrijwilligers van Stichting ToReCo
•     Verhalen en tour over de kerk
•     Toeristische informatie en routes voor Zweeloo en omgeving
•     Cadeaushop met producten van ‘Van Gogh’

Openingstijden
•     Open vanaf 20 juni t/m 27 september 2025
•     Iedere vrijdag en zaterdag geopend van 13.00 tot 16.00 uur
•     Is er een huwelijk of uitvaart? Dan is de Tourist Info open aan de Aelderstraat 21a te Aalden.

Trefwoorden: informatiepunt, toerisme, Drenthe, Coevorden, Zweeloo

CELTH



||| Nieuws |||

23/12/25
Horeca in 2026: Gematigde groei, bij stijgende prijzen
De vooruitzichten voor de Nederlandse horeca in 2026 zijn voorzichtig positief. Consumenten geven naar verwachting iets meer uit dankzij een verbeterde koopkracht, maar uitbundige groei blijft uit. ING Research voorspelt een volumegroei van circa 1% voor de sector bij een gemiddelde prijsstijging van 4%. Het lage consumentenvertrouwen en zorgen over hoge prijzen temperen de bestedingen.
22/12/25
Tien reistrends voor 2026
De wereld van toerisme verandert razendsnel. Reizigers zoeken niet alleen bestemmingen, maar ook vrijheid, comfort, betekenis, rust en authenticiteit. NBTC presenteert in de Trendpublicatie 2026 tien trends die de komende jaren richting geven aan de Nederlandse toeristische sector. Ontdek de 10 trends.
22/12/25
Mauritshuis introduceert €4-ticket en verbreekt bezoekersrecord
Het Mauritshuis in Den Haag sluit 2025 af met een historisch hoog aantal bezoekers én kondigt een opvallende nieuwe maatregel aan. Vanaf 1 januari 2026 kunnen bezoekers het museum dagelijks na 16.00 uur binnen voor slechts €4. Met deze stap wil het Mauritshuis kunst toegankelijker maken voor iedereen.
19/12/25
Van plan een roadtrip te maken? Denk ook aan deze praktische zaken
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
18/12/25
Toerisme en recreatie spelen structurele rol in de leefbaarheid
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
18/12/25
Musea trokken 32 miljoen bezoeken in 2024
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
18/12/25
Alumni get-together opleidingen tourism management op vakdag
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...
17/12/25
Exclusief voor leden
Laser en gezellige lampjes maken Bright Nights
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...