Geplaatst op: 12-06-2025
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Mijlpaal EuroParcs Enkhuizer Strand: eerste gasten gearriveerd

Mijlpaal EuroParcs Enkhuizer Strand: eerste gasten gearriveerd

Een mijlpaal voor het nieuwe vakantiepark van EuroParcs: vrijdag 6 juni arriveerden de eerste gasten voor hun vakantie op EuroParcs Enkhuizer Strand aan het IJsselmeer. Parkmanager Amber Gouwswaard zette samen met EuroParcs mascotte Yuki de eerste gasten, een familie uit Duitsland, in het zonnetje met een dinercheque voor het naastgelegen Bohemian Beach en een ontbijtbox voor de hele familie.


"De ontwikkeling van EuroParcs Enkhuizer Strand bereikt met de aankomst van de eerste hurende gasten wederom een belangrijke mijlpaal”, vertelt een trotse parkmanager Amber Gouwswaard. "Dit is het moment waar we al lange tijd naar hebben uitgekeken en waar we het natuurlijk allemaal voor doen. Het is fantastisch om het resultaat van alle inspanningen te zien, voortkomend uit een nauwe samenwerking met de gemeente Enkhuizen en verschillende stakeholders in het gebied.”


Laatste heipaal

Voor aankomst van de eerste gasten op het nieuwe vakantiepark werd er nog druk gewerkt. De laatste tuinen zijn ingericht, meubels en andere inventaris geplaatst in de vakantiewoningen en de wegen op het park werden geasfalteerd. Afgelopen week ging de laatste heipaal in de grond, waarmee de complete fundatie gereed is, ook voor de vakantiewoningen die later dit jaar nog geplaatst gaan worden. Naast de werkzaamheden op het park zijn ook de werkzaamheden in het openbaar gebied gestart. Nadat er eerst een grote opruiming van het gebied heeft plaatsgevonden, is er een start gemaakt met de aanleg van het hoofdriool en de verbindingsweg met het Zuiderzeemuseum. 


Mijlpaal

De opening van het vakantiepark Enkhuizer Strand is een mijlpaal in dit project, waarvoor de eerste stappen al in 2009 zijn gezet. In 2017 heeft OREZ, later door EuroParcs overgenomen, na een aanbesteding de opdracht verkregen om het openbaar recreatiegebied Enkhuizerzand te herontwikkelen. Om de kosten hiervan te financieren kreeg EuroParcs toestemming om een vakantiepark te ontwikkelen en exploiteren. Tussen 2017 en 2022 is gewerkt aan de planvorming en de aanpassing van het bestemmingsplan. Ook de inwoners van Enkhuizen hebben hun inbreng gehad in de planvorming via verschillende participatie- en informatiebijeenkomsten. Alles verliep in nauwe samenwerking met gemeente Enkhuizen. De herontwikkeling begon met de verplaatsing van de oude gemeentecamping. Wethouder Jan Franx: "De opening van het vakantiepark en de start van de werkzaamheden aan het openbaar gebied zijn nieuwe mijlpalen in de ontwikkeling van het gebied. Nu ook de vergunningen voor de Kustboog door Rijkswaterstaat zijn verstrekt, kan EuroParcs het gebied inrichten zoals we samen beoogd hebben. Inwoners, bezoekers van de stad en gasten van het vakantiepark kunnen binnen een paar jaar van het opgeknapte recreatiegebied genieten. Ook ondernemers zullen hier profijt van hebben." EuroParcs CEO Andries Bruil: "Wij zijn er enorm trots op dat het vakantiepark op deze prachtige locatie aan het IJsselmeer en zo dicht tegen het historische Enkhuizen, nu haar eerste gasten mag ontvangen.” Parkmanager Amber Gouwswaard: "We zijn supertrots op ons vakantiepark en kijken uit naar de verdere ontwikkeling van het park en het omliggende openbaar gebied. Maar nu wordt het tijd om lekker te genieten van al het moois, samen met onze gasten.”

Trefwoorden: Vakantiepark, eerste gasten, toerime, vakanties

CELTH



||| Nieuws |||

10/04/26
Exclusief voor leden
MECC stapt in evenementen voor campers
Van vrijdag 10 tot en met zondag 12 september 2027 vindt in MECC Maastricht de eerste editie van Camperworld Maastricht plaats.
09/04/26
Europa favoriet in meivakantie
Nederlanders blijven ook in 2026 op reis gaan in de meivakantie, maar maken daarbij andere keuzes dan vorig jaar.
09/04/26
Doe mee met enquête voor Perspectief 2040
Voor de ontwikkeling van Perspectief 2040 – de nationale visie voor de bestemming Nederland – werkt NBTC samen met stakeholders in de toerisme- en recreatiesector en andere domeinen aan een nieuwe, gezamenlijke koers voor de komende jaren.
07/04/26
Camperplatform Goboony zet brandstofactie op
Het camperdeelplatform Goboony introduceert als eerste in de reiswereld een tegemoetkoming in plaats van een toeslag: bestaande klanten ontvangen €100 retour op hun brandstofkosten bij het boeken van een campervakantie.
07/04/26
Speciale kampioenskoffer voor PSV
PSV veroverde afgelopen weekend de landstitel in het betaald voetbal. Corendon viert dat als reispartner van de club mee. De touroperator maakt een speciale kampioenskoffer samen met No Boring Suitcses.
03/04/26
Exclusief voor leden
17 april opening Landal Zeezigt
Landal breidt het aanbod aan kustbestemmingen uit met 50 strandhuizen door de opening van Landal Zeezigt.
01/04/26
LDA vernieuwt handig overzicht met toeristische databronnen
De Landelijke Data Alliantie (LDA) presenteert de vernieuwde Datalandschap Wegwijzer 2.0: een compleet geactualiseerde gids voor iedereen die met toeristische data werkt – van beleidsmakers tot bestemmingsmarketeers en onderzoekers.
01/04/26
CEO Mieke De Schepper verlaat Sunweb Group
Sunweb Group maakte op 31 maart bekend dat Mieke De Schepper heeft besloten terug te treden als CEO en Sunweb te verlaten.

||| Agenda |||

Momenteel geen berichten aanwezig.