Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 11-04-2025
Auteur: Marc Gerlings

ANWB lobby tegen afschaffen accijnskorting

ANWB lobby tegen afschaffen accijnskorting
De betaalbaarheid van autorijden staat onder druk. Steeds meer mensen hebben moeite de stijgende kosten voor hun autogebruik te betalen. De auto is het meest gebruikte vervoermiddel naar vakantielocaties.

Terwijl mensen steeds afhankelijker zijn van de auto. Een grote kostenpost is de prijs voor brandstof. Ruim de helft van die prijs wordt bepaald door belastingen, zoals accijns. Om stijgende brandstofprijzen te compenseren werd in 2022 een tijdelijke accijnskorting ingevoerd. Deze korting loopt af op 31 december 2025, maar de ANWB roept het kabinet op om die korting te behouden. Momenteel is sprake van een daling van brandstofprijzen door een lage prijs van ruwe olie, maar die daling weegt niet op tegen de prijsstijging als per 1 januari 2026 de accijns zonder korting geheven zou worden.

Nederland werkt aan de transitie richting elektrisch rijden. Maar op dit moment rijden de meeste particulieren in een brandstofauto en slechts zo’n zes procent rijdt volledig elektrisch. De prijs voor brandstof heeft invloed op een grote groep mensen. Vooral in landelijk gebied, waar minder alternatieven zijn voor vervoer. Een auto is voor veel mensen geen luxe, maar noodzaak.

Nederland is koploper brandstofaccijnzen 

Nederland is in Europa koploper als het om accijnzen gaat. Een belangrijke reden hiervoor is dat de Nederlandse overheid elk jaar de accijnzen indexeert, terwijl andere Europese landen dat niet of minder doen. Door de indexering loopt Nederland steeds meer uit de pas met andere Europese landen.

Behoud van de accijnskorting kan de gevolgen van indexering dempen en prijsstijging van brandstof beperken.
Trefwoorden: ANWB, brandstof, accijns, politiek, beleid

CELTH



||| Nieuws |||

03/06/25
Klimrijk Brabant verwelkomt 15.000ste bezoeker tijdens jubileumjaar
Het vijftienjarig jubileum van het park was een mooie aanleiding om de 15.000ste bezoeker extra in het zonnetje te zetten.
27/05/25
Dagattractie Top 50: Dierentuinen noteren sterkste groei
De grootste Nederlandse dagattracties hebben vorig jaar 2% meer bezoekers geteld. Dierentuinen deden het relatief beter dan attractieparken en musea. De Zaanse Schans is in 2024 gestegen naar de tweede plaats op de ranglijst van best bezochte dagattracties in Nederland.
26/05/25
24-uurs achtbaanmarathon brengt € 71.896 op voor goede doel
Op zaterdag 24 mei en zondag 25 mei vond in Attractiepark Toverland de Troy Coaster Challenge plaats. Tijdens deze challenge stapten 24 strijders in de houten achtbaan Troy om 24 uur lang ritjes te maken voor het goede doel: Stichting Jade.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.
19/05/25
Wisselend beeld Gelders dagbezoek in meivakantie
In de meivakantie hebben attracties op de Veluwe, in de regio Arnhem en het Rijk van Nijmegen meer bezoek ontvangen dan een jaar eerder. Het was wel rustiger in de binnensteden en in de natuur. Er waren meer bezoekers uit andere regio’s.
19/05/25
Efteling presenteert 'Prinses op de Erwt' met donkere huidskleur
De Efteling heeft met ‘De Prinses op de Erwt’ haar nieuwste sprookje gepresenteerd. De prinses heeft voor het eerst een donkere huidskleur. Volgens lector storytelling Moniek Hover van de Breda University of Applied Sciences past een dergelijke verandering prima bij het fenomeen sprookje.
13/05/25
Keukenhof kijkt terug op een stralend seizoen
Ruim 1,4 miljoen bezoekers vanuit de hele wereld brachten een bezoek aan de keukenhof en beoordeelden het bezoek met een 8,7.
08/05/25
Elektrische Efteling-stoomtrein rijdt eerste rondje
Na een jaar in Engeland te zijn geweest voor een onzichtbare metamorfose reed Aagje haar eerste rondje met een elektrische aandrijving.