Geplaatst op: 14-11-2023
Auteur: Redactie
NRIT

Burgers' Zoo wordt stroomproducent

Burgers' Zoo wordt stroomproducent
Foto Mira Meijer / Koninklijke Burgers\' Zoo

Burgers’ Zoo is ook een stroomproducent geworden. Het park wekt op jaarbasis 700.000 kilowattuur op met zonnepanelen vergelijkbaar met het jaarverbruik van 280 vierpersoonshuishoudens. 

Tijdens de bouw van de Mangrove in 2017 zijn door het bedrijf SolarArt 740 zonnepanelen geplaatst op het dak van het Safari Meeting Centre van Burgers’ Zoo. In oktober 2023 is dit aantal uitgebreid met 1500 extra panelen, waarmee het totaal aantal zonnepanelen op 2240 stuks komt. Hiermee wekt het Arnhemse dierenpark voortaan jaarlijks 700.000 kilowattuur aan elektriciteit op. 

Sinds 2004 mag Burgers’ Zoo de gouden gradatie van de Green Key voeren, een internationaal erkend kenmerk voor duurzaam ondernemen. Het dierenpark gaat onder meer op een verantwoorde en milieuvriendelijke wijze om met energie, water, inkoop, voedsel, vervoer en afval en steunt natuurbehoudsprojecten verspreid over de hele wereld. In deze filosofie kiest Burgers’ Zoo er dan ook voor om naast het zelf opwekken van elektriciteit voor het restant van de benodigde energie uitsluitend groene stroom in te kopen.

Trefwoorden: attractieparken, dierentuinen, duurzaam toerisme, energie

CELTH



||| Nieuws |||

02/06/26
Vakantieparken van de toekomst vragen om verbeelding én scherpe keuzes
In de workshop van Willem Kraanen (Ginder) op het Trendcongres Toerisme 2026 werd duidelijk dat de sector op een kantelpunt staat en dat verbeelding alleen onvoldoende is zonder bestuurlijke keuzes, duidelijke kaders en handhaving.
02/06/26
Strijd leukste terras aan het water in Rivierengebied
Sinds maandag 1 juni kan er weer gestemd worden op Het leukste terras aan het water van het Rivierengebied.
02/06/26
Exclusief voor leden
Boekingsplatform Valoma richt zich op vakantieparken in Nederland
Valoma, een nieuw Nederlands platform voor het vergelijken en boeken van vakantiehuizen op vakantieparken, is officieel gelanceerd. Oprichter Arne Bos wil het boekingsproces makkelijker maken.
02/06/26
Beleving Titanic in Utrecht
Deze zomer is Utrecht het toneel van een van de bekendste historische beleving van de 20e eeuw, de ondergang van de Titanic.
02/06/26
VVV stadion De Kraal terug naar de natuur
Het oude VVV-voetbalcomplex De Kraal aan de Kaldenkerkerweg in Venlo is in handen gekomen van natuurorganisatie Limburgs Landschap.
01/06/26
Kasteelruïne Ter Elst weer open voor bezoek
Op 31 mei heropenden Stichting Kempens Landschap en het lokaal bestuur van Duffel de kasteelruïne Ter Elst. Na een intensief restauratietraject krijgt het historische kasteel een nieuwe invulling als publieke belevingsplek.
01/06/26
Johan van de Gronden voorzitter Natuurmonumenten
Johan van de Gronden is benoemd tot nieuwe voorzitter van Natuurmonumenten. De ledenraad stemde op 30 mei in met deze benoeming. Van de Gronden neemt het voorzitterschap over van Jeroen Dijsselbloem, die na ruim zeven jaar vertrekt.
01/06/26
Exclusief voor leden
Leisurelands laat met Sportfestival locatie Veluwe aan Zee zien
Zondag 28 juni staat Leisurelands locatie Veluwe aan Zee in het teken van sport, strand en gezelligheid. Het recreatiebedrijf wil aan het publiek duidelijk maken dat je bij deze locatie heel veel sporten gratis kunt doen, het hele jaar door.

||| Agenda |||

08/06/26
08/06/26 t/m 08-06-26: Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...