Geplaatst op: 27-10-2023
Auteur: Marc Gerlings

Luchtverbinding Swiss Rotterdam – Zürich voor drie maanden

Luchtverbinding Swiss Rotterdam – Zürich voor drie maanden

Vanaf 22 januari 2024 vliegt Swiss 6 keer per week van en naar Zürich vanaf Rotterdam The Hague Airport (RTHA). Het gaat voorlopig om een periode van drie maanden.


Swiss is een nieuwe luchtvaartmaatschappij op de luchthaven. De vluchten worden uitgevoerd binnen de bestaande geluidsruimte en met A220 vliegtuigen. Deze vliegtuigen zijn aanmerkelijk stiller dan de huidige generatie vliegtuigen die op RTHA vliegen. Deze toestellen hebben een maximale capaciteit van 145 stoelen. 

 

Uitvoering vluchten binnen bestaande geluidsruimte 

Swiss zal de vluchten uitvoeren in de periode van 22 januari tot en met 29 maart 2024. Er zal iedere dag, met uitzondering van zaterdag gevlogen worden. De slots zijn toegewezen door slot coördinatie Nederland – het onafhankelijke orgaan dat verantwoordelijk is voor de toewijzing van slots aan luchtvaartmaatschappijen en vallen binnen de bestaande geluidsruimte. Swiss streeft ernaar om ook in het zomerseizoen via RTHA op Zürich te blijven vliegen. Of dit mogelijk is, is afhankelijk van de beschikbaarheid van slots in deze periode. 


Benedikt Escher, Directeur Route Ontwikkeling bij Swiss: "Het is onze missie om als Zwitserse luchtvaartmaatschappij een aantrekkelijk en gevarieerd routenetwerk aan te bieden, in lijn met de behoeften van onze passagiers. Wij zien Rotterdam als waardevolle toevoeging en een stad die in alle opzichten het bezoeken waard is.”  


Wilma van Dijk, Algemeen Directeur bij RTHA, "Zürich stond hoog op onze wensenlijst als bestemming en is een belangrijke toevoeging voor de regio. We zijn dan ook zeer verheugd dat we Swiss mogen verwelkomen op onze luchthaven.” 

Trefwoorden: luchthaven, Rotterdam, Den Haag, Zürich, Zwitserland, Swiss

CELTH



||| Nieuws |||

19/05/26
Nederlander wil bezuinigen en doet dat op horeca en vrijetijdsuitgaven
Bank ING meldt dat huishoudens zoeken naar manieren om te bezuinigen op de uitgaven als de hoge energieprijzen blijven aanhouden. Meet stip op nummer één komen dan de uitgaven op vakantie en horeca in beeld.
19/05/26
Ondernemen in toerisme vraagt om duidelijke risicobeheersing
Ondernemen in de toeristische sector betekent werken in een omgeving die constant verandert. Seizoenen, weersomstandigheden en trends bepalen vaak de drukte. Wat vandaag populair is, kan morgen weer anders zijn. Dat maakt het vak aantrekkelijk, maar ook kwetsbaar. Wie in deze sector actief is, moet daarom niet alleen focussen op groei en beleving, maar ook op risico’s. Duidelijke risicobeheersing helpt om stabiel te blijven wanneer omstandigheden onverwacht veranderen.
19/05/26
Nationaal Park De Alde Feanen viert 20-jarig bestaan
Nationaal Park De Alde Feanen bestaat in 2026 twintig jaar. Dat jubileum wordt op zaterdag 23 en zondag 24 mei gevierd met een uitgebreid programma vol excursies en natuuractiviteiten in en rondom het park.
19/05/26
Drie nieuwe leden raad van toezicht Keramiekmuseum en Princessehof
De raad van toezicht van het Fries Museum en Keramiekmuseum Princessehof verwelkomt drie nieuwe leden: Ard van der Steur, Annabelle Birnie en Aant Jelle Soepboer. Van der Steur treedt aan als voorzitter. 2026 iseen belangrijk jaar voor deze musea.
18/05/26
Exclusief voor leden
Bureau Buhrs en Urban Solutions samen verder
Sinds 1 mei gaan Urban Solutions en Bureau Buhrs samen. Door het bundelen van hun complementaire krachten ontstaat een bureau dat zich positioneert als speler in participatie, communicatie en gebieds- en vastgoedmarketing in Nederland.
18/05/26
Exclusief voor leden
Forse stijging AOW-vakantiegeld
Het netto AOW vakantiegeld is in 2026 fors hoger dan vorig jaar. Volgens berekeningen van seniorenplatform AOW.nu ontvangen AOW’ers dit jaar 20% meer netto vakantiegeld dan in 2025.
13/05/26
Exclusief voor leden
Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
13/05/26
5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!

||| Agenda |||

26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...