Geplaatst op: 09-06-2022
Auteur: Marc Gerlings

Kritische Harald Buijtendijk bij uitzending Actieagenda en de boost voor bestemming Nederland.

Kritische Harald Buijtendijk bij uitzending Actieagenda en de boost voor bestemming Nederland.
Harald Buijtendijk. Foto: CELTH

Vandaag om 12.00 start de uitzending 'Actieagenda boost voor bestemming Nederland'. Daarbij als slotspreker Harald Buijtendijk. Kritisch docent en onderzoek en tegelijkertijd ook actief voor deze agenda.

Anderhalf jaar geleden in de lockdown meldde Harald kritisch: "Een crisis, zoals nu de coronacrisis, laat altijd zien waar de zwakheden zitten in bestaande structuren. De huidige vorm van massatoerisme die is ontstaan na de industriële revolutie en die in stand wordt gehouden door een groot deel van de reissector is structureel niet duurzaam. Die vorm is niet goed voor de planeet en steeds ongezonder voor mensen. We houden het echter in stand omdat het historisch zo gegroeid is en vanzelfsprekend lijkt te zijn. Fundamentele vragen worden te weinig gesteld. Zoals: hoe maak je vakanties waar mensen echt gelukkig en gezond van worden en blijven en welke vormen van mobiliteit horen daarbij?”

Daarom zijn we nieuwsgierig naar zijn slotpresentatie en de antwoorden op de vragen van de dagvoorzitter. Mis het niet 12.00 kijken! Je kan je nog gratis inschrijven. De uitzending kun je ook bekijken via nrit.nl

Sprekers:

> Anouk van Eekelen (Director Destination Development bij NBTC)
> Kees van Wijk (voorzitter Gastvrij Nederland)
> Margot Tempelman (manager HZ Kenniscentrum Kusttoerisme)
> Harald Buijtendijk (CELTH, senior docent BUas)

De uitzending ‘Actieagenda en de boost voor Bestemming Nederland’ is op donderdag 9 juni en start om 12.00. In uur word je helemaal bijgepraat. De uitzending stopt om 13.00. Na afloop kun je integraal de uitzending bekijken. Een week later worden ook de films van de sprekers deelbaar gemaakt.

Mis het niet, word expert in de verandering van toerisme door de Actieagenda. Zeker kijken, schrijf je in.

Deze uitzending komt tot stand door ondersteuning van de volgende partners:
Breda University, Inholland hogeschool, LOI hogeschool, Saxion hogeschool, NHL Stenden hogeschool, HZ University of applied sciences, NRIT media en Kennisnetwerk Destinatie Nederland.
Trefwoorden: Actieagenda, Nederland, destinatie, duurzaam, onderzoek, toerisme, CELTH

CELTH



||| Nieuws |||

13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
13/06/25
ABN AMRO presenteert Bourgondische Lunchindex 2025
Nederlanders lunchen snel en efficiënt, Belgen nemen de tijd voor contact en culinaire beleving. Dat blijkt uit het nieuwe rapport van ABN AMRO, getiteld 'Lunchcultuur in de Lage Landen: kansen voor een Bourgondische lunchrevolutie'. De bank onderzocht de lunchbestedingen in Nederland en België en ziet grote verschillen die economische kansen bieden voor horeca, toerisme en grensoverschrijdende samenwerking.
13/06/25
Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.
13/06/25
Exclusief voor leden
Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
13/06/25
Exclusief voor leden
Albron en Hutten gaan samen verder als Hai
Albron en Hutten hebben vandaag hun nieuwe gezamenlijke organisatienaam bekendgemaakt: Hai – Hutten Albron Impactmakers. De naam symboliseert de gelijkwaardige samenwerking tussen beide bedrijven en hun gedeelde ambitie om maatschappelijke impact te vergroten. Albron en Hutten blijven als losse merken actief in de cateringmarkt.
13/06/25
Corendon en Prijsvrij Vakanties/D-reizen hervatten samenwerking
Corendon en de reisplatformen Prijsvrij Vakanties en D-reizen slaan opnieuw de handen ineen. Vanaf nu is het volledige reisaanbod van Corendon – inclusief de labels By June, Stip Reizen en GOfun – weer beschikbaar via de websites van Prijsvrij en D-reizen, evenals in de fysieke winkels van D-reizen.
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
12/06/25
Regionale stakingen NS vrijdag 13 juni
Als gevolg van een regionale staking, rijden op vrijdag 13 juni geen NS-treinen in grote delen van Noord- en Zuid-Nederland. Deze staking heeft mogelijk ook impact op reizigers in de rest van Nederland.

||| Agenda |||

19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...