Geplaatst op: 08-02-2022
Auteur: Marc Gerlings

Annemarie Lavèn van media naar 3 Friese musea

 Annemarie Lavèn van media naar 3 Friese musea
Annemarie Lavèn. Foto: Fries Museum
Per 1 april 2022 wordt Annemarie Lavèn Hoofd Publiek & Presentaties bij drie grote musea in Friesland Hoofd publiek & presentaties.

Het gaat om het Fries Museum, Fries Verzetsmuseum en Keramiekmuseum Princessehof in Leeuwarden. Ze volgt daarmee Femke Haijtema op, die directeur wordt bij Museum Gouda. Lavèn is nu nog werkzaam als hoofdredacteur van het Historisch Nieuwsblad en van het tijdschrift Maarten!. Als Hoofd Publiek & Presentaties zal Lavèn verantwoordelijk zijn voor de tentoonstellingen en publiekszaken bij de musea.

Directeur Kris Callens is blij met de komst van Lavèn: "Annemarie heeft ons getroffen door haar sterke strategische inzicht in de programmering, ideeën voor de toekomst en persoonlijke benadering." 

Lavèn:"Het Fries Museum en Keramiekmuseum Princessehof hebben beiden een sterke reputatie en een fantastische collectie. Ik kijk er enorm naar uit om samen met het team het hoge niveau van tentoonstellingen voort te zetten en daarnaast nieuwe manieren te ontwikkelen om de verhalen uit de collecties naar het publiek te brengen. Ook verheug ik me erop bij te dragen aan de verdere ontwikkeling van het Fries Verzetsmuseum. Dat ik mij kan gaan inzetten voor drie verschillende musea met ieder hun eigen profiel en doelgroep, is precies waarom dit voor mij een droombaan is."

Annemarie Lavèn (41) studeerde geschiedenis aan de Universiteit van Amsterdam. Al bijna twintig jaar zet ze zich in om kennis van geschiedenis, cultuur en erfgoed naar een breed publiek te brengen. Als hoofdredacteur van Historisch Nieuwsblad zorgde ze voor een succesvolle verbreding van het merk, met onder meer een kinderproductlijn, een nieuwe digitale strategie en vele evenementen. Ze is initiatiefnemer van het jaarlijkse Geschiedenis Festival en drijvende kracht achter de Libris Geschiedenis Prijs. Annemarie heeft een groot netwerk in de museumwereld, heeft jarenlang musea gerecenseerd en in het Brabantse Heusden diverse tentoonstellingen gerealiseerd.
Topics:Beleid, Cultuur
Trefwoorden: museum, presentatie, publiek, management

CELTH



||| Nieuws |||

16/06/26
Make-A-Wish Nederland goed doel voor Recreatie Vakbeurs 2026
In aanloop naar Recreatie Vakbeurs 2026 hebben inmiddels 325 exposanten hun deelname bevestigd. Voor de editie van 2026 is Make-A-Wish Nederland gekozen als officiële goede doelpartner.
15/06/26
Exclusief voor leden
Nederland Dal ticket van start met langste treinreis
Het Nederland Dal Vrij Trein-abonnement van 49 euro per maand is vanaf vandaag te koop via NS. De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Annet Bertram, overhandigde vanmorgen het allereerste exemplaar van het abonnement aan vier deelnemers aan De Langste Treinrace.
15/06/26
Opening Kandiapad KIDS: avonturenpad voor kinderen
Op vrijdag 26 juni wordt het Kandiapad KIDS in Groessen feestelijk geopend. Een KIDS-pad is een 3,5 kilometer lang Klompenpad speciaal ontwikkeld voor kinderen.
15/06/26
Haalbare normen voor zwembaden
Opluchting bij recreatielocaties met een zwembad. De provincies stemden in met ruimere parameters uit de Omgevingswet. Praktische gezien: daarmee wordt voorkomen dat zwembaden aan onnodig lastig haalbare normen moeten voldoen.
15/06/26
Exclusief voor leden
Kan bezoeker Zeeland het oude landschap in 3D ervaren?
Welk landschap troffen de Romeinen aan toen ze rond het begin van de jaartelling in Zeeland arriveerden? Hoe heeft het samenspel van menselijke en natuurlijke invloeden het landschap sindsdien gevormd? Dit zijn centrale vragen in het nieuwe onderzoeksproject Re-Flex Zeeland van het Delta Climate Center (DCC) in Vlissingen en daar kan de bezoeker van profiteren.
15/06/26
Exclusief voor leden
Verblijfstoerisme groeit licht in april 2026, vooral dankzij binnenlandse markt
Het verblijfstoerisme in Nederland laat in april 2026 een lichte groei zien. Het aantal gasten in logiesaccommodaties kwam uit op 4,9 miljoen, een stijging van circa 2% ten opzichte van april 2025. De groei komt volledig voor rekening van Nederlandse toeristen, terwijl het aantal buitenlandse gasten licht daalde. De schommelingen worden naar alle waarschijnlijkheid veroorzaakt door andere vakantieperiodes.
15/06/26
Exclusief voor leden
Vakantiepark Timar Imor wordt gewone woonwijk
In het buitengebied van Ermelo is de bouw gestart van het project Horsterparkweg, ontwikkeld door Geldersche Woningbouw. Op de plek van het voormalige vakantiepark Timar Imor worden tien duurzame, vrijstaande woningen gerealiseerd.
15/06/26
Nieuwe treinverbinding Amsterdam naar Ruhrgebied
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een melding ontvangen van NS International B.V. om in samenwerking met Deutsche Bahn een passagiersdienst per spoor aan te bieden vanaf Amsterdam Centraal naar een nog nader te bepalen station in het Rhein-Ruhrgebied, via Zevenaar Grens.

||| Agenda |||

18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...