Geplaatst op: 01-01-2022
Auteur: NRIT redactie

Lockdown kost vakantiedagen van gezinnen

Lockdown kost vakantiedagen van gezinnen
De lockdown heeft voor de vrijetijdssector een lastige bijwerking, het kost vakantiedagen bij gezinnen. Dat is net een belangrijke doelgroep voor toerisme en recreatie.

60 procent van de ouders wil betere afspraken voor het combineren van werk en zorg tijdens lockdowns. Vooral een flexibele opstelling/begrip van de werkgever (33%) en extra betaald verlof (27%) zijn volgens de ouders goede oplossingen. Dat blijkt uit een enquête die de FNV afgelopen vier dagen heeft gehouden. Ruim 1500 leden uit sectoren als handel, bouw, industrie, zorg en welzijn, overheid, onderwijs en financiële dienstverlening deden daaraan mee.

FNV-vicevoorzitter FNV Kitty Jong: "Dit is nu al de derde lockdown van de scholen, de vraag is hoe ouders dit moeten oplossen. Er ontbreekt, ook hiervoor, een langere termijnvisie bij het kabinet. Met veel stress, passen en meten komen ouders deze week wel weer door. Maar er is geen perspectief of oplossing voor de toekomst. Leden van de FNV geven aan dat ze  behoefte hebben aan goede afspraken met de werkgever én extra betaald verlof. Jong: ‘Wij zijn ongeveer het enige land in Europa dat niets ter ondersteuning voor ouders heeft geregeld. Nu corona langer lijkt te blijven, is dat echt nodig."

Vakantiedagen opnemen

Ruim een kwart van de ouders ziet deze week al niet, hoe ze het goed moet regelen, 43% vindt het vervelend, maar ziet wel oplossingen. 20% brengt de kinderen toch noodgedwongen naar oma en opa, eenzelfde percentage werkt thuis door terwijl de kinderen er ook zijn. Een op de tien neemt vakantiedagen op.

Bijna 47% van de leden geeft aan, wel steun en begrip van werkgevers te ervaren, maar een meerderheid zegt dat de werkgever geen maatregelen heeft getroffen. Bijna een kwart zegt dit niet te weten. Dat betekent dat maar een kwart van de werkgevers wel maatregelen heeft genomen. Een enkele werkgever kent ouders extra verlof toe, of maakt afspraken om het werk op een later moment in te halen.
Trefwoorden: lockdown, vakantie

CELTH



||| Nieuws |||

13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
13/06/25
ABN AMRO presenteert Bourgondische Lunchindex 2025
Nederlanders lunchen snel en efficiënt, Belgen nemen de tijd voor contact en culinaire beleving. Dat blijkt uit het nieuwe rapport van ABN AMRO, getiteld 'Lunchcultuur in de Lage Landen: kansen voor een Bourgondische lunchrevolutie'. De bank onderzocht de lunchbestedingen in Nederland en België en ziet grote verschillen die economische kansen bieden voor horeca, toerisme en grensoverschrijdende samenwerking.
13/06/25
Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.
13/06/25
Exclusief voor leden
Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
13/06/25
Exclusief voor leden
Albron en Hutten gaan samen verder als Hai
Albron en Hutten hebben vandaag hun nieuwe gezamenlijke organisatienaam bekendgemaakt: Hai – Hutten Albron Impactmakers. De naam symboliseert de gelijkwaardige samenwerking tussen beide bedrijven en hun gedeelde ambitie om maatschappelijke impact te vergroten. Albron en Hutten blijven als losse merken actief in de cateringmarkt.
13/06/25
Corendon en Prijsvrij Vakanties/D-reizen hervatten samenwerking
Corendon en de reisplatformen Prijsvrij Vakanties en D-reizen slaan opnieuw de handen ineen. Vanaf nu is het volledige reisaanbod van Corendon – inclusief de labels By June, Stip Reizen en GOfun – weer beschikbaar via de websites van Prijsvrij en D-reizen, evenals in de fysieke winkels van D-reizen.
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
12/06/25
Regionale stakingen NS vrijdag 13 juni
Als gevolg van een regionale staking, rijden op vrijdag 13 juni geen NS-treinen in grote delen van Noord- en Zuid-Nederland. Deze staking heeft mogelijk ook impact op reizigers in de rest van Nederland.

||| Agenda |||

19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...