Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 12-03-2021
Auteur: Marc Gerlings

Gaat unieke surflocatie in Europa bij Rotterdam verloren?

Gaat unieke surflocatie in Europa bij Rotterdam verloren?
Watersportverbond wil surflocatie Maasvlakte 2 behouden.

Maasvlakte 2, een van de beste en populairste surfspots van Noordwest-Europa dreigt te verdwijnen door de plaatsing van een windmolenpark op het strand en in de vloedlijn. Het Watersportverbond heeft al een gesprek gehad met de wethouder maar dat levert nog geen voordeel op voor de vele surfers die deze parel jaarlijks bezoeken.

Onnodig, vindt het Watersportverbond de locatie voor de windmolens. De windmolens kunnen volgens het bestemmingsplan anders worden geplaatst. Hierdoor kan de watersport op de Maasvlakte 2 blijven bestaan.

Kiters hebben te horen gekregen dat het aanwijzingsbesluit voor Maasvlakte 2 geheel wordt ingetrokken per 2022. Daarmee zet het stadsbestuur een definitieve streep door deze sportlocatie van 'wereldformaat', zoals het Watersportverbond de locatie aanduidt.

Er blijkt tot nog toe geen politieke bereidheid om een aantal windturbines in het ontwerp van WindmolenPark Maasvlakte 2 aan te passen of 60 meter te verplaatsen. Dat zou genoeg zijn om de locatie te behouden voor de surfers. Een maand geleden besloot wethouder Arno Bonte het ontwerpbesluit WindmolenPark Maasvlakte 2, waarop meer dan 50 zienswijzen werden ingestuurd, zonder aanpassingen goed te keuren. 

Saillant detail,meldt het Watersportverbond: in september 2016 beloofde wethouder Vissers zwart-op-wit de sportlocatie voor de toekomst in z’n geheel te behouden, mede vanwege het unieke karakter van de golf.

De mooiste golf van Nederland

Het Watersportverbond over de oproep tot behoud: "Het zou doodzonde zijn als de mooiste golf van Nederland moet verdwijnen, terwijl een passende oplossing voor handen ligt. Deze surfspot trekt veel internationale sporters en recreanten. Het economisch- en recreatieve belang van Maasvlakte2 voor Rotterdam is groot."
Trefwoorden: sport, kust, golf, surfen, surfer, Maasvlakte, Rotterdam

CELTH



||| Nieuws |||

13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
13/06/25
ABN AMRO presenteert Bourgondische Lunchindex 2025
Nederlanders lunchen snel en efficiënt, Belgen nemen de tijd voor contact en culinaire beleving. Dat blijkt uit het nieuwe rapport van ABN AMRO, getiteld 'Lunchcultuur in de Lage Landen: kansen voor een Bourgondische lunchrevolutie'. De bank onderzocht de lunchbestedingen in Nederland en België en ziet grote verschillen die economische kansen bieden voor horeca, toerisme en grensoverschrijdende samenwerking.
13/06/25
Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.
13/06/25
Exclusief voor leden
Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
13/06/25
Exclusief voor leden
Albron en Hutten gaan samen verder als Hai
Albron en Hutten hebben vandaag hun nieuwe gezamenlijke organisatienaam bekendgemaakt: Hai – Hutten Albron Impactmakers. De naam symboliseert de gelijkwaardige samenwerking tussen beide bedrijven en hun gedeelde ambitie om maatschappelijke impact te vergroten. Albron en Hutten blijven als losse merken actief in de cateringmarkt.
13/06/25
Corendon en Prijsvrij Vakanties/D-reizen hervatten samenwerking
Corendon en de reisplatformen Prijsvrij Vakanties en D-reizen slaan opnieuw de handen ineen. Vanaf nu is het volledige reisaanbod van Corendon – inclusief de labels By June, Stip Reizen en GOfun – weer beschikbaar via de websites van Prijsvrij en D-reizen, evenals in de fysieke winkels van D-reizen.
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
12/06/25
Regionale stakingen NS vrijdag 13 juni
Als gevolg van een regionale staking, rijden op vrijdag 13 juni geen NS-treinen in grote delen van Noord- en Zuid-Nederland. Deze staking heeft mogelijk ook impact op reizigers in de rest van Nederland.

||| Agenda |||

19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...