Geplaatst op: 08-02-2021
Auteur: Marc Gerlings

Uit creatieve evenementen ontstaat Kerk als Merk

Uit creatieve evenementen ontstaat Kerk als Merk
Evenement Klim naar het Licht. Foto: DOSS.
Om het tij te keren van leegstaande kerken, lanceren DOSS Event Support en communicatiebureau RAADHUIS uit Alkmaar de campagne ‘Kerk als Merk’ . Samen met eigenaren van kerkelijk vastgoed bedenken en organiseren zij publieksevenementen die de bekendheid en financiële positie van kerken vergroten. Het succes van de door deze bureaus bedachte Klim naar de Hemel (Grote Kerk Alkmaar, 93.000 bezoekers in 2018), Klim naar het Licht (KoepelKathedraal Haarlem, 80.000 bezoekers in 2020) en de Wezens van de Kathedraal (Haarlem) ligt mede ten grondslag aan ‘Kerk als Merk’ dat zich nadrukkelijk óók op kleinschalige evenementen richt.

‘Kerk als Merk’ ziet mogelijkheden om kerkgebouwen anders te benutten, mede omdat ze vaak op A-locaties staan en cultureel, historisch en/of architectonisch gezien interessant zijn. ‘Maar helaas blijven veel van deze gebouwen onopgemerkt omdat ze voor het publiek gesloten zijn. We bedenken samen met de eigenaren manieren om ze weer tot leven te brengen. Dat doen we met respect voor het gebouw en – als die er nog is – de kerkelijke gemeenschap’, zegt Bart van Koppen, een van de initiatiefnemers van ‘Kerk als Merk’ .

Maak de waardevolle plek

Van menig gesloten of in onbruik geraakte kerk valt volgens Mirella Doss van DOSS Events een in maatschappelijk of cultureel opzicht waardevolle plek te maken: ‘Dat kan door er passende evenementen te organiseren. Die zorgen voor verbinding en synergie en geven een meerwaarde aan het merk dat kerken lokaal vaak nog steeds zijn. Je kan dat doen door >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: kerk, merk, evenement, marketing, strategie, waardevolle plek

CELTH



||| Nieuws |||

13/05/26
Exclusief voor leden
Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
13/05/26
5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
13/05/26
DelfSail gastevenement voor Tall Ships Races 2029
DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
13/05/26
Aantal verdrinkingen daalt licht
Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
12/05/26
Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
12/05/26
Exclusief voor leden
LeadingCampings maakt inspirerend boek
De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.
12/05/26
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
12/05/26
Japanse herstellende reismarkt naar Europa
De European Tourism Association (ETOA) organiseerde recent een webinar waarin specialisten de ontwikkelingen op de Japanse markt voor toerisme naar Europa bespraken.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...