Geplaatst op: 04-02-2021
Auteur: NRIT redactie

Barometer: 37% heeft zomervakantie geboekt

Reisadvies en geld-terug-garantie van grote invloed op vakantieplannen

Barometer: 37% heeft zomervakantie geboekt
65% van de Nederlanders wil weer met vakantie.

Het lijkt erop dat de Nederlander na een jaar zonder een ontspannende zonvakantie in het buitenland duidelijk zin heeft om met vakantie te gaan. Dit blijkt uit onderzoeken die in januari zijn uitgevoerd door Corendon; enerzijds in samenwerking met onderzoeksbureau Markteffect en anderzijds onder haar eigen klanten. 65% van de Nederlanders geeft aan van plan te zijn om in Nederland of het buitenland op vakantie te gaan, waarvan 37% de vakantie al heeft geboekt.

60% van de groep Nederlanders met vakantieplannen is van plan met het vliegtuig op vakantiebestemming en onder Corendon-klanten is dit percentage maar liefst 95%. De belangrijkste voorwaarde bij het boeken van een vakantie is een geld-terug-garantie bij annulering. Circa de helft van de respondenten beslist pas een maand of korter van tevoren om op vakantie te gaan. De voornaamste reden is dat deze groep zeker willen weten dat de vakantiebestemming bereisbaar is conform een groen of geel reisadvies. Augustus is op dit moment de populairste vakantiemaand (27%), gevolgd door juli (20%) en september (19%). Consumenten willen wel met een veilig gevoel boeken en dat leidt tot de trend van zekerheid bij het boeken. >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: barometer, reizen, boekingen, all inclusive, garantie, test

CELTH



||| Nieuws |||

20/05/26
Exclusief voor leden
'Samen steeds reisbewuster' wordt geladen in ANVR-campagnes
De ANVR lanceert de beweging ‘Samen Steeds Reisbewuster’. Met dit initiatief wil de brancheorganisatie reisorganisaties en reizigers vragen eerst even stil te staan bij het maken van bewustere reiskeuzes.
20/05/26
Retail en horeca drijft bezoek aan steden omhoog
Landelijke Data Alliantie publiceerde het jaarlijkse onderzoek naar het bezoek van de Nederlandse steden. In 2025 zijn de bezoekers tevreden met hun bezoeken en de intentie om terug te keren ligt hoog (score 4,4).
20/05/26
TUI Time Travel shop brengt je naar jaren '80 en '90
TUI opende gistermiddag aan de Haagse Dagelijkse Groenmarkt de TUI Time Travel Shop, een tijdelijke vintage reiswinkel waar 150 jaar Nederlandse reisgeschiedenis samenkomt met het boeken van de vakantie van nu.
20/05/26
Genomineerde beste B&B's van Nederland 2026
De genomineerden voor de titel ‘Beste B&B van Nederland 2026’ zijn door Stichting Bed & Breakfast Nederland bekendgemaakt.
20/05/26
Factsheets brede welvaart en Sustainable Development Goals
Vandaag publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) de Monitor Brede Welvaart en de Sustainable Development Goals. Dit jaar worden tegelijkertijd ook de Factsheets Brede Welvaart voor de ministeries gepubliceerd.
20/05/26
Exclusief voor leden
Drenthe draagt 3,5 miljoen euro bij aan vernieuwing Herinneringscentrum Kamp Westerbork
De provincie Drenthe stelt een aanvullende subsidie van € 3,5 miljoen beschikbaar voor de verdere ontwikkeling van het Herinneringscentrum Kamp Westerbork. Met deze bijdrage kan worden begonnen met de eerste fase van het omvangrijke project.
19/05/26
Nederlander wil bezuinigen en doet dat op horeca en vrijetijdsuitgaven
Bank ING meldt dat huishoudens zoeken naar manieren om te bezuinigen op de uitgaven als de hoge energieprijzen blijven aanhouden. Meet stip op nummer één komen dan de uitgaven op vakantie en horeca in beeld.
19/05/26
Ondernemen in toerisme vraagt om duidelijke risicobeheersing
Ondernemen in de toeristische sector betekent werken in een omgeving die constant verandert. Seizoenen, weersomstandigheden en trends bepalen vaak de drukte. Wat vandaag populair is, kan morgen weer anders zijn. Dat maakt het vak aantrekkelijk, maar ook kwetsbaar. Wie in deze sector actief is, moet daarom niet alleen focussen op groei en beleving, maar ook op risico’s. Duidelijke risicobeheersing helpt om stabiel te blijven wanneer omstandigheden onverwacht veranderen.

||| Agenda |||

26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...