Geplaatst op: 20-07-2020
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT

Regiodeal Zuid-Hollandse Delta

Regiodeal Zuid-Hollandse Delta
In de Zuid-Hollandse Delta hebben het Rijk en zes gemeenten een regiodeal gesloten. Samen stoppen ze 15 miljoen euro in het ontwikkelen van de regio tot een duurzame en innovatieve koploper. Recreatie en toerisme maken daar ook onderdeel van uit.
De regio is belangrijk voor Zuid-Holland vanwege de woon-, recreatie- en toeleveringsfunctie naar de MRDH-regio en de brede zuidelijke Randstad.

De regio zet in op een samenhangend pakket van maatregelen waarbij economische groei telkens op een innovatieve wijze wordt verbonden met duurzaamheid, behoud ecologische waarden en leefbaarheid. Dus bevorderen van toerisme, maar tegelijk ook inzetten op versterking van de ecologische waarden in kwetsbare natuur. Behoud van werkgelegenheid en bedrijvigheid, maar wel met transitie naar duurzame mobiliteit is in de plannen het credo.

In de praktijk moeten de recreatieve voorzieningen rond Haringvliet en Voordelta worden opgeschaald waarbij een natuur-, beleef- en recreatiegebied wordt gerealiseerd waarin natuur en recreatie elkaar versterken. Onderdeel hiervan is ook de herstructurering van campings en recreatieterreinen om ondermijnende criminaliteit aan te pakken. Een marketingcampagne voor de 6 parels in het gebied maakt ook onderdeel uit van de plannen.
Trefwoorden: beleid, zuid-hollend, recreatie, toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

20/05/26
Genomineerde beste B&B's van Nederland 2026
De genomineerden voor de titel ‘Beste B&B van Nederland 2026’ zijn door Stichting Bed & Breakfast Nederland bekendgemaakt.
20/05/26
Factsheets brede welvaart en Sustainable Development Goals
Vandaag publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) de Monitor Brede Welvaart en de Sustainable Development Goals. Dit jaar worden tegelijkertijd ook de Factsheets Brede Welvaart voor de ministeries gepubliceerd.
20/05/26
Exclusief voor leden
Drenthe draagt 3,5 miljoen euro bij aan vernieuwing Herinneringscentrum Kamp Westerbork
De provincie Drenthe stelt een aanvullende subsidie van € 3,5 miljoen beschikbaar voor de verdere ontwikkeling van het Herinneringscentrum Kamp Westerbork. Met deze bijdrage kan worden begonnen met de eerste fase van het omvangrijke project.
19/05/26
Nederlander wil bezuinigen en doet dat op horeca en vrijetijdsuitgaven
Bank ING meldt dat huishoudens zoeken naar manieren om te bezuinigen op de uitgaven als de hoge energieprijzen blijven aanhouden. Meet stip op nummer één komen dan de uitgaven op vakantie en horeca in beeld.
19/05/26
Ondernemen in toerisme vraagt om duidelijke risicobeheersing
Ondernemen in de toeristische sector betekent werken in een omgeving die constant verandert. Seizoenen, weersomstandigheden en trends bepalen vaak de drukte. Wat vandaag populair is, kan morgen weer anders zijn. Dat maakt het vak aantrekkelijk, maar ook kwetsbaar. Wie in deze sector actief is, moet daarom niet alleen focussen op groei en beleving, maar ook op risico’s. Duidelijke risicobeheersing helpt om stabiel te blijven wanneer omstandigheden onverwacht veranderen.
19/05/26
Nationaal Park De Alde Feanen viert 20-jarig bestaan
Nationaal Park De Alde Feanen bestaat in 2026 twintig jaar. Dat jubileum wordt op zaterdag 23 en zondag 24 mei gevierd met een uitgebreid programma vol excursies en natuuractiviteiten in en rondom het park.
19/05/26
Drie nieuwe leden raad van toezicht Keramiekmuseum en Princessehof
De raad van toezicht van het Fries Museum en Keramiekmuseum Princessehof verwelkomt drie nieuwe leden: Ard van der Steur, Annabelle Birnie en Aant Jelle Soepboer. Van der Steur treedt aan als voorzitter. 2026 iseen belangrijk jaar voor deze musea.
18/05/26
Exclusief voor leden
Bureau Buhrs en Urban Solutions samen verder
Sinds 1 mei gaan Urban Solutions en Bureau Buhrs samen. Door het bundelen van hun complementaire krachten ontstaat een bureau dat zich positioneert als speler in participatie, communicatie en gebieds- en vastgoedmarketing in Nederland.

||| Agenda |||

26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...