Geplaatst op: 06-07-2020
Auteur: Marc Gerlings

6x meer boekingen voor vliegtuig in juni

6x meer boekingen voor vliegtuig in juni
Tickets geboekt voor zomervakantie, nog weinig boekingen voor najaar.
Nederlanders hebben veel meer vliegtickets gekocht in de afgelopen junimaand, blijkt uit cijfers van Vliegtickets.nl. Ten opzichte van mei is er namelijk zes keer meer geboekt, waarvan 74% van de tickets voor de maanden juli en augustus.

Bijna 54% van deze boekingen worden last minute gedaan met vertrek in de maand juli, ruim 20% met vertrek in augustus. De percentages voor de opvolgende maanden lopen snel af, want er wordt maar 10% voor na augustus geboekt. De koper van losse tickets is dus vooral bezig met de zomervakantie en kijkt nog niet heel veel verder vooruit. Dit is een duidelijk signaal dat de consument nog voorzichtig is met het boeken van een vliegtuigstoel. De groeipercentages zijn nu hoog maar het aantal boekingen lag in maart en april vrijwel stil.

Sander van Veen, marketingmanager bij Vliegtickets.nl, licht toe: "We zien Spaanse en Franse bestemmingen als grote stijgers. Maar ook Italië wordt steeds populairder en opvallende stijgers zijn Kroatië en Turkije.” 
Trefwoorden: vliegen , corona, crisis

CELTH



||| Nieuws |||

16/06/26
Make-A-Wish Nederland goed doel voor Recreatie Vakbeurs 2026
In aanloop naar Recreatie Vakbeurs 2026 hebben inmiddels 325 exposanten hun deelname bevestigd. Voor de editie van 2026 is Make-A-Wish Nederland gekozen als officiële goede doelpartner.
15/06/26
Exclusief voor leden
Nederland Dal ticket van start met langste treinreis
Het Nederland Dal Vrij Trein-abonnement van 49 euro per maand is vanaf vandaag te koop via NS. De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Annet Bertram, overhandigde vanmorgen het allereerste exemplaar van het abonnement aan vier deelnemers aan De Langste Treinrace.
15/06/26
Opening Kandiapad KIDS: avonturenpad voor kinderen
Op vrijdag 26 juni wordt het Kandiapad KIDS in Groessen feestelijk geopend. Een KIDS-pad is een 3,5 kilometer lang Klompenpad speciaal ontwikkeld voor kinderen.
15/06/26
Haalbare normen voor zwembaden
Opluchting bij recreatielocaties met een zwembad. De provincies stemden in met ruimere parameters uit de Omgevingswet. Praktische gezien: daarmee wordt voorkomen dat zwembaden aan onnodig lastig haalbare normen moeten voldoen.
15/06/26
Exclusief voor leden
Kan bezoeker Zeeland het oude landschap in 3D ervaren?
Welk landschap troffen de Romeinen aan toen ze rond het begin van de jaartelling in Zeeland arriveerden? Hoe heeft het samenspel van menselijke en natuurlijke invloeden het landschap sindsdien gevormd? Dit zijn centrale vragen in het nieuwe onderzoeksproject Re-Flex Zeeland van het Delta Climate Center (DCC) in Vlissingen en daar kan de bezoeker van profiteren.
15/06/26
Exclusief voor leden
Verblijfstoerisme groeit licht in april 2026, vooral dankzij binnenlandse markt
Het verblijfstoerisme in Nederland laat in april 2026 een lichte groei zien. Het aantal gasten in logiesaccommodaties kwam uit op 4,9 miljoen, een stijging van circa 2% ten opzichte van april 2025. De groei komt volledig voor rekening van Nederlandse toeristen, terwijl het aantal buitenlandse gasten licht daalde. De schommelingen worden naar alle waarschijnlijkheid veroorzaakt door andere vakantieperiodes.
15/06/26
Exclusief voor leden
Vakantiepark Timar Imor wordt gewone woonwijk
In het buitengebied van Ermelo is de bouw gestart van het project Horsterparkweg, ontwikkeld door Geldersche Woningbouw. Op de plek van het voormalige vakantiepark Timar Imor worden tien duurzame, vrijstaande woningen gerealiseerd.
15/06/26
Nieuwe treinverbinding Amsterdam naar Ruhrgebied
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een melding ontvangen van NS International B.V. om in samenwerking met Deutsche Bahn een passagiersdienst per spoor aan te bieden vanaf Amsterdam Centraal naar een nog nader te bepalen station in het Rhein-Ruhrgebied, via Zevenaar Grens.

||| Agenda |||

18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...