Geplaatst op: 14-10-2019
Auteur: Ton Vermeulen
PleisureWorld NRIT

Valkenburg krijgt BIZ

Valkenburg krijgt BIZ
Wethouder Claudia Bisschops (links), Nicole Schurgers (Visit Zuid-Limburg), Roger Kleijnen (links, VOC) en Aschwin Gulikers (ondernemer / voorzitter BIZ Valkenburg).

Een beproefde methode om alle ondernemers die van toerisme profiteren te laten meebetalen is de Bedrijveninvesteringszone (BIZ). In Valkenburg gaat zo’n zone volgend jaar van start. De gemeente verwacht dat jaarlijks zo'n 200 duizend euro kan worden geïnvesteerd. 


Daarmee zetten de ondernemers in Valkenburg gezamenlijk een stap vooruit in het promoten van Valkenburg door een nieuwe samenwerking tussen retail, horeca en recreatie. Een meerderheid van de ondernemers sprak zich uit voor de invoering van een BIZ. De oprichting is een initiatief van de grootste belangenorganisaties in Valkenburg aan de Geul: Koninklijke Horeca Nederland afdeling Valkenburg aan de Geul, het Valkenburgs Ondernemers Collectief en Visit Zuid-Limburg.

Economisch functioneren versterken


Via samenwerking in de BIZ wordt het economisch functioneren van Valkenburg versterkt; meer klanten en gasten, die vaker komen, langer verblijven en meer besteden. De opzet die in Valkenburg is gekozen, is bijzonder door zijn omvang en samenstelling. Detaillisten, horecabedrijven (van restaurant tot hotel) en bedrijven uit de vrijetijdseconomie trekken hierbij samen op.


”Wij als BIZ bestuur zijn er trots op, dat we met een kopgroep van ondernemers onze collega’s in Valkenburg hebben kunnen overtuigen, dat deze samenwerking de manier is om  Valkenburg nog beter op de kaart te zetten. Gezamenlijk investeren creëert een grotere slagkracht en bereik dan op individuele basis. We willen de gemeente bedanken voor de juiste ondersteuning tijdens dit proces van 1,5 jaar waarin de BIZ tot stand is gekomen. Tot de officiële invoeringsdatum op 1 januari 2020 roepen we ondernemers op, om zitting te nemen in de deelnemersraden om samen plannen te maken voor de toekomst van Valkenburg” aldus Aschwin Gulikers, voorzitter BIZ Valkenburg. 


Van het totale budget van 200 duizend euro gaat 80 duizend euro naar marketing en promotie, 20 duizend euro naar sfeer en beleving, 40 duizend euro naar organisatie en communicatie waarvoor onder andere een citycoach wordt betaald die de samenwerking tussen ondernemers moet verbeteren.  

Gemeente als partner


Naast een goede samenwerking is budget nodig om zaken te realiseren. De invoering van een BIZ is hiervoor een goed instrument. Alle bijdrageplichtigen in het aangewezen gebied betalen mee. De bijdrage is gekoppeld aan de WOZ-waarde en de gemeente heeft voor de detailhandel, horeca en dagattracties en logiesverstrekkers eigen categorien gemaakt. De laagste bijdrage is 250 euro, de hoogste 2.500 euro. De BIZ bijdrage wordt door de gemeente (via de BSGW) geïnd. De opbrengst van deze heffing wordt door de gemeente in de vorm van een BIZ-subsidie uitgekeerd aan de BIZ-Stichting. 


De BIZ-stichting stelt - samen met de ondernemers - zelf jaarlijks een activiteitenplan op, voor besteding van deze middelen. Bij de invulling van deze activiteiten is de gemeente een belangrijke partner. Claudia Bisschops, wethouder Economie en Toerisme, is enthousiast over de invoering van de BIZ: "Ondernemers in het centrum van Valkenburg zijn doordrongen hoe belangrijk de invoering van een BIZ is. Ik kijk er naar uit om hier samen met de ondernemers mee aan de slag te gaan”.


Topics:Beleid
Trefwoorden: beleid, belastingen, biz, Limburg

CELTH



||| Nieuws |||

13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
13/06/25
ABN AMRO presenteert Bourgondische Lunchindex 2025
Nederlanders lunchen snel en efficiënt, Belgen nemen de tijd voor contact en culinaire beleving. Dat blijkt uit het nieuwe rapport van ABN AMRO, getiteld 'Lunchcultuur in de Lage Landen: kansen voor een Bourgondische lunchrevolutie'. De bank onderzocht de lunchbestedingen in Nederland en België en ziet grote verschillen die economische kansen bieden voor horeca, toerisme en grensoverschrijdende samenwerking.
13/06/25
Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.
13/06/25
Exclusief voor leden
Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
13/06/25
Exclusief voor leden
Albron en Hutten gaan samen verder als Hai
Albron en Hutten hebben vandaag hun nieuwe gezamenlijke organisatienaam bekendgemaakt: Hai – Hutten Albron Impactmakers. De naam symboliseert de gelijkwaardige samenwerking tussen beide bedrijven en hun gedeelde ambitie om maatschappelijke impact te vergroten. Albron en Hutten blijven als losse merken actief in de cateringmarkt.
13/06/25
Corendon en Prijsvrij Vakanties/D-reizen hervatten samenwerking
Corendon en de reisplatformen Prijsvrij Vakanties en D-reizen slaan opnieuw de handen ineen. Vanaf nu is het volledige reisaanbod van Corendon – inclusief de labels By June, Stip Reizen en GOfun – weer beschikbaar via de websites van Prijsvrij en D-reizen, evenals in de fysieke winkels van D-reizen.
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
12/06/25
Regionale stakingen NS vrijdag 13 juni
Als gevolg van een regionale staking, rijden op vrijdag 13 juni geen NS-treinen in grote delen van Noord- en Zuid-Nederland. Deze staking heeft mogelijk ook impact op reizigers in de rest van Nederland.

||| Agenda |||

19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...