Geplaatst op: 16-07-2019
Auteur: Marc Gerlings

Liempdsen Herd stempelpost pelgrimsroute naar Santiago

Liempdsen Herd stempelpost pelgrimsroute naar Santiago

Sinds kort is Bezoekerscentrum D’n Liempdsen Herd één van de elf Nederlandse stempelposten van de pelgrimstocht Santiago de Compostela. Pelgrims die een stempel in hun pelgrimspas halen tijdens de openingsuren van D’n Liempdsen Herd, ontvangen als herinnering aan hun bezoek een sleutelhanger met een leuk paar Liempdse mini-klompjes.


In de middeleeuwen liepen pelgrims, ook uit Nederland, vanuit huis naar Santiago de Compostela en weer terug. Hoe men toen liep is niet bekend, maar door de opkomst van het pelgrimeren in de laatste decennia was er een groeiende behoefte aan beschreven pelgrimswegen in Nederland richting Santiago. Het Nederlands Genootschap van Sint Jacob heeft met behulp van vele leden pelgrimswegen opnieuw in kaart gebracht en beschreven in de gids Jacobswegen in Nederland. Samen met al bestaande paden als het Jabikspad in Friesland en het Jacobspad in Groningen en Limburg is hiermee een heel Nederlands netwerk van pelgrimspaden ontstaan. Hierdoor is het voor iedereen mogelijk om vanuit de eigen voordeur snel een beschreven pelgrimspad richting Santiago te bereiken. De routes zijn uiteraard ook te bewandelen zonder Santiago als einddoel.


Stempelpunten

De pelgrimstocht naar Santiago de Compostela kent geen officiële stempelposten. Er volgt geen diskwalificatie als er een stempel gemist wordt, zoals bij de Friese Elfstedentocht. In Nederland, België en Frankrijk mag men zelf bepalen waar men een stempel haalt: bij een kerk of klooster, gemeentehuis of VVV, postkantoor, hotel, restaurant of camping. Na het bezoek van een pelgrim aan D’n Liempdsen Herd, werd het idee geboren om zich aan te melden als stempelpost. Speciaal voor dit doel is een mooie stempel ontworpen en voortaan kunnen pelgrims een echte Santiago de Compostela stempel uit Liempde in hun pelgrimspas laten zetten. Nederland kent elf stempelposten en Bezoekerscentrum D’n Liempdsen Herd is een van deze stempelposten. De lijst met stempelposten is terug te vinden op www.santiago.nl/stempelpunten-nl

Trefwoorden: pelgrim, wandelen, stempel, santiago, route

CELTH



||| Nieuws |||

23/12/25
Horeca in 2026: Gematigde groei, bij stijgende prijzen
De vooruitzichten voor de Nederlandse horeca in 2026 zijn voorzichtig positief. Consumenten geven naar verwachting iets meer uit dankzij een verbeterde koopkracht, maar uitbundige groei blijft uit. ING Research voorspelt een volumegroei van circa 1% voor de sector bij een gemiddelde prijsstijging van 4%. Het lage consumentenvertrouwen en zorgen over hoge prijzen temperen de bestedingen.
22/12/25
Tien reistrends voor 2026
De wereld van toerisme verandert razendsnel. Reizigers zoeken niet alleen bestemmingen, maar ook vrijheid, comfort, betekenis, rust en authenticiteit. NBTC presenteert in de Trendpublicatie 2026 tien trends die de komende jaren richting geven aan de Nederlandse toeristische sector. Ontdek de 10 trends.
22/12/25
Mauritshuis introduceert €4-ticket en verbreekt bezoekersrecord
Het Mauritshuis in Den Haag sluit 2025 af met een historisch hoog aantal bezoekers én kondigt een opvallende nieuwe maatregel aan. Vanaf 1 januari 2026 kunnen bezoekers het museum dagelijks na 16.00 uur binnen voor slechts €4. Met deze stap wil het Mauritshuis kunst toegankelijker maken voor iedereen.
19/12/25
Van plan een roadtrip te maken? Denk ook aan deze praktische zaken
Een roadtrip voelt altijd als een klein avontuur dat je zelf vormgeeft. De vrijheid om te stoppen waar je maar wilt geeft een gevoel dat geen andere reis kan evenaren. Toch begint die ontspannen vibe al bij de voorbereiding. Een kaart vol leuke plekken, een globale route, een playlist die mee kan tot aan de horizon.
18/12/25
Toerisme en recreatie spelen structurele rol in de leefbaarheid
In december heeft Destinatie Nederland een zienswijze ingediend op de Ontwerp Nota Ruimte. Toerisme en recreatie spelen een structurele rol en daar is ruimte voor nodig.
18/12/25
Musea trokken 32 miljoen bezoeken in 2024
Nederlandse musea trokken in 2024 bijna 32 miljoen bezoeken, evenveel als een jaar eerder. Dat zijn er 2 miljoen minder dan in pré-coronajaar 2019. Ook buitenlandse toeristen gaan iets minder (-2%) naar een museum.
18/12/25
Alumni get-together opleidingen tourism management op vakdag
Het is inmiddels een mooie traditie geworden om de vakdag van de Vakantiebeurs te starten met een le...
17/12/25
Exclusief voor leden
Laser en gezellige lampjes maken Bright Nights
Stap in een oase vol met licht, kleur, sneeuw en muziek. Het ideale kerstuitje voor het hele gezin met meer dan 40 attracties én verrassend entertainment, meldt attractiepark Walibi over de Bright Nights.

||| Agenda |||

07/01/26 t/m 08-01-26
07/01/26 t/m 08-01-26: Travel Trade Days 2026
De Travel Trade Days zijn kennis- en netwerkdagen voor de professionele reisbranche in de Benelux. G...
08/01/26 t/m 11-01-26
08/01/26 t/m 11-01-26: Vakantiebeurs 2026 - De wereld aan je voeten
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
27/01/26 t/m 30-01-26
27/01/26 t/m 30-01-26: ENTER2026 eTourism Conference
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
02/04/26
02/04/26 t/m 02-04-26: Trendcongres Toerisme 2026
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...