KHN geeft tips voor kleinere porties
Uit onderzoek van KHN blijkt dat 55 procent van de horecaondernemers zijn of haar gasten een keuze biedt in portiegrootte. Dat doen ze door hele en halve porties op de menukaart aan te bieden. 27 procent van de ondernemers geeft aan dat gasten de bijgerechten kunnen kiezen en 13 procent heeft bijgerechten los op de kaart staan. Een goede ontwikkeling, want het voorkomt voedselverspilling en gaat overgewicht tegen. Daarom geeft KHN tips voor kleinere porties!
Op dit moment is meer dan de helft van de volwassen Nederlanders te dik en de verwachting is dat dit percentage verder stijgt. Eén van de manieren om dat tegen te gaan, is door kleinere of verschillende porties op de menukaart aan te bieden, zodat gasten minder snel te veel eten. Daarnaast zijn er steeds meer mensen die op hun gezondheid letten, ook als ze uit eten gaan. Mensen willen gezond leven en gezond eten. "Als je daar als horecazaak op inspeelt, levert je dat alleen maar winst op", aldus Robèr Willemsen, voorzitter van KHN. - Zet op de menukaart hele en halve porties
- Beperk het aantal bijgerechten of zet ze los op de menukaart tegen een meerprijs
- Maak porties kleiner en geef aan dat gasten altijd bij kunnen bestellen
- Serveer meer groenten en minder vlees
Kansen voor de horecaUit het onderzoek van KHN blijkt ook dat 73 procent van de horecaondernemers al volop bezig is met gezonde voeding. En dat zij de komende twee jaar zeker aan de slag gaan om hun aanbod (nog) gezonder te maken. Onder andere door meer groente en minder vlees te serveren en het stimuleren van het drinken van water en suikervrije dranken. Vanuit KHN gaan we horecaondernemers enthousiasmeren om kleinere porties aan te bieden om mensen gezonder te laten eten.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=EIWIf_bU_qc&feature=youtu.be
Trefwoorden: Horeca, onderzoek, voedselverspilling
|
|
08/01/26
Tot in ieder geval december 2028 blijft Arriva de vervoerder op de Vechtdallijnen. De dienstregeling wordt uitgebreid, het traject Almelo-Mariënberg wordt geëlektrificeerd en er komen nog meer zitplaatsen voor reizigers. Hiervoor heeft Arriva vijf nieuwe elektrische FLIRT-treinen besteld bij Stadler.
|
08/01/26
Wie een vakantiewebsite of boekingsplatform runt, weet dat moderne reizigers snel beslissen. Ze scrollen door aanbiedingen, vergelijken prijzen en lezen reviews voordat ze klikken. Daarom is het essentieel dat jouw website direct opvalt in zoekmachines. Denk aan duidelijke teksten, aantrekkelijke beelden of snelle laadtijden, zodat bezoekers blijven hangen. Als je weet waar jouw doelgroep naar zoekt, is de kans veel groter dat je website relevant is, waardoor boekingen of aanvragen toenemen zonder dat je steeds moet adverteren.
|
07/01/26
De Vereniging van Kleinschalige Reisorganisaties (VvKR) biedt op de Vakantiebeurs in Utrecht een speciale kleinschaligheidsroute. Deze route voert bezoekers langs ruim 40 VvKR-leden, die elk staan voor persoonlijke service, deskundigheid en zorgvuldig samengestelde reizen met karakter.
|
07/01/26
Een zeer ruime meerderheid van de Nederlanders (88%) heeft vakantieplannen voor dit jaar en 33% heeft al geboekt. Het aantal Nederlanders met vakantieplannen is vergelijkbaar met vorig jaar, het aandeel boekers is wel hoger. Nederlanders zijn van plan dit jaar 2,4 vakanties te ondernemen, dat is al enige jaren stabiel. Dat blijkt uit de nieuwste editie van de Vakantie Sentiment Monitor van NBTC. Daarin is het aankomende vakantiegedrag van Nederlanders, Belgen, Duitsers, Engelsen, Amerikanen en Spanjaarden onderzocht.
|
07/01/26
De Lufthansa Group en reistechnologiebedrijf Amadeus zijn een partnerschap aangegaan om het boeken, wijzigen en beheren van vluchten nog eenvoudiger en intuïtiever te maken voor reizigers.
|
07/01/26
WILDLANDS Adventure Zoo Emmen ontving 951.000 bezoekers in 2025. Dit totaal bestaat uit reguliere parkbezoekers en bezoekers van evenementen die in WILDLANDS plaatsvonden en is nagenoeg gelijk aan 2024.
|
06/01/26
Barbara Oomen - afgelopen drie jaar directeur HZ University of Applied Sciences in Vlissingen - wordt de nieuwe directeur-bestuurder van het Watersnoodmuseum. Zij neemt vanaf 15 januari 2026 het stokje over van Siemco Louwerse, die eind vorig jaar afscheid nam.
|
05/01/26
Het nieuwe jaar werd door boekingsplatform afgetrapt met de campagne 'Ik wacht op je. Hiermee keert het platform na aandacht voor niet ver reizen in de campagne 'Niet vliegen wel landen' weer terug bij de kern van Natuurhuisje, de liefde voor de natuur.
|
|
08/01/26 t/m 11-01-26
De wereld ligt aan je voeten op Vakantiebeurs. Proef nieuwe smaken, ontmoet reizigers met bijzondere...
|
27/01/26 t/m 30-01-26
De Breda University of Applied Sciences organiseert in januari 2026 de ENTER2026 eTourism Conference...
|
12/02/26
Op 12 februari 2026 vindt het gloednieuwe event Dagrecreatie Live plaats in Evenementenhal Gorinchem...
|
09/03/26
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
|
02/04/26
Het Trendcongres Toerisme 2026 is op donderdag 2 april 2026 bij Saxion Hogeschool in Deventer. De ed...
|
|