Geplaatst op: 11-01-2019
Auteur: Marc Gerlings

Goed jaar voor Diergaarde Blijdorp ondanks grote weersverschillen

Goed jaar voor Diergaarde Blijdorp ondanks grote weersverschillen
Een gelada aap (foto: Diergaarde Blijdorp)

In 2018 brachten 1.431.276 bezoekers een bezoek aan Diergaarde Blijdorp. "Een mooi resultaat ondanks het koude, natte voorjaar en de extreem warme en droge zomer," meldt de dierentuin over dit resultaat.


Hoogtepunten in 2018 waren onder meer de opening van het geladaverblijf op 18 oktober. Het voormalige roofdierengebouw is gerestaureerd en de gelada’s (apen uit Ethiopië) blijken een aanwinst voor onze bezoekers. Nog voor de kerstvakantie is het doorloopverblijf voor de ringstaartmaki’s geopend, een geschenk van de Vereniging Vrienden van Blijdorp. Ook de komst van vier ernstig bedreigde Antilliaanse leguanen, die met het regeringsvliegtuig en premier Rutte meekwamen, was een bijzonder moment. In augustus zagen drie zeldzame Aziatische leeuwenwelpen het levenslicht, een succesvolle bijdrage aan het voortbestaan van deze bedreigde soort.


Opmerkelijke geboortes waren er verder bij o.a. de François-langoeren, wolnekooievaars, kroonduiven, vissende katten, slanke lori’s en mhorrgazellen. De jonge ijsberin Sizzel verhuisde op advies van de stamboekhouder van het Europese fokprogramma naar Rostock Zoo (Duitsland). De reuzenwaterlelieVictoria amazonicabloeide in 2018 op twee verschillende locaties: in Amazonica en in de monumentale Victoriaserre. Blijdorp continueerde de jarenlange samenwerking met het Red Panda Network in Nepal en nam deel aan de internationale publiekscampagne ’Silent Forest’. Deze campagne vraagt aandacht voor de Aziatische zangvogelcrisis en ondersteunt beschermingsprojecten ter plekke.


Mooiste Dierentuin van de Benelux

Voor het derde achtereenvolgende jaar werd Blijdorp door Zoosite (onafhankelijke website over dierentuinen in de Benelux) uitgeroepen tot de Mooiste Dierentuin van de Benelux.Blijdorp behaaldetwee Diamond ThemePark Awards: Restaurant Terraszaal viel in de prijzen als ‘Beste (attractiepark) restaurant van Nederland en België’ en de geboorte van de Indische neushoorn als ‘Mooiste geboorte van Nederland en België’. De behaalde prijzen zijn mooie graadmeters van de waardering voor Blijdorp bij een divers publiek.


2019 opening Natuurbehoudscentrum 

Ook in 2019 staat er het nodige op stapel. In het voorjaar wordt het Natuurbehoudscentrum in het Oceanium geopend. Hier worden diverse ernstig bedreigde dier- en plantsoorten ondergebracht en er wordt aandacht besteed aan natuurbehoudsprojecten die Blijdorp wereldwijd ondersteunt. Daarnaast wordt verder gewerkt aan het stapsgewijs vernieuwen van het Oceanium. De financiering hiervan en de restauratie van de rijksmonumenten, in het bijzonder de Rivièrahal, zal de komende jaren veel aandacht vragen.



Trefwoorden: attractie, dierentuin, dierenpark,

CELTH



||| Nieuws |||

13/05/26
Exclusief voor leden
Kompas stapt in reis- en festivalmarkt
Kompas Publishing heeft op 12 mei reisplatform Reisjunk overgenomen. Op 1 mei nam de uitgeverij het op evenementen gerichte Festival Fans over. Jaarlijks trekt het festival platform rond de 5 miljoen bezoekers.
13/05/26
5 redenen waarom Ibiza zo populair is onder vakantiegangers
Ibiza is al jarenlang een geliefde vakantiebestemming. Ieder jaar reizen duizenden vakantiegangers af naar het Spaanse eiland voor een welverdiende vakantie. Maar waarom is Ibiza toch zo populair en waarom hoort deze bestemming absoluut op jouw vakantielijstje? Wij zetten hieronder vijf redenen op een rij!
13/05/26
DelfSail gastevenement voor Tall Ships Races 2029
DelfSail is geselecteerd als een van de gaststeden voor The Tall Ships Races 2029. Sail Training International (STI) heeft vandaag het parcours voor deze prestigieuze internationale race bekendgemaakt.
13/05/26
Aantal verdrinkingen daalt licht
Het afgelopen jaar zijn in Nederland 100 inwoners omgekomen door accidentele verdrinking. Dat zijn er 13 minder dan een jaar eerder. De recreatiesector is altijd waakzaam als het om recreatie in en rondom water gaat.
12/05/26
Lufthansa koopt twintig Airbus A350-900
De Raad van Commissarissen van Deutsche Lufthansa AG heeft tijdens haar vergadering gister de bestelling van in totaal 20 nieuwe lAirbus vliegtuigen goedgekeurd. De Raad van Bestuur had eerder al besloten om tien Airbus A350-900's en tien Boeing 787-9's te bestellen.
12/05/26
Exclusief voor leden
LeadingCampings maakt inspirerend boek
De 48 LeadingCampings maakten in aanloop naar het kampeerseizoen van 2026 een inspirerend koffietafelboek Northern Escapes.
12/05/26
Exclusief voor leden
Jaarbeurs verandert naam naar Royal Dutch Jaarbeurs
De Jaarbeurs in Utrecht gaat ook Nederland wat bekender maken nu het de naam verandert naar Royal Dutch Jaarbeurs. De groeiende internationale activiteiten zorgden voor de naamwissel.
12/05/26
Japanse herstellende reismarkt naar Europa
De European Tourism Association (ETOA) organiseerde recent een webinar waarin specialisten de ontwikkelingen op de Japanse markt voor toerisme naar Europa bespraken.

||| Agenda |||

19/05/26
19/05/26 t/m 19-05-26: Kennistafel 6: FEC uitje op vakantie
Van vakantiepark naar leisure-hub met een verhoogde gastbeleving dinsdag 19 mei 2026 Vakan...
26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...