Kick off Gastvrije Binnenstad Eindhoven
Eindhoven is een van de 4 pilot-steden in het landelijke project Gastvrije Binnenstad. Het project draait om het verhogen van de gastvrijheid in de stad door het trainen van medewerkers in de horeca en retail, van culturele instellingen en hotels en van de Ergon om naast hun normale werkzaamheden ook ambassadeur van Eindhoven te worden. Er is bewust gekozen om te investeren in mensen, zodat de stad weer een sociale ontmoetingsplaats wordt en gastvrijheid uitstraalt. Zodat bezoekers zich gastvrij ontvangen voelen, daardoor vaker terugkomen en langer blijven én dit op hun beurt uitdragen naar de mensen om zich heen. Eindhoven zet naast de ambassadeurs, ook in op city hosts die de gastvrijheid op straat en tijdens evenementen naar een hoger niveau gaan brengen. Project coördinatie Het landelijke project is geïnitieerd door Stad&Co. Zij voeren het landelijke projectleiderschap. Lokaal trekken Eindhoven247 en Stad&Co gezamenlijk op en voert Eindhoven247 de project coördinatie. Metingen onderzoeksbureau Een landelijk onderzoeksbureau heeft een nulmeting uitgevoerd in alle pilotsteden om de gastvrijheid te meten. Verder in het jaar volgt er een tussenmeting en een eindmeting, onder meer door het inzetten van mystery guests. Omdat nauw wordt samengewerkt met de Stichting Gastvrij Den Bosch en hun Blauwe Engelen die als geen ander weten wat Eindhoven wil bereiken, zullen zij worden ingezet als mystery guest. Hiermee kan er een groeicurve getoond worden en het belang van het project worden onderstreept. Werving city hosts De wervingsactie is gestart voor city hosts (internationals en Eindhovenaren). Er zijn al diverse aanmeldingen van zowel internationals als Eindhovenaren. De werving loopt tot half augustus. Ook wordt er gewerkt aan een passende herkenbaarheid en naam voor de city hosts. Pilotjaar 2018 Eindhoven wil het project Gastvrije Binnenstad voortzetten na het pilotjaar 2018. BIZ Centrum Eindhoven heeft inmiddels een financiële bijdrage aan het project toegezegd.
Link: http:/http://www.eindhoven247.nl/nl
Trefwoorden: gastvrije binnenstad, werving city host
|
|
03/07/25
Aan de vooravond van de zomervakantie is de kampeerbranche in Nederland flink gegroeid. In de eerste helft van 2025 zijn er 6.256 nieuwe caravans en campers afgeleverd, een stijging van 7,7% ten opzichte van dezelfde periode in 2024.
|
03/07/25
De Landelijke Data Alliantie heeft de nieuwste kwartaalupdate van de Arbeidsmarktmonitor Gastvrijheidssector online gezet. Zien we daar de eerste tekenen van een trendbreuk naar een minder overspannen arbeidsmarkt in de gastvrijheidssector?
|
03/07/25
Het aantal passagiers dat via Nederlandse luchthavens met een budgetmaatschappij vliegt, is in twintig jaar tijd verdrievoudigd. In 2024 maakten 27,8 miljoen reizigers gebruik van een prijsvechter, tegenover 9,3 miljoen in 2004.
|
02/07/25
Centraal gelegen in de vernieuwde Lounge 1 van Schiphol is geopend een grote Starbucks-locatie van 500 vierkante meter. De herontwikkeling is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Schiphol, Avolta AG en Starbucks.
|
02/07/25
Volgens de meest recente ANWB Vakantiemonitor kiest een kleiner percentage van de Nederlanders – 57% vergeleken met 73% vorig jaar – ervoor om in juli en augustus op vakantie te gaan. Deze verschuiving kenmerkt zich door een duidelijke voorkeur voor dichterbij huis. Vakanties binnen Europa en in eigen land winnen terrein, wat resulteert in de auto als meest gekozen vervoermiddel.
|
02/07/25
De btw-verhoging op logies leidt tot een vraagafname tot 30%, een 8,5% lagere omzet uit toeristische overnachtingen en flinke gevolgen voor budgethotels en de logiessector in de grensstreek. Toch wil het kabinet de btw-verhoging niet terugdraaien.
|
02/07/25
Van chatbots en sociale media campagnes tot en met werkprocessen in de horeca, AI is niet meer weg te denken uit de sector leisure. Het gebruik van AI maakt een versnelling mee in onze maatschappij.
|
30/06/25
De bestaande fietsroute vanuit Westland naar het centrum van Delft wordt ontwikkeld tot metropolitane fietsroute Delft - Naaldwijk.
|
|
27/08/25
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...
|
22/09/25
De Toerisme Top wordt dit jaar op maandag 22 september in Noord-Holland georganiseerd. Het thema is ...
|
|