Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 06-12-2017
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

47 Nederlandse ANWB-topcampings

47 Nederlandse ANWB-topcampings
180 campings in Europa mogen zich ANWB Top camping 2018 noemen. Dat maakt de ANWB vandaag bekend. Van de 180 liggen er liefst 47 in Nederland, eentje minder dan vorig jaar. Daarvan zijn er vijf nieuw in de lijst. Vorig jaar omvatte de lijst 177 Europese topcampings.


ANWB Top camping is het predicaat voor campings die de maximale score van 5 sterren halen bij de ANWB campinginspectie. Deze campings behoren tot de beste campings van Europa en blinken uit in kwaliteit. Nieuw in de Nederlandse lijst zijn Scheldeoord, Ginsterveld, de Pampel, de Koeksebelt en de Pekelinge. Verdwenen zijn Hunzedal, Sluftervallei, de Heldense Bossen, Meerwijck, Vreehorst en het Winkel.


Als enige partij in voert de ANWB volledig onafhankelijke campinginspecties uit in Europa. Ook dit jaar werden weer 2.000 campings geïnspecteerd. De inspecteurs beoordelen op sanitair, terrein, zwemmen, recreatie en winkels & horeca. Omdat veel kampeerders het sanitair belangrijk vinden telt dit zwaarder mee in de eindscore. De score van een camping wordt weergegeven in sterren. Campings met 3 sterren of meer krijgen het predicaat ANWB Erkende camping.


Het maximaal haalbare is 5 sterren. Campings met deze score krijgen het predicaat ANWB Top camping. Ze hebben prachtig sanitair, een geweldig terrein en veel voorzieningen. Onder de 180 Europese ANWB Top campings zijn er maar liefst 47 in . Het kwaliteitsniveau van se campings is hoog. Alle ANWB Erkende en ANWB Top campings zijn te vinden op www.anwbcamping.nl


De Nederlandse Top Campings


Ardoer Camping, Westhove Aagtekerke

Ardoer Comfortcamping, Scheldeoord Baarland

Vrijetijdspark Beerze Bulten , Beerze

Camping De Paal , Bergeijk

Molecaten Park Flevostrand, Biddinghuizen

Ardoer Camping Ginsterveld, Burgh Haamstede

Ardoer Camping Tempelhof , Callantsoog

Vakantiepark De Krim , De Cocksdorp

Camping De Papillon , Denekamp

Camping It Wiid , Earnewâld

Camping TerSpegelt , Eersel

Camping De Wildhoeve , Emst

Ardoer Camping De Haeghehorst , Ermelo

Recreatiecentrum De Paalberg , Ermelo

Marveld Recreatie , Groenlo

Landgoed De Berenkui,l Grolloo

Ardoer Vakantiepark 't Rheezerwold, Heemserveen

Recreatiecentrum De Vogel , Hengstdijk

Camping De Pampel , Hoenderloo

Molecaten Park Bosbad Hoeven, Hoeven

Vakantiecentrum De Fruithof , Klijndijk

Vakantiepark De Kuilart , Koudum

Camping Lauwersoog , Lauwersoog

Vakantiepark De Luttenberg , Luttenberg

Camping Zonneweelde, Nieuwvliet

Ardoer Camping De Noetselerberg , Nijverdal

Camping De Koeksebelt. Ommen

Ardoer Camping De Pekelinge , Oostkapelle

Familievakantiepark Krieghuusbelten , Raalte

Ardoer Camping De Wijde Blick , Renesse

Ardoer Camping Julianahoeve , Renesse

Ardoer Strandpark De Zeeuwse Kust , Renesse

Camping De Molenhof , Reutum

Camping 't Veld , Rheeze

Kampeerdorp De Zandstuve , Rheeze

Sprookjescamping De Vechtstreek, Rheeze

Vakantiepark Het Stoetenslagh , Rheezerveen

Camping De Leistert , Roggel

Recreatiecentrum De Schatberg , Sevenum

Camping De Kleine Wolf , Stegeren

Vakantiepark Bergumermeer, Sumar

Campingpark De Bongerd, Tuitjenhorn

Ardoer Vakantiepark Ackersate, Voorthuizen

Kampeerpark De Boshoek, Voorthuizen

Vakantiepark Leukermeer, Well

Vakantiepark De Twee Bruggen, Winterswijk Miste

Vakantiepark Mölke, Zuna

Link: https://www.anwbcamping.nl/
Trefwoorden: verblijfsrecreatie, campings, kampeerterreinen, nederland, erkenning

CELTH



||| Nieuws |||

03/07/25
Zomervakantie start met bijna 8% meer nieuwe caravans en campers
Aan de vooravond van de zomervakantie is de kampeerbranche in Nederland flink gegroeid. In de eerste helft van 2025 zijn er 6.256 nieuwe caravans en campers afgeleverd, een stijging van 7,7% ten opzichte van dezelfde periode in 2024.
03/07/25
Exclusief voor leden
Minder spanning op arbeidsmarkt gastvrijheidssector
De Landelijke Data Alliantie heeft de nieuwste kwartaalupdate van de Arbeidsmarktmonitor Gastvrijheidssector online gezet. Zien we daar de eerste tekenen van een trendbreuk naar een minder overspannen arbeidsmarkt in de gastvrijheidssector?
03/07/25
Steeds meer reizigers kiezen voor budgetmaatschappijen
Het aantal passagiers dat via Nederlandse luchthavens met een budgetmaatschappij vliegt, is in twintig jaar tijd verdrievoudigd. In 2024 maakten 27,8 miljoen reizigers gebruik van een prijsvechter, tegenover 9,3 miljoen in 2004.
02/07/25
Exclusief voor leden
Starbucks met 180 zitplaatsen opent op Schiphol
Centraal gelegen in de vernieuwde Lounge 1 van Schiphol is geopend een grote Starbucks-locatie van 500 vierkante meter. De herontwikkeling is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen Schiphol, Avolta AG en Starbucks.
02/07/25
Minder Nederlanders deze zomer op vakantie
Volgens de meest recente ANWB Vakantiemonitor kiest een kleiner percentage van de Nederlanders – 57% vergeleken met 73% vorig jaar – ervoor om in juli en augustus op vakantie te gaan. Deze verschuiving kenmerkt zich door een duidelijke voorkeur voor dichterbij huis. Vakanties binnen Europa en in eigen land winnen terrein, wat resulteert in de auto als meest gekozen vervoermiddel.
02/07/25
Exclusief voor leden
Forse impact van btw-verhoging op logiessector
De btw-verhoging op logies leidt tot een vraagafname tot 30%, een 8,5% lagere omzet uit toeristische overnachtingen en flinke gevolgen voor budgethotels en de logiessector in de grensstreek. Toch wil het kabinet de btw-verhoging niet terugdraaien.
02/07/25
Exclusief voor leden
Versnelling gebruik AI
Van chatbots en sociale media campagnes tot en met werkprocessen in de horeca, AI is niet meer weg te denken uit de sector leisure. Het gebruik van AI maakt een versnelling mee in onze maatschappij.
30/06/25
Metropolitane fietsroute Delft - Naaldwijk in ontwikkeling
De bestaande fietsroute vanuit Westland naar het centrum van Delft wordt ontwikkeld tot metropolitane fietsroute Delft - Naaldwijk.