Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 21-10-2016
Auteur: Marc Gerlings

Regiocongres Vrijetijdseconomie Rivierenland focust op attractiewaarde

Regiocongres Vrijetijdseconomie Rivierenland focust op attractiewaarde

Het Regiocongres Vrijetijdseconomie Rivierenland krijgt op 4 november dit jaar een gezelschap van topsprekers op het podium. Wat kunnen we leren van Wildlands Adventure Zoo, de Heineken Experience en de internationale conceptontwikkelaars van BRC?


De regio Rivierenland heeft duidelijke ambities op het gebied van economische groei middels toerisme en recreatie, maar hoe realiseer je de gestelde doelen? De ervaring, het enthousiasme en de waardevolle kennis over de sector van de gekozen sprekers, zorgt voor de nodige inspiratie en moet aanleiding geven tot vragen en discussie.

De sprekers zijn ervaren in het realiseren van concepten met attractiewaarde:


· Dirk Lubbers van de Heineken Experience zag de bezoekcijfers tussen 2009 en 2015 groeien met 243% tot 887.000. Er worden regelmatig vernieuwingen en nieuwe concepten toegevoegd om de bezoekervaring, maar ook de merkbeleving van Heineken een impuls te geven.

· Frankwin van Beers, directeur van Wildlands Adventure Zoo heeft een van de grootste recente projecten in de Nederlandse recreatiesector gerealiseerd. De verplaatsing van Dierenpark Emmen naar een andere locatie en met een nieuw leisure concept.

· Bart Dohmen is de Europese directeur van BRC Imagination Arts. Het bedrijf werkt veelal op de achtergrond van toonaangevende en vernieuwende concepten in de recreatiesector. Onder andere de conceptrealisatie Heineken Experience staat op zijn referentielijst, maar ook de bezoekervaring van de Floriade 2012 werd door BRC mede ontwikkeld.

· Ook de gastheer van het congres, Reinoud van Assendelft de Coningh, is een ervaren manager in de recreatiesector. Tegenwoordig werkt hij vanuit zijn eigen adviesbureau. In zijn ‘jonge jaren’ was hij o.a. commercieel directeur van de Efteling.


Onderdeel van het programma is een paneldiscussie waarbij vragen en stellingen moeten leiden tot waardevolle inzichten voor de verdere ontwikkeling van Rivierenland als vrijetijdsbestemming. De paneldiscussie wordt deskundig geleid door Roelof Hemmen, onder andere bekend als anchorman van het RTL Nieuws.

Het Regiocongres Vrijetijdseconomie Rivierenland 2016 wordt georganiseerddoor het Regionaal Bureau voor Toerisme (RBT) Rivierenland in samenwerking met Uiterwaarde, en ondersteund door Regio Rivierenland.


Kennisochtend
Voorafgaand aan het regiocongres worden twee kennissessies aangeboden. De masterclass doelgroepen gaat dieper in op de doelgroepen die interessant zijn voor devrijetijdssectorRivierenland en is bedoeld voor toeristische ondernemers uit Rivierenland. De workshop initiatieven vrijetijdssector & ruimtelijke ordening is georganiseerd door Regio Rivierenland en is bedoeld voor gemeentelijke ambtenaren.


Meer informatie: Regiocongres.biz
Trefwoorden: congres, toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
13/06/25
ABN AMRO presenteert Bourgondische Lunchindex 2025
Nederlanders lunchen snel en efficiënt, Belgen nemen de tijd voor contact en culinaire beleving. Dat blijkt uit het nieuwe rapport van ABN AMRO, getiteld 'Lunchcultuur in de Lage Landen: kansen voor een Bourgondische lunchrevolutie'. De bank onderzocht de lunchbestedingen in Nederland en België en ziet grote verschillen die economische kansen bieden voor horeca, toerisme en grensoverschrijdende samenwerking.
13/06/25
Nederlanders besteden miljarden aan dagattracties
De afgelopen drie jaar gaven Nederlanders ruim €3,1 miljard uit aan bezoeken aan attractieparken en dierentuinen. Dat blijkt uit de Nationale Benchmark Attractieparken en Dierentuinen van onderzoeksbureau Multiscope, gebaseerd op een enquête onder meer dan 4.100 Nederlanders.
13/06/25
Exclusief voor leden
Meer aanlegmogelijkheden voor recreatievaart in Laag-Holland
Er komen 26 zogenaamde ‘landvasten’ in de regio Laag-Holland. Dit zijn openbare aanlegsteigers. In de Purmerringvaart is onlangs de eerste geplaatst, speciaal bedoeld voor de kleine recreatievaart. Deze zogenoemde ‘landvast’ is geschikt voor sloepen, fluisterboten en in sommige gevallen ook voor kano’s en SUP’s.
13/06/25
Exclusief voor leden
Albron en Hutten gaan samen verder als Hai
Albron en Hutten hebben vandaag hun nieuwe gezamenlijke organisatienaam bekendgemaakt: Hai – Hutten Albron Impactmakers. De naam symboliseert de gelijkwaardige samenwerking tussen beide bedrijven en hun gedeelde ambitie om maatschappelijke impact te vergroten. Albron en Hutten blijven als losse merken actief in de cateringmarkt.
13/06/25
Corendon en Prijsvrij Vakanties/D-reizen hervatten samenwerking
Corendon en de reisplatformen Prijsvrij Vakanties en D-reizen slaan opnieuw de handen ineen. Vanaf nu is het volledige reisaanbod van Corendon – inclusief de labels By June, Stip Reizen en GOfun – weer beschikbaar via de websites van Prijsvrij en D-reizen, evenals in de fysieke winkels van D-reizen.
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
12/06/25
Regionale stakingen NS vrijdag 13 juni
Als gevolg van een regionale staking, rijden op vrijdag 13 juni geen NS-treinen in grote delen van Noord- en Zuid-Nederland. Deze staking heeft mogelijk ook impact op reizigers in de rest van Nederland.

||| Agenda |||

19/06/25
19/06/25 t/m 19-06-25: Online kennisevent: Ruimte voor recreatie, maar hoe dan?
Nederland staat voor complexe opgaven die een zware druk leggen op de ruimte, de natuur en budgetten...
24/06/25
24/06/25 t/m 24-06-25: Vakbeurs Vakantiehuis van de Toekomst
Het kennisplatform 'Vakantiehuis van de Toekomst' organiseert op dinsdag 24 juni 2025 de vakbeurs 'V...
25/06/25
25/06/25 t/m 25-06-25: Vakbeurs Family Entertainment Centers
Pleisureworld organiseert op woensdag 25 juni 2025 de Vakbeurs Family Entertainment Centers op ...
27/06/25
27/06/25 t/m 27-06-25: Beleidsmakersdag
De Beleidsmakersdag staat zo vlak voor de vakanties in het teken van 'Vooruitwerken em verbinden ric...
27/08/25
27/08/25 t/m 27-08-25: CELTH Industry Day World Leisure Congress
Het World Leisure Congress (WLO) komt na 13 jaar weer terug in Europa en voor het eerst naar Nederla...