Geplaatst op: 19-10-2015

Proefschrift Hans Uijterwijk: Laveren in zwaar weer, de wisselwerking tussen overheidsbeleid en bestuurlijk optreden in het HBO

Proefschrift Hans Uijterwijk: Laveren in zwaar weer, de wisselwerking tussen overheidsbeleid en bestuurlijk optreden in het HBO
Op maandag 21 september 2015 promoveerde Hans Uijterwijk, oud voorzitter van NHTV internationaal hoger onderwijs Breda en van het ROC in Den Haag, aan de Universiteit van Tilburg op het proefschrift:

‘Laveren in zwaar weer, de wisselwerking tussen overheidsbeleid en bestuurlijk optreden in het HBO’.

Beschouwd is een periode van ongeveer vijftig jaar (1966-2013). Uit het onderzoek komt het beeld naar voren, dat de politieke samenstelling van de regeringscoalitie en de politieke kleur van de minister van grote betekenis zijn voor het optreden van HBO-onderwijsbestuurders. De bewindspersonen zorgen steeds voor verandering in het beleid, mede door hun politieke achtergrond en door het maatschappelijk-economisch tijdsgewricht waarin moet worden geopereerd.

Daarom is het voor de continuïteit en stabiliteit van de instelling noodzakelijk, dat het College van Bestuur niet alleen inspeelt op dat gewijzigde overheidsbeleid, maar ook rekening houdt met de veranderingen in het bestuurlijk spectrum en daarnaar handelt.
Het vereist van onderwijsbestuurders adequaat, flexibel en alert optreden en strategisch en politiek inzicht om steeds weer uit de speelruimte van gewijzigd overheidsbeleid het maximale voor de instelling te blijven bewerkstelligen.

Dat overheidsbeleid hoeft niet noodzakelijkerwijs te leiden tot het ontstaan van uniformiteit in het HBO. Onderzocht is waarom NHTV Breda, in vergelijking met nagenoeg alle andere hogescholen, een specifieke instelling is. De bestuurders hiervan zochten door koersvastheid vanuit eigen normen en waarden, steeds de marges van het overheidsbeleid op.

Bestelinformatie
Het proefschrift is voor € 24,95 verkrijgbaar bij NRIT Media: nritmedia.nl/store/36/

Link: http://www.nritmedia.nl/store/36/
Topics:Onderzoek
Trefwoorden: onderwijs, onderzoek, hbo, nhtv

CELTH



||| Nieuws |||

09/02/26
Toiletten bij Amelisweerd maken recreatie breder toegankelijk
Vrijdag 6 februari hebben MDL Fonds, de provincie Utrecht en de gemeenten Utrecht en Bunnik samen twee natuurtoiletten geopend in recreatiegebied Amelisweerd. Met deze twee toiletten wordt een belangrijke stap gezet om dit natuurgebied voor een bredere groep mensen toegankelijk te maken.
09/02/26
Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen.
09/02/26
Exclusief voor leden
Grootste LED-theater van Europa staat in Delft
Met de première van Willem van Oranje - De Musical is een uniek theater opgezet. L2L Ledscreens realiseerde voor deze productie de grootste LED-theateropstelling van Europa.
09/02/26
Tech die gastvrijheid voelbaar maakt in leisure, toerisme en hospitality
Je kent het moment: je staat met een koffer in je hand, de lobby ruikt naar versgemalen koffie en je wilt eigenlijk maar één ding, soepel aankomen. Dan blijkt de QR-code in de mail niet te laden, de wifi hapert en bij de receptie ontstaat een rij die nét te langzaam beweegt. Niemand bedoelt het verkeerd, maar de beleving krijgt een deuk voordat die goed en wel begonnen is. In leisure, toerisme en hospitality is dat het pijnlijke aan digitale frictie: het voelt meteen persoonlijk.
06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...