Geplaatst op: 24-06-2015

Duizend tourliefhebbers slapen bij Utrechters thuis

Duizend tourliefhebbers slapen bij Utrechters thuis

Via Airbnb zijn in Utrecht rond de Tourstart over een week ruim duizend slaapplekken verhuurd. Toch is er nog volop aanbod beschikbaar. Dat komt mede door het uitgebreide aanbod, dat verdubbelde in de aanloop naar de Tourstart. 


Met nog één week te gaan tot het startschot van de Tour de France blijken veel Utrechtenaren een woning of kamer verhuurd te hebben aan buitenlandse wielerfans. Airbnb ziet dit terug in haar cijfers: meer dan duizend toeristen zijn inmiddels verzekerd van een slaapplek langs de route in het centrum. Het aanbod blijkt de vraag echter te overstijgen: slechts een kwart van de Utrechtse accommodaties op het platform is vergeven. Uiteenlopende vraagprijzen lijken daarvan de oorzaak te zijn. 


"Net als bij andere grote evenementen biedt de Tour lokale bewoners de gelegenheid het beste van hun stad aan de buitenwereld te tonen, en tegelijkertijd iets extra’s bij te verdienen. Het kiezen van de juiste vraagprijs is daarbij van essentieel belang. Tijdens dit specifieke evenement signaleren we vooral veel prijsbewuste reizigers die op zoek zijn naar een authentieke ervaring tussen lokale bewoners. In Utrecht is dat terug te zien: appartementen en privékamers die voor een schappelijke prijs aangeboden worden, blijken het snelst geboekt te worden.” 
Rens Schoorl, woordvoerder van Airbnb Nederland

Aanbod snel gegroeid

Utrecht heeft zich in de afgelopen maanden ontpopt tot één van de snelstgroeiende Airbnb steden in Nederland. Deels dankzij de aankondiging van de Tourstart is het aantal aangeboden accommodaties op het platform in enkele maanden tijd verdubbeld naar ruim 1.700. Dat maakt Utrecht, na Amsterdam, de tweede stad van Nederland wat betreft de grootte van het Airbnb aanbod. Hoewel de stad ongekend populair blijft bij wielerfans dit weekend, lijken sommige Utrechtenaren hun hand te overspelen bij het aanbieden van een accommodatie. Zo zijn er in enkele gevallen prijsverschillen van bijna duizend euro zichtbaar tussen identieke woningen in dezelfde straat.


Ook bedrijven zetten Airbnb in

Opvallend is dat niet alleen particulieren een slaapgelegenheid op het platform aanbieden. Ook museum Speelklok, een voormalige kerk in het centrum van Utrecht, grijpt de Tour aan om een unieke slaapplaats beschikbaar te stellen. In Nederland doet de Tour de France naast Utrecht ook andere grote steden aan, waaronder Gouda en Rotterdam.


Over Airbnb
Airbnb is een online community marktplaats voor het tijdelijk huren en verhuren van woningen over de hele wereld. Of het nu een appartement voor een nacht is, een kasteel voor een week of een villa voor een maand, Airbnb biedt mensen unieke reiservaringen, tegen elke prijs en in meer dan 35.000 steden en 190 landen. Airbnb is opgericht in 2008 in San Francisco, Californië. In Europa heeft Airbnb kantoren in Barcelona, Berlijn, Kopenhagen, Dublin, Londen, Milaan, Moskou en Parijs.

Dit nieuwsbericht wordt u gratis aangeboden door het NRIT Media Vrijetijdsplatform
Steun hier onze community en krijg onbeperkt toegang tot alle artikelen

Gerelateerde berichten:

  • Geen gerelateerde berichten.
  • CELTH



    ||| Nieuws |||

    02/06/26
    Vakantieparken van de toekomst vragen om verbeelding én scherpe keuzes
    In de workshop van Willem Kraanen (Ginder) op het Trendcongres Toerisme 2026 werd duidelijk dat de sector op een kantelpunt staat en dat verbeelding alleen onvoldoende is zonder bestuurlijke keuzes, duidelijke kaders en handhaving.
    02/06/26
    Strijd leukste terras aan het water in Rivierengebied
    Sinds maandag 1 juni kan er weer gestemd worden op Het leukste terras aan het water van het Rivierengebied.
    02/06/26
    Exclusief voor leden
    Boekingsplatform Valoma richt zich op vakantieparken in Nederland
    Valoma, een nieuw Nederlands platform voor het vergelijken en boeken van vakantiehuizen op vakantieparken, is officieel gelanceerd. Oprichter Arne Bos wil het boekingsproces makkelijker maken.
    02/06/26
    Beleving Titanic in Utrecht
    Deze zomer is Utrecht het toneel van een van de bekendste historische beleving van de 20e eeuw, de ondergang van de Titanic.
    02/06/26
    VVV stadion De Kraal terug naar de natuur
    Het oude VVV-voetbalcomplex De Kraal aan de Kaldenkerkerweg in Venlo is in handen gekomen van natuurorganisatie Limburgs Landschap.
    01/06/26
    Kasteelruïne Ter Elst weer open voor bezoek
    Op 31 mei heropenden Stichting Kempens Landschap en het lokaal bestuur van Duffel de kasteelruïne Ter Elst. Na een intensief restauratietraject krijgt het historische kasteel een nieuwe invulling als publieke belevingsplek.
    01/06/26
    Johan van de Gronden voorzitter Natuurmonumenten
    Johan van de Gronden is benoemd tot nieuwe voorzitter van Natuurmonumenten. De ledenraad stemde op 30 mei in met deze benoeming. Van de Gronden neemt het voorzitterschap over van Jeroen Dijsselbloem, die na ruim zeven jaar vertrekt.
    01/06/26
    Exclusief voor leden
    Leisurelands laat met Sportfestival locatie Veluwe aan Zee zien
    Zondag 28 juni staat Leisurelands locatie Veluwe aan Zee in het teken van sport, strand en gezelligheid. Het recreatiebedrijf wil aan het publiek duidelijk maken dat je bij deze locatie heel veel sporten gratis kunt doen, het hele jaar door.

    ||| Agenda |||

    08/06/26
    08/06/26 t/m 08-06-26: Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
    Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
    09/06/26
    09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
    Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
    10/06/26 t/m 13-06-26
    10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
    Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
    18/06/26
    18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
    Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
    23/06/26
    23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
    incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...