Geplaatst op: 15-12-2014
Auteur: Marc Gerlings

Top 10 best gewaardeerde Europese attractieparken

Top 10 best gewaardeerde Europese attractieparken

Wat is het beste attractiepark in Europa? En zit Nederland in dat rijtje?

Nederland doet het in het perspectief van attractieparken goed. Website Zoover verzamelde de waardering voor de parken. Nederland heeft in de top 10 maar liefst 3 noteringen staan. Dat is niet zo raar omdat veel beoordelingen afkomstig zijn van Nederlanders. De winst gaat naar onze Oosterburen. Europa-Park is voor de tweede keer het best gewaardeerde attractiepark van Europa. Nederlandstalige bezoekers gaven het park in het Duitse Rust gemiddeld over afgelopen jaar een 9,2. Daarmee laat het de Nederlandse en Vlaamse parken achter zich.

Directeur/eigenaar Thomas Mack ontving gister de Zoover Award 2014 voor beste attractiepark van Europa uit handen van Marthijn Tabak van Zoover.


De beoordelingen op Zoover zijn vrijwel allemaal unaniem: "Europa-Park is fantastisch”. Volgens Tamara mag Europa-Park gerust worden uitgeroepen tot "beste park van Europa”, anderen spreken zelfs van "beste park ter wereld”. Ook de gastvrijheid van het park staat hoog in aanzien, volgens een beoordeling: "Alles is er op gericht om gasten een geweldige tijd te bezorgen.”

40 jaar
Directeur/eigenaar Thomas Mack is trots op het winnen van de Zoover Award: "We vinden het geweldig dat ook de Nederlandse en Belgische attractieparkbezoekers ons afgelopen jaar de hoogste punten hebben toegekend. In 2015 bestaan we precies 40 jaar, ons jubileumjaar kan niet beter beginnen."

Europa inhaalslag
"De tijd dat je voor de beste attractieparken naar de Verenigde Staten moest is geweest” volgens Marthijn Tabak van Zoover. "Europese parken hebben de afgelopen jaren een enorme inhaalslag gemaakt en weten bezoekers meer dan ooit te boeien met de mooiste attracties.”

Top 10: Plopsaland scoort hoog, drie Nederlandse parkenin top 10

Het Belgische Plopsaland staat op plaats vier met een gemiddelde van 8,6. De Nederlandse parken doen ook goed mee in de top 10. Toverland, winnaar van de Zoover Award voor beste attractiepark van Nederland, vinden we terug op een vijfde plaats, eveneens met een 8,6.

De top-3 wordt compleet gemaakt met Het Italiaanse Gardaland op plaats twee en Port Aventura Park in Salou op plaats drie.

Pl

Park

Plaats

Land

Cijfer 2014

1

Europa-Park

Rust

Duitsland

9,2

2

Gardaland

Castelnuovo del Garda

Italië

8,9

3

Port Aventura Park

Salou

Spanje

8,7

4

Plopsaland De Panne

De Panne

België

8,6

5

Toverland

Sevenum

Nederland

8,6

6

Efteling

Kaatsheuvel

Nederland

8,6

7

Disneyland Paris

Marne La Vallee

Frankrijk

8,2

8

Phantasialand

Brühl

Duitsland

8,0

9

Walibi Holland

Biddinghuizen

Nederland

7,9

10

Europark Vias Plage

Vias Plage

Frankrijk

7,9


Ook in 2012 werd Europa-Park al uitgeroepen tot beste attractiepark van Europa. Vorig jaar won het Spaanse park Port Aventura.

Europa-Park werd dit jaar door het vakblad Amusement Today uitgeroepen tot beste attractiepark ter wereld. Opvallend dat een vooral op Amerika gericht vakblad het Duitse park de meeste stemmen kreeg.

Trefwoorden: attractiepark, Europa, beste attractiepark, Europa Park, Mack

CELTH



||| Nieuws |||

17/06/26
Exclusief voor leden
Delft beloont met D'serve bezoekers voor duurzaam gedrag
Delft was vorig jaar de eerste stad in Nederland die bezoekers actief beloonde voor duurzame keuzes. Na een zeer succesvolle pilot-editie in 2025 keert het initiatief D’serve deze zomer terug.
17/06/26
Efficiënt vluchten boeken in een dynamische reiswereld
Reizen begint tegenwoordig lang voor je de koffer daadwerkelijk inpakt. Je zit achter een scherm met tientallen tabbladen open: prijzen die per uur fluctueren en een duizelingwekkend aanbod aan maatschappijen en routes. Hoe voorkom je dat je door de bomen het bos niet meer ziet en vind je toch die ene goede deal?
17/06/26
Invloedrijke GM Erik de Wit ontvangt Rotterdammert
General manager Erik de Wit ontving Stadspenning de Rotterdammert op dinsdag 16 juni tijdens de jaarlijkse Rotterdamse Haringparty uit handen van burgemeester Carola Schouten. De scheidend directeur van het Bilderberg Park Hotel Rotterdam kreeg de stadspenning voor zijn grote bijdrage aan de hotelsector van Rotterdam.
17/06/26
Landal versterkt commerciële capaciteiten in groeifase
Landal heeft Boukje Taphoorn aangesteld als Chief Marketing and Digital Product Officer (CMPO) en Marleen van de Pol als Chief Revenue Officer (CRO). Commerciële kennis van onder meer bol en KLM gaan nu over naar Landal.
17/06/26
Utrechtse ambitie: natuur en recreatie dicht in de buurt
Utrechtse ambitie: natuur en recreatie dicht in de buurt natuurbeheerders zich mee bezighouden. De provincie wil dat natuur een vanzelfsprekend onderdeel wordt van hoe we wonen, werken, bouwen en recreëren, óók buiten de beschermde natuurgebieden.
16/06/26
Make-A-Wish Nederland goed doel voor Recreatie Vakbeurs 2026
In aanloop naar Recreatie Vakbeurs 2026 hebben inmiddels 325 exposanten hun deelname bevestigd. Voor de editie van 2026 is Make-A-Wish Nederland gekozen als officiële goede doelpartner.
15/06/26
Exclusief voor leden
Nederland Dal ticket van start met langste treinreis
Het Nederland Dal Vrij Trein-abonnement van 49 euro per maand is vanaf vandaag te koop via NS. De staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, Annet Bertram, overhandigde vanmorgen het allereerste exemplaar van het abonnement aan vier deelnemers aan De Langste Treinrace.
15/06/26
Opening Kandiapad KIDS: avonturenpad voor kinderen
Op vrijdag 26 juni wordt het Kandiapad KIDS in Groessen feestelijk geopend. Een KIDS-pad is een 3,5 kilometer lang Klompenpad speciaal ontwikkeld voor kinderen.

||| Agenda |||

18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...