Geplaatst op: 07-01-2015
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT Media

CELTH verzorgt zes presentaties op de Vakantiebeurs

CELTH verzorgt zes presentaties op de Vakantiebeurs

Tijdens de Vakantiebeurs organiseert reisbrancheorganisatie ANVR op woensdag 14 januari 2015 een inspirerende dag rond het thema ‘Changes in Tourism’ om zo uiteindelijk een (nog) betere plek te realiseren voor de lokale bevolking en een aantrekkelijkere vakantiebestemming voor de reizigers. Deelname aan het congres is gratis maar inschrijven is wel verplicht. Aangezien het een populaire bijeenkomst is, adviseren wij u snel in te schrijven. Lees hier alles over Changes in Tourism.




Het middagprogramma is mede door CELTH vormgegeven. Zo geven in twee workshoprondes maar liefst zes CELTH-onderzoekers een presentatie:
  • The effect of ‘staying connected’ on tourists’ enjoyment - Ondrej Mitas & Rebecca Rosskothen (English)Communications such as Internet messaging and social media are increasingly prominent in tourists’ experiences. This session provides travel organizations better insights in when and how to encourage tourists to communicate with friends and family at home, and when to invite them to unplug and be present in the moment.
  • Social Media: een "Stage to Engage" voor toeristische bedrijven - Corné Dijkmans
    Veel toeristische bedrijven gebruiken social media om verschillende redenen, maar vaak met het oog op reputatiemanagement. In deze sessie leert u als toeristische organisatie hoe u door online engagement met huidige en potentiële klanten de grootste reputatiewinst kunt behalen.
  • Digital natives op vakantie: zin en onzin over jeugdvakanties – Elena Cavagnaro en Albert Postma
    Op basis van een representatief onderzoek onder 400 jongeren in Nederland zal een aantal mythes rond de vakanties van Nederlandse jongeren worden doorgeprikt. Gaan jongeren vooral op vakantie om plezier te maken? Willen ze tijdens hun vakantie inderdaad voortdurend online zijn om ervaringen en foto’s te delen? En hoe staat het met hun interesse voor duurzaamheid?
  • Project CARMATOP: succesvolle samenwerking met Nederlandse reisbranche - Paul Peeters en Eke Eijgelaar
    Deze presentatie vat de ontwikkelingen en successen van het project ‘carbon management voor touroperators ’ samen. De beoogde carbon calculator voor pakketreizen is inmiddels door een flink aantal touroperators gebruikt. Onderzoek naar een carbon label voor pakketreizen is gestart en kennis over de emissies van toerisme is verdiept.
  • ‘Wildernis toerisme voor ontwikkeling’ - Arjaan Pellis en René van der Duim
    Wilde dieren trekken zich niets aan van de grenzen van wereldberoemde natuurparken. Hierdoor ontstaan conflicten tussen lokale bevolking en wilde dieren. Tijdens deze presentatie belichten de sprekers een aantal innovatieve projecten in Kenia en hoe die hebben bijgedragen aan zowel natuurbehoud als verbeterde leefomstandigheden van lokale bevolkingsgroepen. Er wordt ingegaan op de werkgelegenheid en andere economische baten die door deze projecten worden gegenereerd.
  • 'Op weg naar een duurzame ontwikkeling van stedelijk toerisme’ - Ko Koens
    Aan de hand van een interessante casestudy krijgt u beter inzicht in de duurzame ontwikkeling van toerisme in steden. Specifiek voor steden gaat het er enerzijds om dat toerisme bijdraagt aan de werkgelegenheid en lokale economische ontwikkelingen en anderzijds rekening houdt met lokale gemeenschappen en bescherming van cultuur en erfgoed.

In het ochtendprogramma drie keynotes. Ruud Welten, docent filosofie en lector ‘Ethics and Global Citizenship’, wil met zijn aansprekende en soms confronterende presentatie ‘Toerisme in een vloeibare samenleving’ de belangstellenden aanzetten na te denken over vervaagde grenzen tussen landen, culturen, beroepen en branches en hun rol daarin.


Een heel andere tak van sport bij het creëren van ‘betere vakantieplekken’ is: hoe ga je om met grote evenementen als het WK-voetbal 2014 in Brazilië en de Olympische Spelen 2016 in Rio de Janeiro? De Braziliaanse Helena Rey van United Nations Environmental Program neemt u mee naar het speelveld van duurzaam management bij dergelijke sportevenementen.


Tenslotte wilt u natuurlijk ook weten wat u er als reisprofessional zelf aan kunt bijdragen en welke stappen u kunt zetten op weg naar een betere vakantieplek. Nikki White, Head Destinations & Sustainability bij de Britse reisbrancheorganisatie ABTA, geeft u praktische tips en adviezen, waardoor u als ondernemend reisprofessional een nog aantrekkelijker bestemming kunt creëren binnen uw business model. Zowel de consument als de lokale bevolking zullen mede daardoor een bestemming beter ervaren.


In het ochtendprogramma is er ook nog ruimte voor de uitreiking van de ‘Groene Veer’ en de lancering van de Carbon Calculator.


Link: http://www.anvr.nl/nieuws/presentaties-changes-in-tourism-dag-2015-16553/
Trefwoorden: celth, vakantiebeurs, duurzaam toerisme, anvr

CELTH



||| Nieuws |||

17/07/26
Spectaculaire grijze route officieel geopend in Klimbos Dordrecht
De uitbreiding vormt een nieuwe mijlpaal voor het klimbos, dat bezoekers nóg meer uitdaging biedt met een spectaculaire combinatie van een bungee, vrije val en verschillende klimonderdelen.
17/07/26
Natuurmonumenten zoekt voor Slotplaats horecaondernemer
Landhuis De Slotplaats is beschikbaar als horecalocatie. Een unieke, veelzijdige plek waarvoor Natuurmonumenten een ervaren, groene horecaondernemer zoekt.
16/07/26
Exclusief voor leden
Lorenza Maggio wordt CEO Brussels Airlines
De raad van bestuur van Deutsche Lufthansa AG heeft Lorenza Maggio benoemd tot de nieuwe CEO van Brussels Airlines.
16/07/26
Exclusief voor leden
Eerste boor publieksentree Tweede Kamer
Geen eerste paal, maar een eerste boring. Zo werd maandag 6 juli het startsein gegeven voor de bouw van de nieuwe ondergrondse publieksentree van de Tweede Kamer. Naar verwachting passeren een half miljoen bezoekers jaarlijks deze entree.
16/07/26
Nieuw festival voor Scheveningen: Aftersea
Scheveningen krijgt een nieuw tweedaags nazomerfestival. Tijdens Aftersea, op vrijdag 11 en zaterdag 12 september, openen culturele podia, musea en locaties aan zee hun deuren voor livemuziek, film, kunst en bijzondere avondprogramma’s.
15/07/26
Exclusief voor leden
100e vliegtuig door retrofitprogramma Emirates
Emirates heeft het 100e toestel binnen het retrofitprogramma opgeleverd. Sinds de start van het programma in november 2022 zijn 47 Airbus A380's en 53 Boeing 777 toestellen in de Emirates Engineering-hangars in Dubai volledig van neus tot staart vernieuwd.
15/07/26
Exclusief voor leden
Regent kerstcruises met 56 nieuwe excursies in Europa
Rederij Regent Seven Seas Cruises breidt het aanbod voor de feestdagen van 2026 flink uit. De cruisemaatschappij introduceert 56 nieuwe excursies aan wal en vijf meerdaagse landprogramma’s die in het teken staan van Europese kerstmarkten, lokale tradities en winterse gastronomie.
15/07/26
Exclusief voor leden
Behoefte aan fijnmazig netwerk koele recreatie
Nu Nederland in de zomer van 2026 al te maken heeft met een derde regionale hittegolf, is het tijd om werk te maken van koele, groene verblijfsplekken in de openbare ruimte.

||| Agenda |||

03/09/26
03/09/26 t/m 03-09-26: Ruimte in de drukte
Het Openbare Ruimte Congres heeft het thema Ruimte in de drukte. Een actueler onderwerp is nauwelijk...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
21/09/26 t/m 23-09-26
21/09/26 t/m 23-09-26: Gastvrij Rotterdam
Gastvrij Rotterdam is dé horeca vakbeurs voor ambitieuze horecaprofessionals in Rotterdam Aho...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...