Geplaatst op: 30-09-2026
Auteur: Marc Gerlings

Circulaire hotelkamers ontstaan in Drenthe

Circulaire hotelkamers ontstaan in Drenthe
Vijf Drentse hotels gaan samen met studenten en architecten aan de slag met een circulair ontwerp voor een circulaire hotelkamer. 

Tijdens de startbijeenkomst op 24 september is het project ‘Circulaire hotelkamers Drenthe’ officieel van start gegaan. Dit project helpt hoteliers om op een praktische manier te werken aan een duurzame en toekomstbestendige bedrijfsvoering.

Kans

De druk op de verblijfssector neemt toe. Gasten verwachten steeds vaker duurzaam aanbod, regelgeving wordt strenger en de kosten voor materialen en energie stijgen. Juist daarom biedt circulair ondernemen kansen, meent Marketing Drenthe. Door slimmer om te gaan met materialen, onderhoud en levensduur van producten kunnen ondernemers verduurzamen en op termijn kosten besparen.

"Veel hoteliers willen verduurzamen, maar weten niet altijd waar ze moeten beginnen. Met dit project bieden we een concreet startpunt. Samen met studenten, hoteliers en architecten werken we aan laagdrempelige oplossingen die laten zien wat er in de praktijk mogelijk is,” aldus Michelle Boer van Marketing Drenthe.

Voor de deelnemende hotels wordt een circulair ontwerp voor één hotelkamer ontwikkeld. Daarbij is aandacht voor materialen, gastbeleving, uitvoerbaarheid, duurzaamheidsimpact en kosten. De opgedane kennis en ervaringen worden gebundeld in een online kennisbank, zodat ook andere Drentse ondernemers ermee aan de slag kunnen.

Bedrijfsleven, overheid en onderwijs samen

Het project onderscheidt zich door de samenwerking tussen bedrijfsleven, overheid en onderwijs. Ook verschillende MBO- en HBO-opleidingen werken hierbij samen. Zo komen kennis over gastbeleving en doelgroepen samen met expertise op het gebied van bouwkunde, materialen en interieurstyling.

Gedeputeerde Willemien Meeuwissen van de provincie Drenthe: "In het project komen creativiteit, vakmanschap en ondernemerschap samen. De perfecte combinatie om vernieuwende ideeën van studenten en ontwerpers, te vertalen naar praktische oplossingen waar ondernemers morgen al mee aan de slag kunnen."

Het project ‘Circulaire hotelkamers Drenthe' is onderdeel van het Actieprogramma Toekomstbestendig Recreatie & Toerisme Drenthe, een gezamenlijk initiatief van de provincie, Marketing Drenthe, Recreatieschap Drenthe en Vitale Vakantieparken Drenthe. Binnen het project fungeert Vereniging Circulair Groningen Drenthe als strategisch partner.

Deelnemers aan het project:

Deelnemende hotels

City hotel de Jonge
Hotel Eeserhof
Landhuishotel Rikus
Landhotel Diever
Hotel Wesseling

Deelnemende opleidingen

DC Terra - Groenstylist interieurstyling
DC Terra - Bouwkunde
DC Terra - Travel Leisure
NHL Stenden - International Hospitality Management

Begeleiders circulair ontwerp

Puikplan Interieurarchitecten
OdV interieurarchitecten
Interoffice Projectinrichting
Zwartwoud
AP-Interieurarchitect
Trefwoorden: hotel, circulair, project

CELTH



||| Nieuws |||

02/10/26
Landmark Batavia zet vernieuwing Museum Batavialand in gang
Het schip de Batavia is vandaag succesvol aan land gebracht in Lelystad. Het circa 650 ton zware en ruim 56 meter lange schip is vanmorgen vanaf een ponton in het water naar zijn nieuwe plek naast Museum Batavialand gereden.
02/10/26
Na tien jaar weer treinverbinding Groningen - Leer (Dtsl)
Vanaf maandag 5 oktober kan iedereen weer de trein nemen tussen Groningen en het Duitse Leer. Op 1 oktober is met een feestelijke eerste treinrit van Groningen naar Weener gevierd dat er na tien jaar weer een trein rijdt tussen Noord-Nederland en Noord-Duitsland.
02/10/26
Recreatie Vakbeurs groeit naar recordomvang met ruim 375 exposanten
Recreatie Vakbeurs bereikt een nieuwe mijlpaal. De editie van 17, 18 en 19 november 2026 in Evenementenhal Hardenberg is volledig volgeboekt en verwelkomt een recordaantal van meer dan 375 exposanten.
01/10/26
Vincent Schuit wint Hospitality Executive Achievement 2026
Vincent Schuit, Operationeel Directeur bij Onilio is onderscheiden met de Hospitality Executive Achievement 2026 van de European Hotel Awards. De internationale vakjury erkent hiermee zijn bijdrage aan de ontwikkeling van eigentijdse hospitality, waarbij gastbeleving, operationele kwaliteit, karakter en de identiteit van een bestemming samenkomen.
01/10/26
Camperbeurs naar Amsterdam met derde editie in Nederland
Camperbeurs lanceert een derde editie in Nederland. Op 27 en 28 november 2027 vindt de eerste editie van Camperbeurs Amsterdam plaats in EXPO Greater Amsterdam.
29/09/26
Exclusief voor leden
Tijdelijke camping NKC bij Abrona
Op het terrein van Abrona in Huis ter Heide stonden in de middag van 28 september campers en tenten, klonk muziek en schoven cliënten nieuwsgierig aan bij de activiteiten. Voor één middag veranderde de plek in een kleine camping.
29/09/26
Toerisme Top in Groningen: Waarde aan de bestemming toevoegen
Hoe zorgt de groei van het toerisme voor waarde, en voor wie? Die vraag stond centraal tijdens de opening van de Toerisme Top 2026 vanmorgen in Groningen.
28/09/26
Exclusief voor leden
Groningen steekt 44.6 miljoen euro in aantrekkelijke bestemmingen
Groningen groeit als toeristische bestemming. Met een investering van in totaal 44,6 miljoen euro, waarvan 22,3 miljoen euro van Nationaal Programma Groningen (NPG) werken provincie, ondernemers en andere partners uit de vrijetijdssector de komende jaren aan aantrekkelijke toeristisch- recreatieve bestemmingen, routes, evenementen en voorzieningen verspreid over de provincie Groningen. Dit werd vandaag bekendgemaakt tijdens de landelijke Toerisme Top 2026 die plaatsvond in Groningen.

||| Agenda |||

06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
07/10/26 t/m 08-10-26
07/10/26 t/m 08-10-26: Positive Tourism Festival
Hoe zorgen we ervoor dat toerisme niet alleen bezoekers trekt, maar ook waarde toevoegt aan de stad ...
12/11/26
12/11/26 t/m 12-11-26: Netwerkevent RBT Heuvelrug & Vallei
Tijdens deze inspirerende bijeenkomst blikken we samen met partners en stakeholders uit de regio ter...
17/11/26 t/m 19-11-26
17/11/26 t/m 19-11-26: Recreatie Vakbeurs 2026
Recreatie Vakbeurs is hét jaarlijkse ontmoetingsmoment voor de recreatiebranche in de Benelux...
18/06/27
18/06/27 t/m 18-06-27: ETOA SHOP 2027
De European Tourism Association (ETOA) heeft de inschrijving geopend voor SHOP 2027 (Shoulder & ...