Geplaatst op: 01-10-2026
Auteur: Marc Gerlings

Vincent Schuit wint Hospitality Executive Achievement 2026

Vincent Schuit wint Hospitality Executive Achievement 2026
Trotse Vincent Schuit. Foto: Onilio.
Vincent Schuit, Operationeel Directeur bij Onilio is onderscheiden met de Hospitality Executive Achievement 2026 van de European Hotel Awards. De internationale vakjury erkent hiermee zijn bijdrage aan de ontwikkeling van eigentijdse hospitality, waarbij gastbeleving, operationele kwaliteit, karakter en de identiteit van een bestemming samenkomen.

De onderscheiding werd op 28 september uitgereikt tijdens de European Hotel Awards 2026 aan de Italiaanse Rivièra. De European Hotel Awards beschrijven Vincent Schuit als iemand die onder meer bij Hotel De Zeevaartschool in Vlissingen de verbinding weet te leggen tussen historisch erfgoed, hedendaagse hospitality en de omgeving waarin een hotel zich bevindt.

Van visie naar dagelijkse gastbeleving

Binnen Onilio richt Vincent Schuit zich samen met zijn collega's op het ontwikkelen en voortdurend verbeteren van de verschillende locaties binnen de groep. Daarbij staat niet alleen de locatie zelf centraal, maar vooral de totale ervaring van de gast: van het eerste contact en de boeking tot de ontvangst, het verblijf en het vertrek.

Vincent: "Een hotel of andere locatie goed laten draaien zit iedere dag in honderden kleine dingen. Van de planning en de teams op de werkvloer tot de kwaliteit van de kamers, het restaurant, de service en alles wat een gast tijdens zijn verblijf ervaart. Veel daarvan gebeurt achter de schermen, maar uiteindelijk heeft iedere beslissing hetzelfde doel: ervoor zorgen dat een gast zich welkom voelt, dat alles klopt en dat het verblijf zo prettig mogelijk verloopt. Daar werken we iedere dag met elkaar aan.”

De rol van Vincent binnen Onilio is daarbij breed. Samen met collega's werkt hij aan de operationele organisatie, gastvrijheid, service, kwaliteit en verdere ontwikkeling van de verschillende locaties. Het doel is steeds hetzelfde: ervoor zorgen dat de identiteit van iedere locatie behouden blijft en tegelijkertijd een verblijf bieden dat aansluit bij de verwachtingen van de gast.

Hotel De Zeevaartschool als voorbeeld

De European Hotel Awards noemen Hotel De Zeevaartschool in Vlissingen specifiek in hun toelichting op de onderscheiding. Het voormalige zeevaartschoolgebouw vormt een bijzonder onderdeel van het maritieme karakter van de stad. De uitdaging ligt volgens de organisatie in het geven van een nieuwe, eigentijdse functie aan een historisch gebouw, zonder de betekenis en identiteit ervan uit het oog te verliezen. 

In vakblad R&T van oktober 2026 verschijnt een interview met eigenaar van De Zeevaartschool en de Onilio groep, Joost van Damme.

"Wij zijn niet bezig om van iedere locatie hetzelfde hotel te maken,” aldus Schuit. "Juist de eigen identiteit maakt een verblijf bijzonder. Onze rol is om samen met de teams ervoor te zorgen dat die identiteit op een goede manier wordt vertaald naar de gastbeleving en naar de dagelijkse operatie.”
Topics:Horeca, Leisure
Trefwoorden: hotel, hospitality, Onilio.

CELTH



||| Nieuws |||

02/10/26
Landmark Batavia zet vernieuwing Museum Batavialand in gang
Het schip de Batavia is vandaag succesvol aan land gebracht in Lelystad. Het circa 650 ton zware en ruim 56 meter lange schip is vanmorgen vanaf een ponton in het water naar zijn nieuwe plek naast Museum Batavialand gereden.
02/10/26
Na tien jaar weer treinverbinding Groningen - Leer (Dtsl)
Vanaf maandag 5 oktober kan iedereen weer de trein nemen tussen Groningen en het Duitse Leer. Op 1 oktober is met een feestelijke eerste treinrit van Groningen naar Weener gevierd dat er na tien jaar weer een trein rijdt tussen Noord-Nederland en Noord-Duitsland.
02/10/26
Recreatie Vakbeurs groeit naar recordomvang met ruim 375 exposanten
Recreatie Vakbeurs bereikt een nieuwe mijlpaal. De editie van 17, 18 en 19 november 2026 in Evenementenhal Hardenberg is volledig volgeboekt en verwelkomt een recordaantal van meer dan 375 exposanten.
01/10/26
Vincent Schuit wint Hospitality Executive Achievement 2026
Vincent Schuit, Operationeel Directeur bij Onilio is onderscheiden met de Hospitality Executive Achievement 2026 van de European Hotel Awards. De internationale vakjury erkent hiermee zijn bijdrage aan de ontwikkeling van eigentijdse hospitality, waarbij gastbeleving, operationele kwaliteit, karakter en de identiteit van een bestemming samenkomen.
01/10/26
Camperbeurs naar Amsterdam met derde editie in Nederland
Camperbeurs lanceert een derde editie in Nederland. Op 27 en 28 november 2027 vindt de eerste editie van Camperbeurs Amsterdam plaats in EXPO Greater Amsterdam.
29/09/26
Exclusief voor leden
Tijdelijke camping NKC bij Abrona
Op het terrein van Abrona in Huis ter Heide stonden in de middag van 28 september campers en tenten, klonk muziek en schoven cliënten nieuwsgierig aan bij de activiteiten. Voor één middag veranderde de plek in een kleine camping.
29/09/26
Toerisme Top in Groningen: Waarde aan de bestemming toevoegen
Hoe zorgt de groei van het toerisme voor waarde, en voor wie? Die vraag stond centraal tijdens de opening van de Toerisme Top 2026 vanmorgen in Groningen.
28/09/26
Exclusief voor leden
Groningen steekt 44.6 miljoen euro in aantrekkelijke bestemmingen
Groningen groeit als toeristische bestemming. Met een investering van in totaal 44,6 miljoen euro, waarvan 22,3 miljoen euro van Nationaal Programma Groningen (NPG) werken provincie, ondernemers en andere partners uit de vrijetijdssector de komende jaren aan aantrekkelijke toeristisch- recreatieve bestemmingen, routes, evenementen en voorzieningen verspreid over de provincie Groningen. Dit werd vandaag bekendgemaakt tijdens de landelijke Toerisme Top 2026 die plaatsvond in Groningen.

||| Agenda |||

06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
07/10/26 t/m 08-10-26
07/10/26 t/m 08-10-26: Positive Tourism Festival
Hoe zorgen we ervoor dat toerisme niet alleen bezoekers trekt, maar ook waarde toevoegt aan de stad ...
12/11/26
12/11/26 t/m 12-11-26: Netwerkevent RBT Heuvelrug & Vallei
Tijdens deze inspirerende bijeenkomst blikken we samen met partners en stakeholders uit de regio ter...
17/11/26 t/m 19-11-26
17/11/26 t/m 19-11-26: Recreatie Vakbeurs 2026
Recreatie Vakbeurs is hét jaarlijkse ontmoetingsmoment voor de recreatiebranche in de Benelux...
18/06/27
18/06/27 t/m 18-06-27: ETOA SHOP 2027
De European Tourism Association (ETOA) heeft de inschrijving geopend voor SHOP 2027 (Shoulder & ...