Geplaatst op: 31-07-2026
Auteur: Marc Gerlings

Gwendoline Cazenave spreker bij IWTTF congres in Utrecht

Gwendoline Cazenave spreker bij IWTTF congres in Utrecht
Hoe zorgt de reisindustrie ervoor dat meer mensen zich welkom, gezien en vertegenwoordigd voelen – als reiziger én als medewerker? Die vraag staat centraal tijdens het International Women in Travel and Tourism Forum Europe, dat op 16 en 17 september voor het eerst op het Europese vasteland plaatsvindt. 

In Utrecht gaan bestuurders, ondernemers en professionals uit de internationale reisindustrie in gesprek over inclusief leiderschap, toegankelijk reizen en de relatie tussen inclusie en groei.

De uitreiking van de IWTTF Awards vindt op 16 september 2026 plaats bij Union House. Het IWTTF Europe Forum volgt op 17 september bij Dotslash Utrecht. Het thema van beide dagen is Inclusion Driving Growth.

Tijdens de awarduitreiking spreekt Gwendoline Cazenave, CEO van Eurostar. Op het programma van het Forum staat onder anderen auteur, fotograaf en visual travel storyteller Lola Akinmade Åkerström. Zij verzorgt een sessie over diversiteit en representatie in reisverhalen en leidt een panel over de positieve impact van toerisme.

Meer tijd om te nomineren

De nominatietermijn voor de IWTTF Awards 2026 wordt verlengd van 31 juli tot woensdag 5 augustus 2026. Verschillende organisaties hebben gevraagd om iets meer tijd om hun voordracht intern af te stemmen en zorgvuldig te onderbouwen. Vanwege de vakantieperiode geeft IWTTF daar  gehoor aan.

Alessandra Alonso, oprichter en Managing Director van Women in Travel CIC: "We kregen van verschillende organisaties de vraag om iets meer tijd. Die ruimte geven we graag, zodat zij hun nominatie zorgvuldig kunnen afronden. De IWTTF Awards gaan niet over perfectie, maar over actie. Over mensen die blijven aandringen op vooruitgang, teams die toezeggingen omzetten in de praktijk en organisaties die duidelijke keuzes maken. Die inzet verdient erkenning.”

De Awards richten zich op personen en organisaties die bijdragen aan diversiteit, gelijkwaardigheid en inclusie in de reis-, toerisme- en hospitalitysector. Professionals en organisaties kunnen zichzelf, een collega, branchegenoot of bedrijf voordragen. Nomineren kan tot woensdag 5 augustus om 23.59 uur: Nomineer voor de IWTTF Awards

Van leiderschap tot toegankelijk reizen

Het Forum op 17 september opent met een leiderschapssessie onder leiding van Debbie Flynn, Managing Partner en Global Travel Practice Leader bij FINN Partners. Tot de bevestigde deelnemers behoren Robbert Weddepohl, CEO van Conscious Group, en Koula Achillea, Financial Director bij Marella Cruises.

Andere sessies gaan over allyship, toegankelijk reisontwerp, de impact van toerisme en de veranderende markt voor vrouwelijke en solo-reizigers. Tot de bevestigde sprekers behoren onder anderen Berend Simons van Sawadee, Sofia Gongadze van Advito, Helen Demosthenous van KLM, Christina Lawford van DiamondAir International, Kavita Kooijman van Interrail, Jo Geneen van Travalyst en Manuel Ferreira van TUI Care Foundation.

Meer sprekers worden de komende weken bekendgemaakt. Bekijk het volledige en actuele programma: Programma IWTTF Europe 2026

Tickets

Bezoekers kunnen kiezen uit een los ticket voor de IWTTF Awards op 16 september, een los ticket voor het Forum op 17 september of een combinatieticket voor beide dagen. Bekijk de ticketmogelijkheden en boek direct: Boek tickets voor IWTTF Europe

Partners

IWTTF Europe wordt ondersteund door Founding Partner Intrepid Travel, forumsponsor BCD Travel, sponsor van de Awards Interrail, Silver Sponsor DiamondAir International en accommodatiepartners Conscious Hotels en Dotslash Utrecht.
Trefwoorden: congres, awards, reizen, travel, inclusie, management

CELTH



||| Nieuws |||

31/07/26
Gwendoline Cazenave spreker bij IWTTF congres in Utrecht
Hoe zorgt de reisindustrie ervoor dat meer mensen zich welkom, gezien en vertegenwoordigd voelen – als reiziger én als medewerker? Die vraag staat centraal tijdens het International Women in Travel and Tourism Forum Europe, dat op 16 en 17 september voor het eerst op het Europese vasteland plaatsvindt.
30/07/26
Europa favoriet bij last minute boekingen reizen
De meest recente ANVR Boekingsmonitor uitgevoerd door NielsenIQ zien dat de last minute markt voor uitgaand toerisme volop in beweging blijft. Eén ding valt daarbij direct op, Europa is opnieuw de grote winnaar.
30/07/26
Exclusief voor leden
KLM noteert positieve halfjaarcijfers maar is niet tevreden
De KLM Groep heeft in de eerste helft van 2026 een omzet van €6,9 miljard behaald, 8% meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Het operationele resultaat kwam uit op €68 miljoen, een verbetering van €92 miljoen ten opzichte van vorig jaar. 'Niet genoeg voor een sterke basis', oordeelt het bedrijf. Zusteronderneming Transavia leidt verlies.
27/07/26
Hart van Limburg lanceert nieuwe wandelknooppuntenkaart Roermond en Roerdalen.
Een ree stopt niet bij een gemeentegrens. Een beekje evenmin. Toch hadden Roerdalen en Roermond tot nu toe allebei hun eigen wandelkaart, met een kunstmatige lijn dwars door hetzelfde stuk natuur.
23/07/26
Digitaal visum voor Egypte
Het Egyptische Ministerie van Toerisme & Oudheden heeft vandaag de lancering aangekondigd van een nieuw digitaal Visa-on-Arrival-systeem.
23/07/26
Reünie Travel Challenge
Heb jij ooit meegedaan als student aan de Travel Challenge? Op 27 oktober 2026 brengt organisator van Travel Challenge, arbeidsorganisatie Reiswerk de oud-deelnemers van alle edities weer samen in Utrecht.
22/07/26
Nieuw retail concept Corendon in Amsterdam-Zuid.
Touroperator en eigenaar van een aantal hotels Corendon opent eind augustus 2026 de eerste Corendon Travel Boutique aan de Cornelis Schuytstraat in Amsterdam-Zuid.
22/07/26
Exclusief voor leden
Glamping boekingssite neemt op Afrika gericht platform over
Nederlandse boekingssite Glampings.com breidt verder uit met overname van Afrikaans boekingsplatform Conservio.com. Conservio is een gevestigd online platform voor natuur- en safari-accommodaties in onder meer Zuid-Afrika en Namibië.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
17/11/26 t/m 19-11-26
17/11/26 t/m 19-11-26: Recreatie Vakbeurs 2026
Recreatie Vakbeurs is hét jaarlijkse ontmoetingsmoment voor de recreatiebranche in de Benelux...