Geplaatst op: 06-07-2026
Auteur: Marc Gerlings

Zorgelijke trend: zomervakantie wordt té duur

Zorgelijke trend: zomervakantie wordt té duur
Voor het tweede jaar op rij gaan in juli en augustus minder Nederlanders met zomervakantie: deze zomer gaat 52 procent op reis, blijkt uit de nieuwste ANWB Vakantiemonitor. Waar een zomervakantie lange tijd vanzelfsprekend was, speelt geld in 2026 een duidelijke rol om thuis te blijven; vorig jaar ging in dezelfde periode 57 procent op vakantie.

Afgelopen jaren zijn prijzen dusdanig gestegen dat bijna een op de drie Nederlanders afziet van een zomervakantie. Een andere duidelijke beweging is dat vakanties op andere momenten steeds gebruikelijker worden. Zo was de meivakantie dit jaar heel populair en zullen komende september nog veel mensen vertrekken. Een kwart zegt liever thuis te blijven en geen behoefte te voelen om te reizen in juli of augustus. Nog meer trends zijn te ontdekken in de monitor van ANWB. De reiswereld verandert snel. Lees verder >>>
Dit artikel is exclusief voor leden van het NRIT Media Vrijetijdsplatform.
Het complete artikel lezen? Log dan in of word lid.
E-mailadres:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten? - Lid of abonnee en nog niet geregistreerd?

Geen lid van het NRIT Media Vrijetijdsplatform? Word hier lid

 Proeflidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Jaarlidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform
Bedrijfslidmaatschap
NRIT Media Vrijetijdsplatform

Stopt automatisch
Compleet individueel
lidmaatschap
Compleet bedrijfs-lidmaatschap
Lidmaatschap NRIT Media Vrijetijdsplatform90 dagen365 dagen365 dagen
Onbeperkt digitaal toegang tot alle content Kennisbank
Nieuwsbrief NRIT Actueel
Recreatie & Toerisme
Vrijetijdstudies
Toegang zonder inloggen
€ 45,-
€ 165,75 per jaarVanaf € 331,50 per jaar
Probeer nu
Bestel nu
Bestel nu
Trefwoorden: vakantie, reizen, toerisme, onderzoek, trends

CELTH



||| Nieuws |||

04/08/26
Logiesaanbod Vlaanderen: 531.242 slaapplaatsen
Op 1 juli 2026 waren er 32.367 toeristische logies actief in het Vlaamse Gewest. Samen waren zij goed voor 531.242 slaapplaatsen. Het betreft de logiescapaciteit van alle aangemelde en erkende logies.
03/08/26
Exclusief voor leden
1,1% meer Nederlanders vieren zomervakantie in Turkije
De Turkse minister van Cultuur en Toerisme heeft afgelopen vrijdag tijdens een persconferentie in Istanbul de toerismecijfers van Turkije over de eerste helft van 2026 bekendgemaakt. In de eerste zes maanden van dit jaar ontving Turkije 25,8 miljoen internationale bezoekers.
03/08/26
GoVolta wil verbinding naar Parijs
De Nederlandse Treinmaatschappij GoVolta wil ook binnenlandse reizigers vervoeren op haar toekomstige internationale verbindingen tussen Amsterdam en Parijs en tussen Amsterdam en Berlijn. Dat blijkt uit een nieuwe melding die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eind juli heeft ontvangen.
31/07/26
Gwendoline Cazenave spreker bij IWTTF congres in Utrecht
Hoe zorgt de reisindustrie ervoor dat meer mensen zich welkom, gezien en vertegenwoordigd voelen – als reiziger én als medewerker? Die vraag staat centraal tijdens het International Women in Travel and Tourism Forum Europe, dat op 16 en 17 september voor het eerst op het Europese vasteland plaatsvindt.
30/07/26
Droogte neemt toe
De droogte in Nederland neemt verder toe. De Rijn is bij het meetpunt Lobith nog nooit zo laag gemeten. Ook de Maas brengt door gebrek aan regen in het buitenland weinig zoetwater het land in. Daarom blijven maatregelen noodzakelijk.
30/07/26
Europa favoriet bij last minute boekingen reizen
De meest recente ANVR Boekingsmonitor uitgevoerd door NielsenIQ zien dat de last minute markt voor uitgaand toerisme volop in beweging blijft. Eén ding valt daarbij direct op, Europa is opnieuw de grote winnaar.
30/07/26
Exclusief voor leden
KLM noteert positieve halfjaarcijfers maar is niet tevreden
De KLM Groep heeft in de eerste helft van 2026 een omzet van €6,9 miljard behaald, 8% meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Het operationele resultaat kwam uit op €68 miljoen, een verbetering van €92 miljoen ten opzichte van vorig jaar. 'Niet genoeg voor een sterke basis', oordeelt het bedrijf. Zusteronderneming Transavia leidt verlies.
28/07/26
Max Express
Van 21 tot en met 23 augustus vindt voor de laatste keer de FORMULA 1 HEINEKEN DUTCH GRAND PRIX plaats op het circuit in Zandvoort. NS rijdt het hele weekend weer een uitzonderlijke dienstregeling om duizenden racefans snel en veilig naar Zandvoort te brengen.

||| Agenda |||

07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
14/09/26
14/09/26 t/m 14-09-26: Perspectief 2040: validatiewebinar
Perspectief 2040 krijgt steeds meer vorm. Maar voordat we de volgende stap zetten, wil NBTC toetsen ...
22/09/26
22/09/26 t/m 22-09-26: TravDay
TravDay 22 september in De Rijtuigenloods in Amersfoort.Na een geweldige 10e editie in het voorjaar,...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...