Geplaatst op: 03-08-2026
Auteur: Marc Gerlings

GoVolta wil verbinding naar Parijs

GoVolta wil verbinding naar Parijs
Go Volta wil verbinding naar Parijs met stops in Nederland.
De Nederlandse Treinmaatschappij GoVolta wil ook binnenlandse reizigers vervoeren op haar toekomstige internationale verbindingen tussen Amsterdam en Parijs en tussen Amsterdam en Berlijn. Dat blijkt uit een nieuwe melding die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) eind juli heeft ontvangen.

De verbindingen Amsterdam-Berlijn en Amsterdam-Parijs waren al in november 2023 bij de ACM aangemeld als zogenaamde opentoegangsdiensten. In de oorspronkelijke plannen zouden op deze treinen echter geen binnenlandse kaartjes worden verkocht. Met de nieuwe melding laat GoVolta die beperking vervallen. Reizigers kunnen daardoor ook gebruikmaken van de trein voor ritten tussen de Nederlandse stations waar de internationale treinen stoppen.

Volgens de melding wil GoVolta vanaf 28 september 2026 binnenlands vervoer aanbieden op de verbinding Amsterdam-Berlijn. Voor de route Amsterdam-Parijs staat 14 december 2026 als startdatum genoemd.

Internationale spoorvervoerders mogen in Europa op basis van open toegang commerciële treinverbindingen starten zonder concessie, mits deze diensten het economisch evenwicht van bestaande concessies niet ernstig verstoren. Daarom publiceert de ACM dergelijke meldingen.

Concessieverleners, concessiehouders en andere belanghebbende partijen kunnen binnen een maand na publicatie de ACM verzoeken te onderzoeken of de nieuwe diensten negatieve gevolgen hebben voor bestaande spoorconcessies. Alleen wanneer daarvoor voldoende aanwijzingen zijn, voert de toezichthouder een analyse uit.

Ambities op de Europese markt

GoVolta is een nieuwe private spoorvervoerder die wil inspelen op de groeiende vraag naar duurzame internationale treinreizen. Het bedrijf meldde eerder al plannen voor verbindingen tussen Nederland en verschillende Europese steden, waaronder Parijs, Berlijn, Keulen en Straatsburg. De onderneming wil daarmee concurreren met bestaande internationale treinverbindingen en tegelijkertijd een alternatief bieden voor korteafstandsvluchten.

Met het openstellen van de treinen voor binnenlandse reizigers zet GoVolta een volgende stap in de uitbouw van haar businessmodel. Daarmee kan het bedrijf niet alleen inkomsten genereren uit internationale reizigers, maar ook uit passagiers die binnen Nederland reizen.

De komende maanden zal blijken of betrokken spoorpartijen aanleiding zien om de ACM te vragen de economische impact van de nieuwe diensten nader te onderzoeken.

In het magazine van april had vakblad R&T een artikel over Hessel Winkelman, een van de oprichters van GoVolte
Trefwoorden: trein, vervoer, spoor, Parijs, Berlijn, businessmodel

CELTH



||| Nieuws |||

30/09/26
Circulaire hotelkamers ontstaan in Drenthe
Vijf Drentse hotels gaan samen met studenten en architecten aan de slag met een circulair ontwerp voor een circulaire hotelkamer.
29/09/26
Exclusief voor leden
Sunweb Group benoemt Jeroen de Swart tot CEO
Sunweb Group benoemt Jeroen de Swart als nieuwe CEO. De Swart, die sinds 2019 CFO van de groep is, start per 1 november 2026 in zijn nieuwe rol. Joyce van Donk-van Wijnen wordt CFO.
29/09/26
Exclusief voor leden
Tijdelijke camping NKC bij Abrona
Op het terrein van Abrona in Huis ter Heide stonden in de middag van 28 september campers en tenten, klonk muziek en schoven cliënten nieuwsgierig aan bij de activiteiten. Voor één middag veranderde de plek in een kleine camping.
29/09/26
Exclusief voor leden
HBX Group start Bedsonline+
B2B touroperator HBX Group start Bedsonline+. "Nu de verwachtingen van reizigers evolueren en AI de manier verandert waarop mensen reizen ervaren en boeken, wordt van reisadviseurs steeds vaker verwacht dat ze gepersonaliseerde aanbevelingen doen."
29/09/26
Toerisme Top in Groningen: Waarde aan de bestemming toevoegen
Hoe zorgt de groei van het toerisme voor waarde, en voor wie? Die vraag stond centraal tijdens de opening van de Toerisme Top 2026 vanmorgen in Groningen.
28/09/26
Exclusief voor leden
Groningen steekt 44.6 miljoen euro in aantrekkelijke bestemmingen
Groningen groeit als toeristische bestemming. Met een investering van in totaal 44,6 miljoen euro, waarvan 22,3 miljoen euro van Nationaal Programma Groningen (NPG) werken provincie, ondernemers en andere partners uit de vrijetijdssector de komende jaren aan aantrekkelijke toeristisch- recreatieve bestemmingen, routes, evenementen en voorzieningen verspreid over de provincie Groningen. Dit werd vandaag bekendgemaakt tijdens de landelijke Toerisme Top 2026 die plaatsvond in Groningen.
28/09/26
Exclusief voor leden
Verhuurcijfer Sunny Cars 29 procent procent hoger
Aanzienlijk meer Nederlandse vakantiegangers boeken dit najaar een huurauto in het buitenland. Uit een analyse van autoverhuurspecialist Sunny Cars blijkt dat het aantal boekingen met 29% is gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Vooral Spanje en Italië zijn populair.
28/09/26
Kasteel Steenenburg viert eerste verjaardag met Michelin-vermelding
Kasteel Steenenburg viert zijn eerste verjaardag met een bijzondere prestatie. Het hotel is namelijk opgenomen in de prestigieuze MICHELIN Guide Hotel Selection. Het is bovendien genomineerd voor de titel Best New Hotel bij de Entree Awards.

||| Agenda |||

27/09/26
27/09/26 t/m 02-10-26: Eurovelo
Van 30 september tot en met 2 oktober 2026 ontvangen Royal Dutch Jaarbeurs, provincie Utrecht, gemee...
30/09/26
30/09/26 t/m 04-10-26: Kampeer & Caravan Jaarbeurs 2026
30 september – 4 oktober 2026 | UtrechtOf je nu op zoek bent naar een nieuwe camper, caravan, vouw...
02/10/26
02/10/26 t/m 02-10-26: Netwerkdag Gastvrij Gelderland
Gastvrij Gelderland nodigt ondernemers, gemeenten, evenementenorganisaties en andere partners van ha...
06/10/26 t/m 10-10-26
06/10/26 t/m 10-10-26: Inspiratietour naar Salon Atlantica en Puy du Fou
Van 6 tot en met 10 oktober 2026 organiseert Pleisureworld in samenwerking met HISWA-RECRON een excl...
07/10/26 t/m 08-10-26
07/10/26 t/m 08-10-26: Positive Tourism Festival
Hoe zorgen we ervoor dat toerisme niet alleen bezoekers trekt, maar ook waarde toevoegt aan de stad ...