Geplaatst op: 09-02-2026
Auteur: Marc Gerlings

Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling

Ondertiteling drie attracties en verhalen in Efteling
De gratis Efteling-app biedt bij drie attracties en alle sprookjes een gesproken vertelling en je kunt het verhaal laten ondertitelen. 

Het gaat om de talen Nederlands, Engels, Duits én Frans. Een van de uitgangspunten van het park is dat De Efteling verbindt door de kracht van verhalen. In het Sprookjesbos en ook bij attracties. Maar wat als je deze verhalen niet goed kunt horen? Vanaf nu biedt de Efteling bij bijna alle vertellingen in het park ondertiteling aan.

Het gaat om de attracties Baron 1898, Danse Macabre en Villa Volta. De sprookjes met gesproken vertelling zijn: Assepoester, De Chinese Nachtegaal, De Indische Waterlelies, De Magische Klok, De nieuwe Kleren van de Keizer, De Prinses op de Erwt, De rode Schoentjes, De zes Dienaren, De zes Zwanen, Tafeltje dek je, Ezeltje strek je, Knuppel uit de Zak, Het Meisje met de Zwavelstokjes, Raponsje, Roodkapje, Sneeuwwitje en Vrouw Holle.
Trefwoorden: attractie, ondertiteling, vertelling, verhaal, inclusief

CELTH



||| Nieuws |||

22/05/26
Exclusief voor leden
Nederlands toerisme in de min
Er waren en zijn veel zorgen over het Nederlands verblijfstoerisme na de btw-verhoging begin dit jaar. Raken we veel toeristen kwijt die hun vakantieheil in het buitenland zoeken? Signalen uit de markt wijzen op een voorzichtige consument en bedrijven die een beentje bij moeten zetten om goede bezettingen te realiseren. Maar hoe gaat het nu werkelijk? Dat gaan we bij NRIT volgen aan de hand van cijfers van het CBS.
22/05/26
Shofshell actie in Den Haag
BlowUp Jubilee gaat vandaag feestelijk van start in de Haagse binnenstad, maar er is één kunstwerk dat zich dit jaar niet laat vastpinnen op een enkele locatie. Dat leidt tot een prijsvraag via Instagram.
22/05/26
Leiden opent centraal evenementenloket
Leiden heeft sinds 12 mei een centraal aanspreekpunt voor evenementorganisatoren: het Evenementenloket Leiden.
22/05/26
Reisapp Polarsteps wint Koning Willem 1 prijs
Een Nederlandse reisapp met wereldwijd succes, de enige producent van elektrische mobiele torenkranen ter wereld en een rolmodel in duurzame landbouw, zij wonnen de Koning Willem I Prijs 2026.
22/05/26
Eerste daling aantal luchtvaartpassagiers sinds einde corona
In het eerste kwartaal van 2026 reisden 16,2 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf nationale luchthavens in Nederland. Dat is ruim 2 procent minder dan in het eerste kwartaal van 2025.
22/05/26
ACM let ook scherp op duurzaamheid
We kennen ACM als waakhond voor de economie maar het instituut wil nu ook scherper letten op de ontwikkeling van duurzaamheid. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) publiceert de eerste editie van de Focus op Verduurzaming.
22/05/26
Hotspotkaart voor watersporters moet veiligheidsbewustzijn verhogen
Om watersporters beter voor te bereiden, lanceert de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (K...
21/05/26
Vijf verrassende vakantiebestemmingen in Spanje
Dat Spanje een ideale vakantiebestemming is, is algemeen bekend. Maar het land heeft veel meer te bi...

||| Agenda |||

26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...