Geplaatst op: 04-02-2026
Auteur: Marc Gerlings

NEMO is even voor volwassenen

NEMO is even voor volwassenen
Theatervoorstelling You’re too cute to be an astronaut. Foto Dave Pelham / NEMO.
Het techniek- en ontdekkingsmuseum NEMO is altijd op de jeugd gericht. Maar nu zijn de volwassenen aan de beurt met een speciaal gemaakt programma in de avonden in de komende maanden. Het museum zorgt ook nog voor een drankje. 

de avonden. De komende maanden opent NEMO Science Museum ’s avonds de deuren speciaal voor een volwassen publiek. Verwacht een mix van kleine expo’s en voorstellingen, films, wetenschapsquizzen, muziek en lezingen. Alles met een link naar wetenschap en technologie, bekeken vanuit verschillende perspectieven en vaak in samenwerking met partners.
 
Op donderdagavond 12 februari neemt actrice Judy Lijdsman je mee in deze komische en ontroerende onewomanshow. De theatervoorstelling You’re too cute to be an astronaut is een reis door de tijd en ruimte. Word gelanceerd naar de jaren 80 en ontmoet Judy Resnik: NASA’s tweede vrouwelijke astronaut. Wie was deze geniale ingenieur, die door de buitenwereld vanwege haar knappe verschijning vooral als vrouw geprofileerd werd?

Vanaf Judy's aanmelding voor het Space Shuttle programma, het strenge selectieproces en het mediacircus rondom de eerste ruimtevrouwen, tot de bloedstollende lancering van Challenger. De timing van deze voorstelling is extra relevant, want dit jaar is het precies 40 jaar geleden dat Space Shuttle Challenger opsteeg. Bovendien gaan we dit jaar opnieuw naar de maan: naar verwachting lanceert Artemis II in maart, met onder andere vrouwelijke astronaut Christina Koch.

Praktische informatie
Ticket: €18,50 inclusief drankje
Taal: Nederlands
Duur: 80 minuten
Locatie: Auditorium op tweede verdieping van NEMO
NEMO open: 18.30 uur. Je kunt de tentoonstelling Technium bezoeken.
Aanvang voorstelling: 20.15 uur

Meer informatie: nemosciencemuseum.nl/cuteastronaut
Trefwoorden: NEMO, museum, volwassenen, attractie

CELTH



||| Nieuws |||

20/05/26
Exclusief voor leden
'Samen steeds reisbewuster' wordt geladen in ANVR-campagnes
De ANVR lanceert de beweging ‘Samen Steeds Reisbewuster’. Met dit initiatief wil de brancheorganisatie reisorganisaties en reizigers vragen eerst even stil te staan bij het maken van bewustere reiskeuzes.
20/05/26
Retail en horeca drijft bezoek aan steden omhoog
Landelijke Data Alliantie publiceerde het jaarlijkse onderzoek naar het bezoek van de Nederlandse steden. In 2025 zijn de bezoekers tevreden met hun bezoeken en de intentie om terug te keren ligt hoog (score 4,4).
20/05/26
TUI Time Travel shop brengt je naar jaren '80 en '90
TUI opende gistermiddag aan de Haagse Dagelijkse Groenmarkt de TUI Time Travel Shop, een tijdelijke vintage reiswinkel waar 150 jaar Nederlandse reisgeschiedenis samenkomt met het boeken van de vakantie van nu.
20/05/26
Genomineerde beste B&B's van Nederland 2026
De genomineerden voor de titel ‘Beste B&B van Nederland 2026’ zijn door Stichting Bed & Breakfast Nederland bekendgemaakt.
20/05/26
Factsheets brede welvaart en Sustainable Development Goals
Vandaag publiceert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) de Monitor Brede Welvaart en de Sustainable Development Goals. Dit jaar worden tegelijkertijd ook de Factsheets Brede Welvaart voor de ministeries gepubliceerd.
20/05/26
Exclusief voor leden
Drenthe draagt 3,5 miljoen euro bij aan vernieuwing Herinneringscentrum Kamp Westerbork
De provincie Drenthe stelt een aanvullende subsidie van € 3,5 miljoen beschikbaar voor de verdere ontwikkeling van het Herinneringscentrum Kamp Westerbork. Met deze bijdrage kan worden begonnen met de eerste fase van het omvangrijke project.
19/05/26
Nederlander wil bezuinigen en doet dat op horeca en vrijetijdsuitgaven
Bank ING meldt dat huishoudens zoeken naar manieren om te bezuinigen op de uitgaven als de hoge energieprijzen blijven aanhouden. Meet stip op nummer één komen dan de uitgaven op vakantie en horeca in beeld.
19/05/26
Ondernemen in toerisme vraagt om duidelijke risicobeheersing
Ondernemen in de toeristische sector betekent werken in een omgeving die constant verandert. Seizoenen, weersomstandigheden en trends bepalen vaak de drukte. Wat vandaag populair is, kan morgen weer anders zijn. Dat maakt het vak aantrekkelijk, maar ook kwetsbaar. Wie in deze sector actief is, moet daarom niet alleen focussen op groei en beleving, maar ook op risico’s. Duidelijke risicobeheersing helpt om stabiel te blijven wanneer omstandigheden onverwacht veranderen.

||| Agenda |||

26/05/26
26/05/26 t/m 26-05-26: Masterclass Interne Gastvrijheid
Hoe ga je om met alle 'lastige' (jong) medewerkers? Wat is het fundament voor succes? dinsdag 2...
28/05/26
28/05/26 t/m 28-05-26: LDA Kennisdag 2026 - Verhalen vertellen met data
Hoe vertaal je complexe data en analyses naar een begrijpelijk, overtuigend verhaal en maak je daarm...
09/06/26
09/06/26 t/m 09-06-26: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2026
Breda University of Applied Sciences is trots om op 9 juni 2026 de derde editie van het European Sus...
10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...