Geplaatst op: 15-12-2025
Auteur: Marc Gerlings

Rotterdam Ahoy Convention Centre (RACC) bestaat vijf jaar

Rotterdam Ahoy Convention Centre (RACC) bestaat vijf jaar
Het Rotterdam Ahoy Convention Centre (RACC) bestaat in december 2025 vijf jaar. Dat was geen makkelijke introductie. Nederland zat volop in de coronaperiode en bijeenkomsten waren vaak niet mogelijk.
 
"Vijf jaar geleden openden we het Rotterdam Ahoy Convention Centre met een visie: een multifunctionele congreslocatie met het grootste auditorium van Nederland (RTM Stage) toevoegen aan de bestaande hallen en Ahoy Arena. Dit kwam tot stand in nauwe samenwerking met de stad Rotterdam om zo meer (inter)nationale bezoekers te trekken met een spin-off qua kennis en bestedingen voor de stad.” zegt Jolanda Jansen, Directeur bij Rotterdam Ahoy. "Hoewel de start ten tijde van de covidpandemie niet ideaal was, kunnen we nu zeggen dat onze visie werkelijkheid is geworden.”

Legacy aan meetings & congressen

Van het EAIE congres in 2023 (European Association for International Education) tot het EACR Congress 2024 (European Association for Cancer Research), de afgelopen jaren vond een grote diversiteit aan zakelijke bijeenkomsten in het convention centre plaats. Organisatoren kunnen gebruikmaken van het flexibele convention centre in combinatie met de beurshallen in Ahoy. Congressen kunnen hierdoor meegroeien: wat klein begint, kan uitgroeien tot een grootschalig congres, zoals het World Hydrogen Summit, dat al meerdere jaren succesvol terugkeert naar Rotterdam Ahoy.

Internationale zichtbaarheid

Ook de komende jaren staan grote events gepland, waaronder DIA Europe 2026, het European Renal Association (ERA) Congres 2027 en het International Conference of Museums (ICOM) in 2028. "Vanaf de opening hebben we met volle inzet gewerkt aan het vergroten van onze internationale zichtbaarheid. Het is geweldig om nu het resultaat daarvan te gaan zien met grote internationale congressen die op de agenda staan. Dat we inmiddels niet alleen worden vergeleken met havensteden of zogenoemde second-tier bestemmingen, maar meedoen op wereldniveau, maakt mij enorm trots.” zegt Karin Segers, Director of Conventions bij Rotterdam Ahoy.  

Waardevolle bezoekers met impact

Dankzij samenwerkingen met partners zoals Rotterdam Partners en het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC), maar ook het Havenbedrijf Rotterdam en het Erasmus MC trekt het RACC steeds meer internationale congressen aan. 

"De opening van het Rotterdam Ahoy Convention Centre heeft onze internationale congrespositie enorm versterkt. Dankzij de schaal, flexibiliteit en professionaliteit van het RACC kunnen we nu evenementen aantrekken die voorheen niet eens binnen ons bereik lagen. Het RACC heeft niet alleen onze gezamenlijke ambities kracht bijgezet, maar ook bevestigd dat Rotterdam volwaardig meedraait in de mondiale top. We zijn trots op onze mooie en goede samenwerking en kijken uit naar de komende jaren van verdere groei en impact.” zegt Eveline van der Pluijm, Manager Convention Bureau bij Rotterdam Partners. 

Naast de waardevolle economische spin-off, ziet het centre dat congresbezoekers steeds vaker de kans krijgen om iets terug te doen voor de stad via een legacyprogramma, waarmee zij een blijvende bijdrage leveren aan de lokale gemeenschap. Tijdens het World Seed Congress 2024 heeft de International Seed Federation een bloemenborder aangelegd en ingezaaid langs de wandelroute naar Zuidplein om de biodiversiteit in de lokale omgeving te vergroten.
Trefwoorden: Ahoy, convention

CELTH



||| Nieuws |||

05/05/26
Meerdaagse conferentie over duurzaam en regeneratief toerisme in Waddengebied
Van 7 tot en met 9 september vindt op Ameland de meerdaagse conferentie WadNext plaats. De provincie Fryslân organiseert het evenement om professionals uit beleid, ondernemerschap en onderzoek samen te brengen rond de vraag hoe toerisme kan bijdragen aan natuur, gemeenschap en economie.
27/03/26
Trendcongres 2026 biedt podium aan NL Tourism Research Network: nieuwe inzichten over toerisme, mobiliteit en migratie
Tijdens het Trendcongres Toerisme & Vrijetijd 2026, dat op 2 april plaatsvindt bij Saxion Hogeschool in Deventer, organiseert het #NLTourismResearchNetwork opnieuw een speciale onderzoekssessie. Deze jaarlijkse bijeenkomst is inmiddels een vast onderdeel van het congresprogramma en brengt onderzoekers uit heel Nederland samen rond actuele transities in toerisme, mobiliteit en samenleving.
20/02/26
Meertalige bezoekerservaringen
Nederland ontvangt jaarlijks een groeiende internationale bezoekersstroom, waardoor musea, attractieparken en andere leisure-organisaties steeds vaker investeren in meertalige bezoekerscommunicatie. Daarbij speelt digitale toegankelijkheid een steeds grotere rol, mede door toenemende aandacht voor WCAG 2.1-richtlijnen binnen de sector.
01/10/25
ENTER2026: Waar digitale innovatie en toerisme samenkomen
Van 27 tot 30 januari 2026 vindt op de campus van Breda University of Applied Sciences het jaarlijkse ENTER congres plaats, hét internationale congres voor e-tourism en digitalisering in leisure, toerisme en hospitality.
09/07/25
CELTH Industry Day brengt wetenschap en praktijk samen tijdens World Leisure Congress
Op woensdag 27 augustus 2025 organiseert het Centre of Expertise Leisure, Tourism & Hospitality (CELTH) de Industry Day tijdens het World Leisure Congress in Breda. Deze dag vormt de brug tussen wetenschap en praktijk in de leisure-, toerisme- en hospitalitysector.
18/06/25
Zandvoort lanceert vernieuwde toeristische website met directe boekingsoptie
Zandvoort zet een grote stap vooruit in het toerisme met de lancering van een vernieuwde, drietalige website: VisitZandvoort.nl, VisitZandvoort.de en VisitZandvoort.com. . De website heeft een moderne, organische uitstraling en is nu gebruiksvriendelijker en rijker aan regionale content.
02/06/25
HZ Kenniscentrum zoekt onderzoeker toerisme
HZ Kenniscentrum Kusttoerisme is dé kennispartner van de Zeeuwse vrijetijdssector zoekt een onderzoeker toerisme.
21/05/25
Werkveldkandidaten gezocht voor Professional Doctorate in Leisure, Tourism & Hospitality
CELTH zoekt voor de professional doctorate kandidaten uit het werkveld. De PD biedt organisaties de kans om voorop te lopen in innovatie binnen de LTH-sector. Het traject, dat vier tot zes jaar duurt, combineert praktijkgericht onderzoek met concrete interventies.