Geplaatst op: 08-10-2025
Auteur: Marc Gerlings

Najaarscampagne Friesland 'Opfriesen'

Najaarscampagne Friesland 'Opfriesen'
Campagnebeeld Opfriesen. Foto: Merk Fryslân
We gaan weer Opfriesen! Opladen zoals dat alleen in Friesland kan. Merk Fryslân zet de provincie neer als bestemming om actief op uit te gaan en daarmee je batterij op te laden. Ook al is het najaar en kouder, je wordt er warm van.

Dit is in een alinea het beeld dat de toerist naar Friesland door de campagne kan ervaren. Frisse wind die je hoofd leegmaakt. Avonturen die je energie geven. Met de laarzen aan door de waterrijke natuur, oesters rapen en kwelderwandelingen maken op het wad of mountainbiken in Nationaal Park Drents-Friese Wold. Je kunt sterrenkijken in het donkerste stukje Nederland, cityhoppen langs elf sfeervolle stadjes vol cultuur of natuurlijk de Elfstedentocht rijden – met de fiets, camper of zelfs in de winter varend. En daarna die heerlijke beloning van warmte en gezelligheid. Of zoals Friezen zeggen: smûk. Pik een cultureel festivalletje mee, plof neer in een knus café met een streekbiertje of schuif aan tafel voor een culinair hoogstandje met verse ingrediënten van het land.

In de jaarlijks terugkerende najaarscampagne vertelt dmo Merk Fryslân waarom Friesland de perfecte plek is om op te laden. We nodigen avontuurzoekers uit om de herfst- en winterblues thuis te laten en te ontdekken hoe leuk het is om te leven als een Fries.

Waarom deze campagne?

Merk Fryslân zet deze najaarscampagne in vanuit haar visie op seizoensverlenging. Door toerisme te spreiden over het gehele jaar werken we aan jaarrond inkomsten voor bewoners en ondernemers. Ook zorgt dit voor levendigheid en activiteiten in de rustigere periodes van het jaar. De komende maanden zal Opfriesen op verschillende plekken in Nederland online en offline te zien zijn. Of bekijk de webpagina van de campagne.
 
Trefwoorden: campagne, Friesland, Merk Fryslân, marketing, communicatie

CELTH



||| Nieuws |||

06/02/26
Op zoek naar oplossingen voor ruimte in toerisme?
Hoe creëer je die ruimte, fysiek, mentaal én maatschappelijk? Tijdens het Trendcongres Toerisme 2026 ontdek je concrete oplossingen, nieuwe perspectieven en inspirerende voorbeelden die je direct kunt toepassen in jouw werk. Extra voordeel: het gunstige Early Bird-tarief staat open.
06/02/26
Exclusief voor leden
PureCamp nieuw Nederlands merk in vouwwagens
Met de introductie van PureCamp #ONE betreedt een nieuw Nederlands merk de markt van vouwwagens. Opvallend in een markt die niet makkelijk is. De opzettijd, altijd een belangrijk argument voor kampeerders, levert dat voordeel op dat tot een marktaandeel kan leiden.
06/02/26
Exclusief voor leden
Nieuw theater in Bijlmer
Gemeente Amsterdam laat een nieuw Bijlmer Parktheater bouwen op het Anton de Komplein en het huidige theater wordt behouden.
06/02/26
Consument geeft meer uit aan horeca en recreatie
In december 2025 hebben huishoudens 0,8 procent meer goederen en diensten aangeschaft dan in december 2024, meldt het CBS. Ze kochten zowel meer goederen als meer diensten, zoals horeca, vervoer en cultuur.
05/02/26
Exclusief voor leden
Zelf driften: Duinrell introduceert nieuwe auto-attractie
Naast de nieuwe Kikker8baan opent Duinrell komend seizoen nog een nieuwe attractie in het park: de Duinrell Drifter. In deze attractie besturen bezoekers zelf hun rit en bepalen zij met een hendel hoeveel zij ‘driften’.
05/02/26
Exclusief voor leden
Varend Corso heeft alle dorpskernen aan boord
Tijdens de startbijeenkomst van Varend Corso Westland, gisteravond bij Intratuin ‘s-Gravenzande was het enthousiasme groots. Alle Westlandse dorpskernen op de route doen mee met de editie van 2026.
05/02/26
Kennisprogramma en awardceremonie Dagrecreatie Live
Op 12 februari 2026 opent Dagrecreatie Live haar deuren in Evenementenhal Gorinchem. Dit nieuwe event voor professionals in de dagrecreatie staat in het teken van talkshows over onderwerpen als gastbeleving en innovatie, presentaties van vakspecialisten en een awardceremonie.
05/02/26
Begrote opbrengst toeristenbelasting stijgt met 9,0 procent
In 2026 verwachten gemeenten 15,3 miljard euro te ontvangen uit heffingen, 6,5 procent meer dan een jaar eerder. Wie de cijfers van CBS doorneemt ziet dat de toeristenbelasting een stuk hoger uitvalt, namelijk 9%. De verschillen in toeristenbelasting zijn groot.

||| Agenda |||

10/02/26
10/02/26 t/m 10-02-26: Kennistafel 5: De kracht van het landschapsontwerp als meerwaarde voor het vakantiepark
Datum: 10 februari 2026Locatie:  Molecaten Park Landgoed Ginkelduin Scherpenzeelseweg 53  ...
12/02/26
12/02/26 t/m 12-02-26: Dagrecreatie Live: het nieuwe ontmoetingspunt voor ondernemers in de dagrecreatie
Na twee edities van Recreatie Next Level is het op 12 februari in Evenementenhal Gorinchem tijd voor...
13/02/26 t/m 15-02-26
13/02/26 t/m 15-02-26: Fiets en Wandelbeurs
De Fiets en Wandelbeurs 2026. Drie dagen vol inspiratie, routes, outdoormateriaal, lezingen en vakan...
09/03/26
09/03/26 t/m 09-03-26: Nationaal Congres Evenementen 9 maart 2026
11? NCE is in Zandvoort op 9 maart 2026. De gemeente heeft zich, in samenwerking Zandvoort Marketing...
10/03/26
10/03/26 t/m 10-03-26: Opendeurdag Experience Factory Antwerpen; Europa’s grootste Indoor FEC Attractie
Primeur Langste E-Kart circuit van Europa en TimeMissionDatum: dinsdag 10 maart 2026Locatie: Michiga...