Geplaatst op: 30-09-2025
Auteur: Marc Gerlings

KWbN NBTC en Wandelnet houden eerste nationale wandelweekend

KWbN NBTC en Wandelnet houden eerste nationale wandelweekend
Het allereerste Nationale Wandelweekend vindt plaats op 1 en 2 november 2025. Tijdens dit weekend, dat in het teken staat van de Clean-Up Walk, nodigen Koninklijke Wandelbond Nederland (KWbN), Wandelnet en het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) wandelaars in heel Nederland uit de wandelpaden schoon te maken. 

Deelnemers aan dit gratis digitale evenement gaan in hun eigen omgeving op pad en maken al wandelend de paden afvalvrij. Zo maken we samen meer ruimte voor wandelen.

Wandelaars zijn het liefst actief in de natuur, bleek ook uit het recente Wandelonderzoek van KWbN. Met de Clean-Up Walk kunnen zij iets terugdoen voor die natuur. De deelnemers aan het unieke evenement wandelen en ruimen onderweg meteen zwerfafval op. Met de Wandel.nl app is de wandeling niet alleen een ‘opruimrondje’, maar worden de deelnemers onderweg verrast met motiverende en inspirerende berichten.

Deelnemers aan de Clean-Up Walk wandelen op 1 en/of 2 november in hun eigen omgeving en op een eigen tijdstip. Ook de route en de afstand die zij lopen kiezen ze zelf. Na afloop ontvangt de deelnemer via de app een digitale badge. Samen kleuren de deelnemers zo Nederland – letterlijk - groen. Een kaart in de app toont de voortgang. De eerste 1.000 inschrijvers ontvangen bovendien een gratis clean-up set thuisgestuurd. Met deze afvalgrijper en handschoenen kunnen de wandelaars goed voorbereid van start! Schrijf je nu in via: www.wandel.nl/clean-up-walk/.

Tijdens het Nationale Wandelweekend willen de organiserende partijen, KWbN, Wandelnet en NBTC zoveel mogelijk mensen in het hele land in beweging brengen. Met de Clean-Up Walk willen de organisaties een extra stimulans bieden om de wandelschoenen aan te trekken. Het evenement is geschikt voor zowel kinderen als volwassenen en voor zowel doorgewinterde wandelaars als deelnemers die het liever bij een kort ommetje houden.
Trefwoorden: wandelen, recreatie

CELTH



||| Nieuws |||

05/06/26
Leonard Geluk wordt de nieuwe algemeen directeur van Natuurmonumenten
Leonard Geluk is nu nog algemeen directeur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en volgt bij Natuurmonumenten Pim van der Feltz op. Geluk zal 1 oktober 2026 bij Natuurmonumenten starten.
05/06/26
Kenniscentrum Kusttoerisme onderzoekt invloed toerisme op brede welvaart Zeeuwen
In samenwerking met Kenniscentrum Zeeuwse Samenleving start HZ Kenniscentrum Kusttoerisme een nieuw onderzoek naar de invloed van toerisme op de brede welvaart van de Zeeuwen.
03/06/26
Toegankelijk toerisme: All aboard?
Het boek ‘All Aboard: de transitie naar toegankelijk toerisme’ markeert groeiende aandacht voor inclusie binnen toeristische sector.
03/06/26
Menselijke connectie blijft de heilige graal in onze sector
Digitalisering, personeelskrapte en een nieuwe generatie op de werkvloer: de recreatiesector staat niet stil. Maar hoe bouw je in deze dynamische tijd een bedrijf waar mensen nóg graag willen werken? Het antwoord is simpel: interne gastvrijheid.
02/06/26
Beleving Titanic in Utrecht
Deze zomer is Utrecht het toneel van een van de bekendste historische beleving van de 20e eeuw, de ondergang van de Titanic.
02/06/26
VVV stadion De Kraal terug naar de natuur
Het oude VVV-voetbalcomplex De Kraal aan de Kaldenkerkerweg in Venlo is in handen gekomen van natuurorganisatie Limburgs Landschap.
01/06/26
Kasteelruïne Ter Elst weer open voor bezoek
Op 31 mei heropenden Stichting Kempens Landschap en het lokaal bestuur van Duffel de kasteelruïne Ter Elst. Na een intensief restauratietraject krijgt het historische kasteel een nieuwe invulling als publieke belevingsplek.
01/06/26
Johan van de Gronden voorzitter Natuurmonumenten
Johan van de Gronden is benoemd tot nieuwe voorzitter van Natuurmonumenten. De ledenraad stemde op 30 mei in met deze benoeming. Van de Gronden neemt het voorzitterschap over van Jeroen Dijsselbloem, die na ruim zeven jaar vertrekt.

||| Agenda |||

08/06/26
08/06/26 t/m 08-06-26: Recreatieve projectontwikkelingen: masterclass voor gemeenten
Recreatieve ontwikkelingen vragen om betere afwegingen: nieuwe masterclass voor gemeenten. Onder lei...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
07/09/26 t/m 09-09-26
07/09/26 t/m 09-09-26: Wadnext conference
From 7 to 9 September 2026, WadNext Conference brings together policymakers, destinations,...
17/11/26 t/m 19-11-26
17/11/26 t/m 19-11-26: Recreatie Vakbeurs 2026
Recreatie Vakbeurs is hét jaarlijkse ontmoetingsmoment voor de recreatiebranche in de Benelux...