Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 07-04-2025
Auteur: redactie
Uitgever: NRIT Media

Lancering nieuwe fietsbeleving in Vlaanderen: de iCONS Challenge

Ontdek de iconen langs de icoonfietsroutes en ontvang een oorkonde

Lancering nieuwe fietsbeleving in Vlaanderen: de iCONS Challenge

Toerisme Vlaanderen heeft samen met de Provinciale Toeristische Organisaties de iCONS Challenge gelanceerd, een nieuwe fietsbeleving die vakantiefietsers uitdaagt om de 56 iconen langs de icoonfietsroutes in Vlaanderen te ontdekken. 


Deze iconen voegen een extra dimensie toe aan de icoonfietsroutes, een netwerk van 9 thematische langeafstandsfietsroutes om het mooiste van Vlaanderen te ontdekken tijdens een fietsvakantie.

 

De 56 iconische locaties vertegenwoordigen het mooiste van Vlaanderen en zijn stuk voor stuk fotogenieke pareltjes. De iconen zijn zeer divers: van wereldberoemde trekkers zoals het Steen in Antwerpen over opvallende landmarks zoals het doorkijkkerkje in Borgloon en de Muur van Geraardsbergen tot verborgen pareltjes zoals het Plateau van Duisburg in Vlaams-Brabant.

 

De iCONS Challenge: ontdek en fotografeer de iconen

De uitdaging is simpel: fiets een volledige icoonfietsroute en maak bij elk icoon een foto. Wie erin slaagt alle iconen van een icoonfietsroute vast te leggen, kan de foto’s via de website inzenden en ontvangt een speciale beloning voor die route: een frame-sticker voor op de fiets en een officiële oorkonde als bewijs van het succesvol voltooien van de icoonfietsroute.

 

De iconen zijn duidelijk aangeduid met herkenbare bordjes. Een QR-code biedt fietsers meer digitale informatie over het icoon en de omgeving. Een digitale overzichtskaart op www.icoonfietsroutes.be toont je tevens welke iconen er op het traject liggen.

Link: https://www.icoonfietsroutes.be/
Trefwoorden: Fietsbeleving, iconen, vakantiefietsers

CELTH



||| Nieuws |||

19/06/25
Corendon gaat samenwerking aan voor culinaire excursies
Corendon werkt sinds mei samen met het internationale platform ResiRest. ResiRest biedt food-excursies in onder meer de Turkse regio Antalya aan. Een uitrol naar andere destinaties staat op de planning.
18/06/25
Nederlanders kiezen massaal voor zekerheid op vakantie
Een zorgeloze vakantie begint voor veel Nederlanders met een goede voorbereiding. Uit onderzoek van Allianz Direct blijkt dat 77% van de Nederlanders een reisverzekering heeft of afsluit. Daarbij kiest 24% voor een doorlopende verzekering, terwijl 22% een kortlopende variant verkiest.
18/06/25
Tourist Info punt in Zweeler kerk
Op 20 juni vindt de officiële aftrap van het uitvoeringsplan ‘Kiemen in Drentse grond’ plaats door het openen van de Tourist Info in de Zweeler Kerk.
18/06/25
Exclusief voor leden
B&B De Hoenderkamp de beste van Nederland in 2025
B&B De Hoenderkamp in het Overijsselse Beuningen is uitgeroepen tot de Beste Bed & Breakfast van Nederland 2025.
17/06/25
Binnenlandse vakantiegangers stoten meer CO2-uit, eco-efficiency wel omhoog
De CO2-uitstoot ten gevolge van binnenlandse vakanties groeide in 2023 harder dan het aantal vakanties. De zogenaamde eco-efficiency verbeterde wel, van 2,24 verdiende euro naar 2,33 euro per kilogram uitgestote CO2. Dat blijkt uit een studie van de Breda University of Applied Sciences en NBTC.
13/06/25
Vliegtickets en prijzen overnachtingen vakantieparken drukken inflatie
De inflatie is gedaald van 4,1 in april naar 3,3 procent in mei van dit jaar, meldt CBS. Bijzonder i...
12/06/25
Mijlpaal EuroParcs Enkhuizer Strand: eerste gasten gearriveerd
Vrijdag 6 juni arriveerden de eerste gasten voor hun vakantie op EuroParcs Enkhuizer Strand aan het IJsselmeer.
06/06/25
Exclusief voor leden
Voorbereid op de regels toegankelijkheid websites en apps?
Vanaf 28 juni 2025 gelden regels voor de toegankelijkheid van websites en apps waarop bedrijven producten of diensten aanbieden. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat toezicht houden op de toegankelijkheid van e-handelsdiensten en elektronische communicatiediensten.