Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 11-04-2025
Auteur: Ton Vermeulen
NRIT
Publicatie: RT202501

Forecast 2035 in vijf visuals

Forecast 2035 in vijf visuals

In 2035 zal Nederland naar verwachting 61 miljoen verblijfsgasten ontvangen, 24% meer dan in 2023. Ons land kan dan rekenen op 12 miljoen extra gasten in vergelijking met 2023. Dat staat in de nieuwe verwachting voor het verblijfstoerisme naar Nederland ‘Forecast 2035’ die door NBTC en CELTH is ontwikkeld in het Data & Development Lab.

Het onderzoek begon met een landelijke prognose, bottom-up opgebouwd vanuit belangrijkste herkomstlanden voor het Nederlands toerisme. De onderzoekers hebben vervolgens data ingekocht bij Oxford Economics, die een inschatting gaven van het aantal verblijfsgasten per herkomstland tot en met 2033. Dat instituut heeft een heel uitgebreid macro-economisch model, waarin met allerlei factoren rekening wordt gehouden. Op dat model is door de Nederlandse onderzoekers voortgebouwd met cijfers van het CBS en verder verfijnd door experts in de buitenlandse vestigingen van NBTC.

Totaal aantal verblijfsgasten in Nederland, naar herkomstmarkt.

Totaal aantal verblijfsgasten in Nederland, naar herkomstmarkt.

Ontwikkeling verblijfstoerisme in Nederland.

Ontwikkeling verblijfstoerisme in Nederland.

Aantal verblijfsgasten uit top 11 internationale herkomstlanden in 2035.

Aantal verblijfsgasten uit top 11 internationale herkomstlanden in 2035.

Toename aantal verblijfsgasten uit top 11 internationale herkomstlanden in 2035 t.o.v. 2023.

Toename aantal verblijfsgasten uit top 11 internationale herkomstlanden in 2035 t.o.v. 2023.

Ontwikkeling aantal verblijfsgasten naar herkomstregio en -land voor Nederland

Ontwikkeling aantal verblijfsgasten naar herkomstregio en -land voor Nederland

Verder lezen

Alle over de Forecast 2035, inclusief de provinciale prognoses, staat op een speciale themapagina van NBTC. Nieuwsgierig hoe de Forecast tot stand is gekomen? Lees dan het achtergrondinterview met Diana Korteweg Maris (CELTH) en Eelco Snip (NBTC).
Trefwoorden: lda, beleid, toerisme, verwachtingen, voorspellingen, inkomend toerisme, binnenlands toerisme, vakanties, zakelijk toerisme

CELTH



||| Nieuws |||

18/06/25
Tourist Info punt in Zweeler kerk
Op 20 juni vindt de officiële aftrap van het uitvoeringsplan ‘Kiemen in Drentse grond’ plaats door het openen van de Tourist Info in de Zweeler Kerk.
17/06/25
Exclusief voor leden
Pocketpark Houthavens Botanique open
Prinses Margarita opende in de Amsterdamse Houthavens het Houthavens Botanique. Dit groene pocketpark, een samenwerking van Heren2, Boomkwekerij Ebben en Erwin Stam Tuinstudio, benadrukt het belang van groenbeleving.
17/06/25
Caroline Belt wordt directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation.
Met ingang van 1 juli start Caroline Belt als directeur-bestuurder voor de Van Gogh Sites Foundation. Caroline neemt hiermee het stokje over van Frank van den Eijnden die in de afgelopen 15 jaar Van Gogh in Brabant op de kaart heeft gezet en Simone van der Heiden die vanaf 2022 mede de directie heeft gevoerd.
12/06/25
Exclusief voor leden
Texel krijgt betere kustbescherming
Noord-Holland kiest voor 4 maatregelen die de zuidwestkust van Texel beschermen tegen hoogwater, de natuur versterken en ruimte geven aan recreatie.
10/06/25
Exclusief voor leden
Elektrisch op pad bij Fletcher Hotels: Opel Rocks beschikbaar voor gasten
Fletcher Hotels biedt gasten vanaf deze zomer een nieuwe, duurzame manier om de omgeving te verkennen: de elektrische Opel Rocks. In samenwerking met Opel en mobiliteitspartner SURE Mobility worden 140 van deze compacte stadsauto’s ingezet bij hotels in toeristische regio’s.
06/06/25
Hart van Limburg en Smart-market bundelen krachten voor zorgeloos boeken van toeristische arrangementen
Beleving, gemak en verbinding staan centraal in een nieuwe samenwerking tussen VVV Hart van Limburg en het innovatieve boekingsplatform Smart-market. Samen willen zij het toeristisch aanbod in Midden-Limburg toegankelijker en aantrekkelijker maken voor bezoekers én ondernemers.
04/06/25
Internationaal World Leisure Congress strijkt neer in Breda
Van 25 tot en met 28 augustus is Breda het toneel van het achttiende World Leisure Congress. Dit prestigieuze, tweejaarlijkse evenement brengt zo’n vijfhonderd academici en professionals uit de vrijetijdssector samen om te praten over het thema ‘Leisure for a Better Society’.
03/06/25
Klimrijk Brabant verwelkomt 15.000ste bezoeker tijdens jubileumjaar
Het vijftienjarig jubileum van het park was een mooie aanleiding om de 15.000ste bezoeker extra in het zonnetje te zetten.