Geplaatst op: 21-03-2025
Auteur: Marc Gerlings

Keukenhof open tot 11 mei 2025

Keukenhof open tot 11 mei 2025
Foto: Keukenhof.
Keukenhof 2025 is op donderdag 20 maart geopend! De aankomende weken tot en met 11 mei zullen meer dan een miljoen mensen vanuit de hele wereld Keukenhof bezoeken. Natuur blijkt ook goed te zijn voor het brein.

Tijdens de opening voor genodigden op 18 maart jl. nam professor dr. Erik Scherder, hoogleraar neuropsychologie de zaal mee in een interessant college over het effect van bloemen op het menselijk brein. Uit uitgebreid onderzoek is gebleken dat wandelen in een natuurlijke omgeving een positief effect heeft op cognitieve functies. Daarnaast werkt het kijken naar bloemen stress verminderend. Beide dingen komen mooi samen in Keukenhof. 

"Het is begrijpelijk dat uit de studies blijkt dat je meer tot ontspanning komt, je bloeddruk daalt en je minder stressgevoel ervaart wanneer je in een omgeving zoals Keukenhof wandelt," vertelt professor Scherder. Hij vervolgde: "Zeker in tijden zoals nu, waarin het stressniveau vaak hoog is, is het fijn om zo’n plek tot je beschikking te hebben zoals wij in Nederland."

De officiële openingshandeling werd verricht bij het nieuwe entreegebouw bij parkeerplaats 2, door algemeen directeur Sandra Bechtholt. Om de bezoekers beter te spreiden is er een tweede entreegebouw. Bij de bouw, maar ook bij het gebruik van de faciliteiten, wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met duurzaamheid. Zo worden de toiletten in dit gebouw doorgespoeld met opgevangen regenwater.

Keukenhof is in 2025 geopend van 20 maart tot en met 11 mei. In het historische park van 32 hectaren zijn in totaal weer zo’n zeven miljoen bloeiende tulpen, hyacinten, narcissen en andere bolgewassen te bewonderen. Daarnaast leveren zo’n zeshonderd kwekers bloemen en planten als onderdeel van de bloemenshows in de paviljoens. Tickets zijn verkrijgbaar via www.keukenhof.nl.
Trefwoorden: Keukenhof, attractie, toerisme, evenement

CELTH



||| Nieuws |||

12/06/26
Exclusief voor leden
ANWB start ploeg pechhulp in vakantielanden
Terwijl heel Nederland zich opmaakt voor een sportieve zomer, stuurt ANWB haar eigen ‘gele selectie’ van 30 wegenwachten Europa in om vakantiegangers snel en veilig te helpen.
12/06/26
"Een maximumsnelheid testen op fietspaden is begrijpelijk, maar pakt het onderliggende probleem niet aan." meldt Paul van de Coevering op het nieuws dat in de gemeente Houten op een druk fietspad de maximum snelheid van 20 km wordt onderzocht.
12/06/26
Station Baarn aantrekkelijke buitenpoort voor recreatie
Station Baarn is sinds woensdag 10 juni officieel de eerste zogeheten ‘Buitenpoort’ op de Utrechtse Heuvelrug. Je vindt er makkelijk de aansluiting op de wandelpaden.
11/06/26
Twee Michelinsterren voor Burgers' Zoo
Dierenpark in Arnhem, Koninklijke Burgers’ Zoo is door Michelin ook in 2026 bekroond met twee Michelinsterren. In de Michelin Reisgids worden sterren toegekend aan toeristische bezienswaardigheden en het Arnhemse dierenpark is de enige dierentuin in Nederland met deze hoge waardering.
11/06/26
Willem de Kok wordt directeur-bestuurder Groningen & Partners
Willem de Kok begint op 1 juli als directeur-bestuurder van Groningen & Partners. Hij volgt daarmee Elsa Weelink op, die vorige maand haar vertrek per diezelfde datum aankondigde.
11/06/26
Opening Vismigratierivier in 2027 leidt tot internationale conferentie
In 2027 staat een bijzonder moment gepland bij de Afsluitdijk: de opening van de Vismigratierivier. Het zorgt er ook voor dat de internationale Fish Passage Conference naar Nederland komt.
10/06/26
Exclusief voor leden
Provincie Noord-Holland kiest nieuwe route Duinfietspad
Gedeputeerde Staten van Noord-Holland kiest een alternatieve route voor het door duinzand bedekte fietspad op de Blijdensteinsweg, tussen Bergen aan Zee en Schoorl aan Zee.
10/06/26
Krista Samsom programmamanager Heilzame Badplaats
Half mei is Krista Samsom gestart als programmamanager Heilzame Badplaats bij Noordwijk Marketing. Met deze nieuwe rol krijgt de verdere ontwikkeling van Noordwijk als Heilzame Badplaats extra focus en slagkracht.

||| Agenda |||

10/06/26 t/m 13-06-26
10/06/26 t/m 13-06-26: International Adventure conference
Samen met de Adventure Tourism Research Association (ATRA) en Wageningen University & Research (...
18/06/26
18/06/26 t/m 18-06-26: Atlasfestival 2026
Het Atlasfestival 2026 op 18 juni 2026 is in de Stadsgehoorzaal Kampen. Dit jaar staan we stil bij h...
23/06/26
23/06/26 t/m 23-06-26: Vakdag Indoor recreatie en vakantieparken
incl. uitgebreid kennisprogramma & netwerk receptieDinsdag 23 juni 2026Dagrecreatie en verblijfs...
25/06/26
25/06/26 t/m 25-06-26: HR-meeting Reiswerk
De eerste HR-meeting van 2026 komt er weer aan. Speciaal voor HR-professionals in de reisbranche. Ti...
26/06/26
26/06/26 t/m 26-06-26: Congres Vitale Vakantieparken Overijssel
Deze dag draait om kennis delen, ideeën opdoen en samen concrete oplossingen vinden voor de uitdagi...