Deze website maakt gebruik van cookies.Meer informatieDeze melding verbergen

Geplaatst op: 05-02-2025
Auteur: Marc Gerlings

Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025

Laatste jaar uitvoeringsprogramma BRTN 2020-2025
Dit jaar markeert het laatste jaar van de uitvoering van het Basisrecreatietoervaartnet (BRTN) 2020-2025. Tegelijkertijd wordt er gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor de periode vanaf 2026, waarin de rol van AI toeneemt.

Het BRTN is een netwerk van doorgaande vaarwegen voor de recreatievaart, zoals vastgelegd in de Basisvisie Recreatietoervaartnet Nederland. Zowel het Rijk als de provincies waarborgen deze vaarwegen binnen hun beheergebieden met behulp van eigen instrumenten.

Waterrecreatie Nederland organiseert in het kader van de bestuurlijke afspraken BRTN diverse overleggen. Dit omvat zowel bijeenkomsten met betrokken overheden als gebruikersoverleggen met vertegenwoordigers van gebruikersgroepen. Daarnaast wordt er continu advies gegeven over beheer, onderhoud en ontwikkeling van het BRTN, met een focus op borging en het benutten van kansen.

Kennis
Ook in 2025 worden diverse activiteiten uitgevoerd op het gebied van kennis en data, waaronder:
- Actualisatie van BRTN-gerelateerde GIS-data en kaartviewers.
- Uitvoering en rapportage van het Watersportonderzoek 2024.
- Actualisatie van de factsheet Economische waarde.
- Uitbreiding van de AI-methode om recreatievaartuigen niet alleen te tellen, maar ook te classificeren.

BRTN 2026 en later
In 2025 wordt gewerkt aan het opstellen van nieuwe bestuurlijke afspraken voor het BRTN, die vanaf 2026 van kracht zullen zijn. Deze afspraken worden mede gebaseerd op een evaluatie van de huidige bestuurlijke afspraken, met als doel een passende agenda voor de komende zes jaar.
Trefwoorden: varen, waterrecreatie, beleid, uitvoering, kennis

CELTH



||| Nieuws |||

13/05/25
Klimaatrisico’s voor toeristische bestemmingen ontrafeld
CELTH onderzoekt samen met de Travel Foundation en Risklayer de klimaatrisico’s die bestemmingen lopen. Inmiddels doen wereldwijd zes bestemmingen mee aan de pilot die nog open staat voor meer deelnemers.
13/05/25
De vernieuwde LF Basiskaart is er - onmisbare kaartenset voor fietsvakanties
Stichting Landelijk Fietsplatform lanceert een vernieuwde versie van de populaire fietsatlas met een actueel overzicht van alle LF-routes en knooppunten.
08/05/25
Elektrische Efteling-stoomtrein rijdt eerste rondje
Na een jaar in Engeland te zijn geweest voor een onzichtbare metamorfose reed Aagje haar eerste rondje met een elektrische aandrijving.
02/05/25
Delft Beloont Duurzaam Bezoek met Nieuw Initiatief D'serve
Delft lanceert een uniek initiatief, D'serve, dat bezoekers aanmoedigt en beloont voor duurzaam gedrag. Door te kiezen voor duurzame activiteiten, mee te helpen de stad schoon te houden of per fiets te komen, kunnen bezoekers beloningen verdienen.
02/05/25
Onemeeting officieel B Corp: certificering bevestigt duurzame koers
Het boekingsplatform voor vergaderruimtes Onemeeting heeft onlangs de officiële B Corp-certificering ontvangen.
18/04/25
Toerisme & Recreatie Utrechtse Heuvelrug en Vallei bloeit!
Tegelijkertijd met de opening van het toeristisch seizoen viert RBT Heuvelrug & Vallei zijn 10-jarig jubileum van samenwerking door de regoio en het netwerk van partners aan recreatie en toerisme.
16/04/25
Mijlpaal: 800 Green Key’s in Nederland
Restaurant De Dikke van Dale in Leeuwarden heeft als 800e bedrijf in Nederland het prestigieuze Green Key certificaat behaald. De feestelijke uitreiking vond maandag plaats in aanwezigheid van wethouder Abel Reitsma van de gemeente Leeuwarden en Erik van Dijk, National Operator van Green Key Nederland.
14/04/25
Zelfs Better Places heeft moeite met duurzame doelstellingen
Reisorganisatie Better Places presenteert deze week haar impactrapport over 2024. Ondanks flinke inspanningen om haar reizen duurzamer te maken, is het doel om de CO?-uitstoot per reiziger jaarlijks met 5% te verminderen ten opzichte van 2019 niet gehaald.

||| Agenda |||

20/05/25
20/05/25 t/m 20-05-25: LDA Kennisdag: Innovatie in data
Op dinsdag 20 mei staat, op de LDA Kennisdag 2025, alles in het teken van innovatie in data&nbs...
26/05/25
26/05/25 t/m 26-05-25: European Sustainable Tourism Mobility Forum 2025
De Breda University of Applied Sciences organiseert in samenwerking met het Ministerie van Infr...
27/05/25
27/05/25 t/m 27-05-25: HZ Changemaker Event
Op dinsdag 27 mei vindt het HZ Changemaker Event plaats. Dan wordt voor de tweede keer de HZ Changem...